Skocz do zawartości
barteknowacki

Zbyt jasne minimalne podświetlenie ekranu - czy da się to zmienić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy nie powinienem tego wątku założyć w "Modyfikacje". Czy jest możliwe obniżenie progu "minimalnego podświetlenia 0%" ? Nocą nie da się w niego patrzeć, zazdroszczę AMOLEDom możliwości zejścia z podświetleniem do naprawdę minimalnego.

Wynalazłem, że niekiedy da się ten parametr obniżyć, modyfikując wpis w tym pliku :

sys/class/leds/lcd-backlight/brightness

Jest tam wartość 50, być może zmieniając ją o połowę na 25 dałoby efekt ciemniejszego ekranu przy 0%.

Ktoś próbował ? Albo mógłby spróbować coś podziałać z tym ? To pliki systemowe, a ja nawet nie mam ROOTa i niezbyt pewnie czuję się grzebiąc tam :oczy: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, trochę się dziwię bo u mnie 0% to czasem w całkowitych ciemnościach za mało i zależy z czego korzystam to czasem nawet ustawiam na 10-20%, możesz porównać z jakimś innym g3? Może masz ze swoim coś nie tak. Póki co do przeglądania Internetu w nocy mogę polecić przeglądarkę maxthon która posiada opcje tryb nocny, korzystam z tego głównie na kompie.

---------- Post dołączono o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

A no i jest jeszcze do tego co chcesz apka wellbrightness

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro porównam z G3 w sklepie.

Gdybym jednak chciał spróbować, czy taka "modyfikacja" jest możliwa bez roota - i czy jest bezpieczna? :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No podałem Ci wyżej nazwę aplikacji do tego - wellbrightness i działa bez roota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Aplikacji do tego jest bez liku - wszelkie rodzaje screen filterów. Oczywiście nie wymagają roota, są całkowicie bezpieczne i od zawsze są jedną z największych zalet Androida - system w którym nie da się zejść poniżej bazowego poziomu który ma wartość często absurdalnie wysoką - jest bezwartościowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi