Skocz do zawartości
paul777

Zasięg GSM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od tygodnia siedze na dojczach i mam tutaj internet z Aldika. Fajna taryfa 15 euro i jest 5gb transferu a po wykorzystaniu przechodzi na 56kb/s. Wiec git majonez ale jest problem.

U mnie na kwaterze mam zasieg gprs/edge. Czesto gubi edge. Jak przejde 200 metrow to mam juz 3g fajnie.

Jest jakis tani sposob zeby zwiekszyc ten sygnal. On tu pewno jest.

Ogolnie sprawa wyglada tak. Lapie APNowy net. Robie hot spota i 2 laptopy sie do niego lacza. Pomysl cud miod tylko zasieg "zły". Opera turbo i gadu to maks maksow. Bo transfer maks 20kb/s wiec do kitu.

Prosze o szybka pomoc :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taczi

Do 2G wystarczy repeater, a do 3G to najlepiej router z modemem HSPA z anteną kierunkową. Innej możliwości raczej nie ma.

Edytowane przez Taczi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mozna jakies konkrety? Jestem na obczyznie i tutaj za bardzo nic nie kupie. Jedyne wyjscie do allegro i rodzina dosle.

Moze jakies domowe sposoby albo np. mozna wylaczyc obsluge gprs? zeby byly tylko wyzsze lub zadne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Moze jakies domowe sposoby albo np. mozna wylaczyc obsluge gprs? zeby byly tylko wyzsze lub zadne?
    Można kodem wejść w ustawienia i ustawić tylko 3G np.ale wtedy jak nie będziesz w zasięgu 3G to na necie nic nie zrobisz no i oczywiście jeżeli pytasz o telefon a nie o router.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da sie np. wylaczyc gprs? ze tylko edge + ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak da się tak zrobić wpisz na telefonie tam gdzie numer wybierasz ten kod * # * # 4636 # * # * i wybierz informacje o telefonie i następnie prawie na samym dole masz USTAW PREFEROWANY TRYB SIECI i zmień tam na CDMA ONLY albo WCDMA ONLY i już powinno działać ale dla pewności zrestartuj telefon jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi