Skocz do zawartości
Vienio_CzA

Jaka karta microSD

Rekomendowane odpowiedzi

@obi-wan:

SDHC ma tylko 3 klasy !!! 2, 4 i 6 wyższa - 10

klasa jest już dla standardu SDXC - nie obsługiwany przez czytniki SDHC z powodu wielu zmian - odsyła do wikipedii:

SDHC

SDXC

Klasa karty SDHC określi minimalną osiąganą szybkość zapisu czystej karty poniże której spaść nie może. A nie maksymalną osiąganą.

Karta używana w telefonie i w komputerze przez adapter czy nie, zawsze wykorzystuje te same układy. ewentualnie w innym miejscu karty (przy czasie dostępu poniżej 1 ms nie ma to większego wpływu).

A to z jaką prędkością telefon zapisuje to dokładnie nie jesteśmy w stanie sprawdzić. Jedynie można przyjąć, że nie wolniej niż kopiując z komputera na kartę w telefonie przy pomocy kabla USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm. To skąd się na angielskiej wiki wzięło aż do "Class 45" (podawalem linka wczesniej) :/ Anyway. Czyli i tak max co mogę mieć to Class 6, tak? I będzie w telefonie działać szybciej niż Class 4, zgadza się? (praktycznie oczywiście, nie teoretycznie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę cham(..) [ wymoderowano]

daro:

ostrzeżenie za "chamskie" odzywki w stosunku do innych użytkowników.

Edytowane przez daro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    macher
    Hmm. To skąd się na angielskiej wiki wzięło aż do "Class 45" (podawalem linka wczesniej) :/ Anyway. Czyli i tak max co mogę mieć to Class 6, tak? I będzie w telefonie działać szybciej niż Class 4, zgadza się? (praktycznie oczywiście, nie teoretycznie)

W praktyce jak i w teorii class 6 nie zawsze jest szybsza od class 4, zazwyczaj mają podobną prędkość max.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystko zalezy od producenta ;), a najwyzsza jaka classa karty jaka widzialem to class 10 (micro sd)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yiabol

Witam

Chce kupić kartę pamięci do mojego Legenda o pojemności 32GB lecz wszystkie które do tej pory widziałem, pracują w klasie 2.

Mam obawy czy nie "zmuli" to telefonu... Z tego co wyczytałem w tym wątku to karta powinna mieć min Class 6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie masz SWAP'a oraz nie instalujesz aplikacji na karcie, to karta nie ma wpływu na prędkość działania telefonu.

A do 32GB, to radziłbym najpierw sprawdzić czy będzie działać. Specyfikacja SDHC przewidziała karty microSD tylko do 16GB. Stąd też część telefonów ma podane że obsługuje tylko do 16GB, jak i niektóre karty mogą nie działać w telefonie.

W szczególności uważałbym na karty mało znanych/popularnych firm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralink

witam mam pytanie czy karta 4Gb w pełni wystarcza ?? (bede miał około 500mb muzyki i mape polski no i jakies filmiki śmieszne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ralink

Ja mam 4 i 8GB, używam 4GB: mapa połowy Europy, ponad 1GB muzy, SWAP, ext, bo starcza bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi nie wystarcza :)

Kwestia osobista, ale jak masz np. w Laptopie czy PC dysk 500 GB to te 4 GB bardzo szybko się skończą. Muzyka, zdjęcia, teledyski itp. Choć pewnie zależy od telefonu (wielkość zdjęć - rodzaj matrycy itp.).

Sprawdź sam - ja myślę, że 8 GB to minimum, jeśli lubisz słuchać muzyki w MP3 @ 320 kbps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi