Skocz do zawartości
cccebek

[LG G3 S] Przenoszenie aplikacji na kartę SD

Rekomendowane odpowiedzi

Być może masz racje...mnie bardziej jednak chodzi o gry ktore maja np powyzej 1gb no ale widocznie sie nie da badz jest cos nie halo...ciekawe czy ktoś próbował przenieść fife15 na karte sd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cccebek

wszystko się da. przenosiłem aplikacje ok.2GB i 4GB i działało.

http://forum.android.com.pl/f764/jak-korzystaae-z-foldermount-2-3-4-2-2-podobne-do-directory-bind-310713/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciezko w to uwierzyc ale postanowilem wgrac soft v10d pote, zrobilem root i dalem sdfix+foldermount i dziala;) na poczatku jak mialem werjse v10b nie chcialo zadzialac;) dzieki za porady temat do zakmniecia moim zdaniem

---------- Post dołączono 16-12-14 o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano 15-12-14 o 23:01 ----------

jednak nie!! po ponownym uruchomieniu tel pliki sa i w pamieci zew i na karcie sd;/ jak usuwam z pamieci wew to sie sypie wszystko jprdl;/ masakra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszła do mnie dziś karta 32GB, pomyślałem radośnie, że zwiększę sobie muzykę i wrzucę coś ciekawego do grania a tu połowiczny sukces :).

Co ściągnę coś większego jak Real Racing 3 czy Plants vs Zombie 2, dam na kartę to i tak wszystkie dane umieszcza w telefonie mimo, że informacja podaje co innego. Czy ja o czymś nie wiem? Nie bawiłem się w rootowanie bo i też nie mam na to ochoty, ani nie chcę mi się wierzyć by takie RR3 potrzebujące tyle pamięci nie dało się przenieść na SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj o problemach z zapisem w SD na KitKacie. Problem rozwiazuje wymagajacy roota FolderMount, aczkolwiek u mnie to srednio dziala, chyba z racji wlnej karty SD bo RR3 sciaga sie tragicznie wolno przy zamontowanym folderze na karcie SD.. Dosc daleko w grze zaszedłem ale musialem odinstalowac bo telefon byl zapchany a karte musze kupic najwidoczniej o najmniej class10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demis

W KK aby można było zapisywać na karcie pamięci trzeba zainstalować FixSd lub coś podobnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@DeathMagnetic: Czytałem i zapoznałem się już przed napisaniem tu tematu, roota wolałbym uniknąć bo nie mam siły i czasu się z tym wszystkim męczyć, ale jak mus to mus...znajdę tylko dlatego co wiele mi nie zamiesza :).

@demis: Podobno już niestety nie działa FixSd

Znajomy ma Pentagrama Monster zdaje się, wersję wcześniejszą, też 4.4 i pisał, że bez roota normalnie mu się dane zapisują, u mnie telefon podaje, że zapisuje dane na karcie, ale w rzeczywistości tego nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demis

Aby działał np. FixSD czyli aby można zapisywać w KK na zewnętrznej karcie NIEZBĘDNY jest root.

KK z założenia ma zablokowaną taką możliwość i aby to obejść trzeba mieć root (daje możliwość ingerencji w system, prawa dostępu, itp) oraz zainstalowany np. fixSD oraz trzeba go uruchomić. :)

@bogiubogi

Działa, działa, bo z tego kożystam.

Właśnie tak się to robi jak nie ma roota, niby zapisuje ale nie zapisuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@demis: Ile męczenia, ile wyrzeczeń co to Google wymyśliło, gdzie sens, gdzie logika? :)

Eh, to będę musiał znaleźć czas...możesz polecić jakiś minimalny, nic nie zmieniający root? Czy użyć tych poradników niżej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demis

Ja robiłem za pomocą PurpleDrake. 2 minuty roboty.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi