Skocz do zawartości
mardoq

Brak możliwości zmiany tapety ekranu blokady

Rekomendowane odpowiedzi

mardoq

Chyba za dużo bawiłem się takimi aplikacjami jak aniGIF bo android ześwirował i teraz nie mogę zmienić tapety ekranu blokady. Próbowałem już różnych sposobów, czyściłem cache QuickPic - nic, czyściłem cache Galerii stokowej, zmieniło mi tapetę na domyślną, której dalej nie mogę zmienić. Wszystko zaczęło się od tego że chciałem zmienić tapetę ekranu blokady na animowaną, ale wyszło na to, że nie ma takiej możliwości aby mieć animację na blokadzie a na startowym ekranie jpga. Można za to mieć tego samego gifa na obu jednocześnie co jest bzdurą. No ale pomijając to, jest problem. Nie da się zmienić tapety a twardy reset nie jest mi na rękę, za dużo zachodu. Ktoś ma pomysł?

Edytowane przez mardoq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aleksandra

Najszybciej by było wykonać root, zrobić sobie backup danych aplikacji na przykład aplikacją TitanumBackup i zrobić jednak ten "twardy reset". Najlepiej tak zrobić, bo ewentualne dalsze błędy nie powinny się pojawić po zresetowaniu ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mardoq

zrobiłem roota dzisiaj. Jest jakaś opcja naprawienia problemu bez konieczności robienia twardego reseta?

---------- Post dołączono o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Musi być jakakolwiek opcja. Posiadając roota można podobno zrobić wszystko, nie będę dla takiej bzdury robił twardego reseta. Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dapik1

Witam.

Wygląda na to iż "rozstroiłeś" system.

"Mówiąc" językiem "Windows'a" potrzebna jest reinstalacja systemu. Niestety wszystkie aplikację idą w siną dal... i wymagają ponownej instalacji. Nie zawsze wykonanie kopi oprogramowania jest zalecane -- czasami lepiej zainstalować coś od nowa. Jeżeli aplikacje kupowałeś w aplikacji Google Play nie ma problemu z ich ponowną instalacją (z Amazonem jest tak samo). Niestety tracisz poziomy w grach -- chyba że zabezpieczysz pliki z danymi.

Niestety jest to procedura z lekka czasochłonna.

Posiadając Roota możesz wykonać w CWM / TRWP backup całego systemu wraz z zainstalowanymi najważniejszymi aplikacjami -- jeżeli kiedyś będziesz miał problem wtedy ponownie bardzo szybko zainstalujesz system z "czystymi" aplikacjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mardoq

Hahaha zwała! zrobiłem twardy reset i problem nadal istnieje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Igorius

Skoro wipe data/hard reset nie pomaga to pozostaje Ci chyba już tylko wgranie systemu od nowa, na czysto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi