Skocz do zawartości
terendil

GALAXY S I9003 problem GPS, zmiana soft

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna przesiadłem się z symbiana na GALAXY S I9003 i wszystko było ok gdyby nie GPS. Poprostu nieda sie z nim działać widzi max dwie satelity i nie łapie fixa. Próbowałem walczyć z nim zmieniając ustawienia, bawiąc się turbo GPS, GPS aids, sygic'em i innymi. Nic nie przyniosło efektu. znalazłem gdzies info, że to może być kwestia softu. Nie rozumiem jednak czy mój soft to numer przy PDA, PHONE, czy CSC. Do tego mam tel brandowany plusem i nie mogę włączyć download mode. Zainstalowałem odina i super-one-click (ale jeszcze nie próbowałem roota, wiem jednak że stery działają i się widzą).

Moje pytanie brzmi: 1.czy jest jakiś pomysł na tego GPS poza softem

2. jak się zabrać za soft, które wersje są najnowsze i o co chodzi z tymi rozszerzeniami XXKB3, czy JPKD1 itd.

3. jak mam odpalić download mode (ta wtyczka na allegro czy softowo jakoś)?

4. w odinie trzeba łądować kilka różnych plików a nie tylko soft, czym one są?

5. czy warto się bawić już czy poczekać z miesiąc (podobno:) na aktualizacje. 2.3.x chociaż branding plusa mnie doprowadza do emocjonalnych problemów

6. dlaczego to ie może być proste jak w symbianie :D ... tylko zmiana PC i po problemie :P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam XXKB1 i telefon prawidłowy sygnał łapie praktycznie po 10-20 s, na (Aura, N-Drive, IGO)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    popej

Witam,

na firmware XXKB3 GPS działa mi zupełnie bezproblemowo, widzi wiele satelitów, fix łapie błyskawicznie i w trudnych warunkach.

Żeby wejść w download mode trzeba wyjąć SIM (może też SD) a potem nacisnąć i przytrzymać 3 klawisze jednocześnie: głośność w dół, menu i zasilanie.

Pojawił się już pierwszy nieoficjalny 2.3.4 ale najwyraźniej developerska wersja i raczej nie warto próbować.

Pojawił się też nowszy Froyo XXKC1 ale nie widziałem jeszcze opinii użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2.3.4 stabilna to pewnie kwestia jeszcze kilku tygodni, telefon staje się bardzo popularny. Na XDA coraz większa rzesza użytkowników, zaczynają pojawiać się już pierwsze zmordowane softy, a cena telefonu zapewne poleci za chwilę mocno w dół i osiągnie apogeum popularności :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własnie też mam XXKB1 i nie moge zwalczyć tego gps. download mode mam zablokowany, ale zdaje się, ze to nie problem bo przez ADB chyba wiem jak włączyć. Nie wiem natomiast czy potem ie bede miał problemu jeżeli coś zrypie bo potem hardwer'owo nie uda mi się wejść. ściągnąłem XXKC1 i cyba bede musiał improwizować bo nowy i gupi w tym jestem :). Jezeli ktoś ma jakieś swiatłe rady to ja chętnie wysłucham.

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    popej

Mojego 9003 flashowałem wg opisu z xda. 2 etapy w odin, najpierw partycjonowanie wg pliku PIT, potem załadowanie 3 plików z firmware.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki wszystkim, jutro spróbuje :). Jak coś zrypie to nie omieszkam przybiec z płaczem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ehh musze odgrzać jednak ten temat bo za nic nie moge wejść w download mode. Próbowałem chyba wszystkich metod i nic. myśle o kupieniu tej wtyczki z rezystorem tylko nie wiem czy jak podczas update mi sie posypie to ta wtyczka mnie uratuje (żeby wejśc bez działającego systemu). Druga opcja jest przez ADB / adb reboot recovery. Ale problem z tym jest taki jak wcześniej. nie wiem czy zadziała jak wszystko sie posypie. Eh jak ktoś wie to prosił bym o pomoc.

Je**ny plus sie zabezpiecza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi