Skocz do zawartości
KPiotrek79

[LG G3 S] ROOT, ROM, BACKUP, MOD pytania i informacje dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam plan sobie zainstalować teraz XOSP, ale nie chce utracic kontaktów i smsów.

Teraz mam Cyanogenmod 13 Android 6.0.1

Co mam zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

@kacper782782

Kontakty - konto google lub eksport do pliku .vcf.

Sms - apka sms bacup & restore.

Inne ust/apki - titanium backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum, ponieważ mam pewien problem z moim smartfonem (LG G3 S (beat) D722).

Mianowicie, chciałem uzyskać na nim ROOT'a robiąc wszystko to, co jest opisane w poradniku:
https://theunlockr.com/2014/08/01/how-to-root-the-lg-g3-all-versions-purpledrake-method-video/

https://www.youtube.com/watch?v=b2osXpecxqs

Po wykonaniu czynności pierwszych, czyli zainstalowaniu sterowników na PC (instalowałem sterowniki LG VZW_United_WHQL_v2.14.1 oraz LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3), telefon był podłączony do PC. Później włączyłem tryb Debugowania USB i ponownie go podłączyłem do PC, następnie rozpakowałem program PurpleDrake Lite i go uruchomiłem. Pokazało się CMD i postępowałem wg. tego co było napisane. Aplikacja "znalazła" telefon i uruchomiła go ponownie, lecz po tym ponownym uruchomieniu wywaliło błąd. (załącznik)

Osobiście nie wiem co jest tego powodem, liczę na Waszą pomoc. Kiedyś root'owałem Samsunga i było zupełnie inaczej (i łatwiej?). Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się uzyskać root'a mojegoLG :) 

Pozdrawiam serdecznie.

Załącznik:

Spoiler

Error.thumb.png.e501747473dbb8359f3e0fa32cd59cd6.png

Jeżeli mój post jest napisany w złym dziale czy temacie, to z góry przepraszam, aczkolwiek ten temat wydawał mi się odpowiedni, aby go to zamieścić.

Edytowane przez dszymek
Grafike dajemy w spojler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

takie bawienie sie w purple to bez sensu za duzo roboty. Roota mozesz zrobic LG one click root albo Kingroot a nie meczyc sie z tym swinstwem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jednak nie mogę zrobić ROOT'a, ale mam pewną koncepcję - wrócę na stockowy (Kitkat 4.4.x) system (obecnie mam 5.0.2. V20b-260-06) tylko jaki polecacie i czy możecie ewentualnie wrzucić na serwer zewnętrzny? I później spróbuję zrobić ROOT'a.

Czytałem w Internecie, że można wrócić na stockowy system za pomocą LG Flash Tool - jest gdzieś dokładna instrukcja jak to dobrze zrobić?

Z góry dzięki za odp. :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez dszymek
3.10. Na forum zainstalowany jest dodatek, tzw. "system piwny" (system podziękowań). Jeśli ktoś Ci pomógł zamiast pisać "Dzięki", kliknij przycisk "Postaw Piwo" obok jego posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Micro-Tech Jak byś poszukał to byś znalazł instrukcje wgrywania za pomocą Flash Toola :). Dział romy i modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dszymek

@Micro-Tech Przejrzyj sobie to:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@dszymek dzięki za link (możliwe, że go kiedyś czytałem ale co tam :D) udało mi się wgrać ponownie Kitkata 4.4.2 więc jest ok :)  Zaraz spróbuję zrobić root'a.

Jakby co to się odezwę jak mi poszło.

Edit:

Tak jak obiecałem. Udało mi się teraz zrobić root'a i zainstalować CWM (bo TWRP nie chciało współpracować) i obecnie jest git :) Teraz tylko rozejrzeć się za jakimś CM (Android Nougat) i cieszyć się dalej smartfonem ^^.

A tak przy okazji - czy ktoś z Was ma jakiegoś sprawdzonego Cyanogenmod'a Nougat dla D722?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Micro-Tech

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krzychy

@Micro-Tech
Na wszystkie Twoje pytania są odpowiednie działy/tematy. 
Tam też są odpowiedzi, nie robimy w jednym temacie składu rożnych pytań. 
Można skorzystać z opcji "Szukaj" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zainstalowałem sobie custom rom'a - lineage-14.1-20170222-nightly-jagnm-signed.zip ze strony https://download.lineageos.org/jagnm - jest to Android 7.1.1 Nougat dla LG D722. Niestety nie działa u mnie WiFi, nie wiem jak to się ma u innych osób?

**Edit: (03.03.17)

Witam ponownie. Dziś pobrałem i zainstalowałem LineageOS 14.1 - lineage-14.1-20170301-nightly-jagnm-signed.zip z oficjalnej strony oraz GApps od OpenGApps (ARM - 7.1 - pico) i (aby odblokować root'a) addonsu-arm-signed.zip z oficjalnej strony LineageOS.

Po poprawnej instalacji i wstępnym ustawieniu telefonu, nadal niestety nie działa u mnie WiFi. Jak wchodzę w ustawienia i informacje o tele. aby zobaczyć czy wyświetla mi się adres MAC karty WiFi mam same zera 00:00:00:00:00:00 niezależnie od tego, czy mam włączony moduł WiFi, czy też nie. Nie wiem czym to jest spowodowane i czy też tak macie na swoich LG'kach? (D722).

Nie mogę się połączyć przez to ze swoim WiFi w domu i (dla sprawdzenia) jak zrobiłem z innego tele. przenośny hotspot też nie mogłem się połączyć. Pisało "Trwa łączenie..." następnie "Zapisana" i tyle :(

Edytowane przez Micro-Tech

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi