Skocz do zawartości
mercleb

Administratorzy urządzenia

Rekomendowane odpowiedzi

mercleb

Witam,

mam dziwny problem, nie mogę wyłączyć żadnego z dwóch administratorów. Mam zaznaczone Menadżer urządzeń Android oraz McAfee Security. Jak chcę odznaczyć to niby pozwala na to i pokazuje przy następnym wejściu do ustawień że mogę go teraz włączyć (czyli niby jest wyłączony), ale problem jest taki, że jest on ciągle "zaptaszkowany" przez co dalej jest administratorem. Chciałem odinstalować McAfee i nie mogę tego zrobić, bo w czasie odinstalowywania ciągle mnie informuje, że mam go usunąć z administratorów urządzenia.

Wcześniej to na pewno działało, nie wiem kiedy przestało. Ostatnio zrobiłem root i zainstalowałem superSu, ale nawet pełny unroot nic nie pomaga. Android do w wersji 4.4.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

posiadając root można wywalić apkę bezpośrednio z systemu system/app prawdopodobnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

problem, że nie mogę, bo ten McAfee nie da się tak wywalić, tylko odinstalowanie z poziomu aplikacji, ale to nie działa, bo cały czas wyskakuje mi, że mam go usunąć najpierw z administratorów urządzenia. A tego nie idzie zrobić.

Coś temu McAffe zaczęło się sypać po jego ostatniej aktualizacji i teraz mam problem. Spróbuję jeszcze zrobić na telefonie po podłączeniu do kompa funkcję naprawy błędów aktualizacji, w LG jest taka funkcja, może ona odblokuje to. Jak nie to zostaje powrót do ustawień fabrycznych.

---------- Post dołączono 16-12-14 o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano 15-12-14 o 12:43 ----------

No i nic nie dała naprawa błędów aktualizacji. Dalej nie mogę odznaczyć obu administratorów, tj android i McAffe, jak dodam jakiś inny program jako administratora urządzenia to mogę go włączać i wyłączać. Tylko te 2 są nie do ruszenia. Chyba ten nieszczęsny McAffe tak mi namieszał po tej ich ostatniej aktualizacji. Nie za bardzo chce mi się robić reset do ustawień fabrycznych bo całość jako android na tym telefonie mi śmiga bez problemu. Może jakiś pomysł na wywalenie go? Po naprawie aktualizacji nie mam root ale to nie problem, mogę z zrobić w parę sekund.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbuje usunąć administratora urządzenia, który zwie się Update.

Odpowiedzialna za to jest apka Adult Video.

Z poziomu trybu awaryjnego po wejściu w menedżera aplikacji opcja odinstaluj jest wyszarzona

Jeśli spróbuję w opcjach administratorów urządzenia wyłączyć to Update to od razu wyskakuje mi to upierdliwe okno Deutschland Polizei-Fall

Jest to jakaś ulepszona wersja wirusa w postaci Adult Playera, ale jego dało się wyłączyć w administratorach - tego nie

Nie chce przywracać ustawień bo wszystko skasuję.

Nie mam możliwości zgrania zdjęć itp bo po włączeniu trybu usb tel wykrywa mi jako dwie ukryte partycje, na które nie mogę wejść

W trybie multimedialnym nic nie ma 

Może ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
     @up

Czy oby na pewno przeczytałeś co napisałem?!

Edytowane przez mobopx
    Cytowanie poprzedzającego posta w całości jest niezgodne z regulaminem. Używamy @UP lub @wspomnij (pkt. 4.6 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@steview

Tak dokładnie przeczytałem. Nic nie da odinstalowanie aplikacji bo masz zaszyfrowane urządzenie.

Chyba że jest to jakaś podróbka  ransomware.

Żeby nie płacić okupu wgraj system operacyjny na nowo z pełnym formatem. Dane i tak przepadły. Bo jaką masz gwarancję że dostaniesz klucz deszyfrujący jak zapłacisz okup?

Podaj link z którego pobrałeś tą aplikacje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam linku bo to tel znajomego, który poprosił mnie o rozwiązanie problemu

Uważasz, że przywrócenie ustawień z poziomu android recovery nie poskutkuje tylko trzeba będzie wgrywać na nowo andka?

Myślałem, że jest jakiś skuteczny program do usuwania tego typu problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@steview

Tak. Sformatowanie z poziomy recovery może odblokuje telefon ( zależy które partycje telefonu zostały zaszyfrowane) ale nie gwarantuje usunięcia szkodnika. Mógł się on zaszyć na partycji /system i przetrwa on wtedy Ustawienia Fabryczne z poziomu recovery. 

Tak czy siak odzyskanie danych bez płacenia haraczu jest praktycznie niemożliwe jeśli jest to prawdziwy ransomware.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Niekoniecznie musiał zaszyć się na partycji /system, chyba że wykorzystał lukę w systemie albo pozwoliłeś mu na dostęp do roota. A tak w ogóle, to sam go musiałeś zainstalować, z pliku apk. Za głupotę się płaci, nie złapałeś tego przypadkiem tylko sam sobie wgrałeś.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi