Skocz do zawartości
van.den.vons

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli? Jaśniej, please...........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@van

W sumie to tak do konca nie wiem, po prostu kombinacja zaskoczyła.

@tokacz

wydaje mi się, że nie była to wina magicznego zabezpieczenia LG, a po prostu fakt zmienionego recovery.

Aktualizacja OTA potrzebuje najprawdopodobniej stockowego recovery.

Jego brak, a raczej obecność (w naszym przypadku) CWM doprowadziła do uszkodzenia/bootloopa.

Stan instalacji: 75%

Zaraz mnie szlak trafi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cicho... udało mi się włączyć download mode, telefon został rozpoznany przez LG Mobile Support Team i idzie jakiś pasek postępu! Kur...:E:facepalm::zabawa::kosz::banan:cze...

Jeśli to pójdzie, to jadę do Korei zrobić intelektualną l.a.s.k.ę twórcy LG G2 Mini.

Masakra, ale idzie... prawie 5 minut i zajebiaszcza prędkość... 3%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tokacz

ciężko powiedzieć, może jedno i drugie było winne. Możliwe, że z rootem też trzeba omijać OTA. Jak będę miał aktualizację to sprawdzę.

W Polsce tylko jedna osoba potrafi dobrze robić l.a.s.k.ę na arenie międzynarodowej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emsiti

@tokacz

Nie wiem jeszcze jak z obecną aktualizacją, ale przy wcześniejszej posiadaniem roota i próbowałem aktualizować, ale pojawił się jedynie komunikat, że aktualizacja jest niemożliwa, że względu na modyfikacje.

Edit: btw, to jestem ciekaw, czy opłaca się unroot i aktualizowanie. Kiedy już wam się uda postawić telefon "na nogi", to proszę o jakieś info ;)

Edit2:

Dopiero teraz zauważyłem, że kolejna osoba przeszła z Ace'a na G2 mini ;)

Tapatap!

Edytowane przez emsiti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja u Ciebie Red? U mnie, aktualizacja (reinstalacja) przez LG Mobile Support Team... 10 minut i 36%.

---------- Post dołączono o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

13 minut i 20%. Ruszyło, chociaż, na wyświetlaczu telefonu pasek postępu 0%.

15 minut, 75%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emsiti

@van

Być może ten program pobiera i odrazu wgrywa oprogramowanie? A to trochę waży ;)

Tapatap!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tokacz

@emsiti akurat komunikat był i nie zrobił, ale lepiej przy aktualizacjach nie mieć roota i custom recovery.

Oprogramowanie pewnie najpierw pobiera (sprawdza sumy kontrolne) i dopiero później ładuje do telefonu. Chyba trochę by było niebezpieczne żeby w czasie pobierania od razu flashował. Sam rom waży ok 1 GB i trochę schodzi ściagnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emsiti

Teraz już się trochę wystraszyłem i nawet z tylko rootem wolę nie próbować i przerwałem pobieranie aktualizacji...

Tapatap!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JEZU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udało się.

Panowie. Zatem tak...... Długo trwało, ale telefon odżył!!! Najpierw, uruchomiłem PC Mobile Support Team. Jak uruchomił się program, prowadziłem telefon w tryb download mode - przycisk Volume+ (głośniej) i podłączyłem telefon kablem do kompa. Potem, naprawa oprogramowania (aktualizacja). Trwało to ze 20 minut, jak nie dłużej. Ku mojej radości, telefon po restarcie... przywrócony do ustawień fabrycznych. Sprawdziłem, czy nie ma nowszych aktualizacji: nie ma! Jest wgrana wersja V10E-260-03. Nowszej, nawet jakby była, nie potrzebuję.

Z tego wniosek, że zabawa z root, odblokowaniem bootloadera, CWM... od nowa. Na szczęście, zachowałem kontakty z karty SD. Uf!!!!!!!!

Red Tobie się udało..._

Oczywiście, zabawa przynajmniej do 12 w nocy z odzyskiem tego co miałem w telefonie. Na szczęście, mniej więcej pamiętam.

Edytowane przez van.den.vons

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi