Skocz do zawartości
Sikorka

Problem z budzikiem po aktualizacji do Android Lollipop.

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę Was o pomoc jak zmodyfikować ustawienia, żeby działał dźwięk budzika, ale jednocześnie nie działały dźwięki powiadomień i połączeń.

Po aktualizacji do Android Lollipop do wyboru są trzy tryby: dźwięk, tylko wibracja i nie przeszkadzać. W dwóch ostatnich nie działa dźwięk budzika (mimo, że teoretycznie budzik ma z automatu priorytet, a w ustawieniach zegara zaznaczona jest opcja żeby alarm był odtwarzany w trybie cichym). Chciałabym żeby w nocy nie działały żadne dźwięki poza dźwiękiem budzika. Dlatego proszę o pomoc jaki wybrać tryb dźwięku i jak poustawiać priorytety żeby osiągnąć ten efekt? Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Jaki telefon? W czystym Lollipopie możesz ustawić tylko przerwy priorytetowe. Wciśnij przycisk zmiany głośności, wybierz priorytet. Potem wejdź w Ustawienia->Dźwięk i powiadomienie->Przerwy. W sekcji Przerwy priorytetowe masz do włączenia: Wydarzenia i przypomnienia, Połączenia, Wiadomości oraz informację że alarmy mają zawsze priortet.

Więc jeśli wyłączysz Wydarzenia i przypomnienia, Połączenia, Wiadomości to teoretycznie tylko alarmy będą działać, reszta powiadomień nie. Ale nie sprawdziłem tego, więc lepiej przetestuj najpierw ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam LG G3.

Problem jest właśnie w tym, że mam wyłączone wszystkie powiadomienia i widnieje informacja, że alarmy mają zawsze priorytet, ale mimo to budzik w trybie "wibracje" ani "nie przeszkadzać" nie dzwoni. Reasumując - budzik dzwoni mi tylko w trybie "dźwięk".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Ustaw tylko priorytet. Nie wiem jak jest w LG G3, w normalnym lollipopie ustawia sie to tak jak napisałem. Nie ma też żadnego trybu "wibracje" ani "nie przeszkadzać", jak wyciszysz dźwięk do końca to masz wibracje. W ustawieniach budzika nie ma żadnych ustawień czy ma dzwonić w trybie cichym czy nie. W trybie "Tylko priorytet" dzwoni w trybie "Żadne" nie dzwoni.

Raczej powinnaś pytac użytkowników LG, bo Lollipop na LG różni sie znacznie od oryginalnego Androida 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi