Skocz do zawartości
Vienio_CzA

Jaka karta microSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na kupnie jakies wiekszej karty niz te 2GB ktore obecnie posiadam.Interesuje mnie jeszcze w miare wysoka klasa karty jak by swap mogl szybko i bezproblemowo dzialac.Jak sprawdzalem przed chwila to dane zapisuja sie z predkoscia 2,7MB/s.

Zastanamiam sie pomiedzy dwoma kartami:

1.SANDISK SDHC 4GB ULTRA II 15MB/s http://www.allegro.pl/item892743959_sandisk_sdhc_4gb_ultra_ii_15mb_s_sklep_krakow.html

2.SAMSUNG A-DATA 8GB microSD HC micro HDTV Class6

http://www.allegro.pl/item896152680_samsung_a_data_8gb_microsd_hc_micro_hdtv_class6.html

I weglug stronki na wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital bardziej sie opalaca kupic karte nr 1 gdyz "ma 15 klase(15MByte/s)" tylko nie wiem czemu na karcie pisze 4 czyli tak jak by taka klase miala karta??

Rozumiem ze moj HTC G1 normalnie bedzie dziala z karta SDHC bo slyszalem ze dane urzadzenie musi byc przystosowane go tego formatu.

Nie mam pojecia ktora karte kupic???? Prosze o jakies madre rady;)

Edytowane przez Vienio_CzA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktos jest na kupnie karty pamieci do telefonu i nie wie ktora wybrac to z calego serca moge polecic karte SAMSUNG A-DATA 8GB microSD HC micro HDTV Class6.

Dziala bez zarzutow i dopiero teraz jak ustawilem na niej SWAP-a 96MB to moge powiedziec ze telefon dziala tak jak by 100% szybciej. Kazda gra w 3D smiga jak szalona i sie nie tnie.

Jeszcze raz polecam:):):)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam takie pytanko. Jaką najszybszą kartę da się włożyć do G1? Tak aby oczywiście się nie marnowała ;) Z jaką prędkością telefon jest w stanie zapisywać/odczytywać dane z karty? Chciałbym zainwestować w karte raz, a porządnie :) tak żeby swap działał jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SanDisk jest klasy 4, a te 15MB/s to jest własne oznaczenie SanDisk'a i jest to maksymalna prędkość jaką ta karta osiąga. (Klasa karty SDHC oznacza minimalną prędkość jaką powinna osiągać)

Ale mimo że jest niższej klasy i tylko 4GB to polecam SanDisk'a. Jeszcze się na tych kartach nie zawiodłem.

A co do szybkości dostępnych kart to maks dla microSD jest ok 20MB/s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inaczej. Chodzi mi o to, z jaką szybkością G1 potrafi na karcie zapisywać/odczytywać. Bo jeśli jest to np. 10MB/s to po co mam inwestować w kartę osiągającą 20MB/s :) (kwestię kopiowania z kompa pomijam, bo robi się to raczej jednorazowo dla mp3, filmów itp).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    macher

Nawet jest na tej aukcji na zdjęciach karty 4 w kółeczku co oznacza class'e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:-) Ale ja pytam o możliwości telefonu, co do prędkości zapisu, a nie karty. Jak wsadzę do niego kartę klasy 45, to będzie zapisywał z prędkością 45MB/s? Raczej nie, bo pewnie są jakies ograniczenia sprzętowe telefonu (to nie komp z czytnikiem). Dlatego też pytam, jak szybko TELEFON potrafi zapisywać na karcie, dopiero do tego dobiorę sobie odpowiednią kartę, tak aby była możliwie jak najszybsza, ale też bez zbędnego zapasu (którego nie wykorzystam). Rozumie mnie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Media Markt masz karte GoodRAM 8GB SDHC w cenie 119,szybka,class 6,mam i polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@obi-wan:

SDHC na tylko klasy: 2, 4 i 6. Co do prędkości, to przez port usb kopiuje mi z prędkością ok 4-5 MB/s, a przez czytnik ok 6MB/s.

G1 jest zgodny z SDHC class 6, więc prędkość 6MB/s powinien osiągać. Musi sprawdzić ktoś, kto ma szybszą kartę od mojej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez czytnik USB. Więc niekoniecznie telefon sam w sobie tyle potrafi. Wiem, że ciężko to może być sprawdzić. Jak karta jest odmontowywana, i podpinana przez USB, to niekoniecznie idzie to przez te same układy, co w telefonie. Kurczę. Czyli generalnie karta Class 6 to nie jest za dużo, tak? A więcej? Class 10? Class 15? Wiecie czy telefon potrafi tyle wyciągnąć? Ale wewnętrznie, nie przez USB.

edit:

A klas SD jest aż do "45" (300x) - http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#.22X.22_rating

Edytowane przez obi-wan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi