Skocz do zawartości
jacko0o

Szybka nawigacja do Milestone 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry proszę Moderatorów o nie usuwanie tematu.

Wiem, że tematów o nawigacji jest sporo, jednak mnie interesuje jak najszybsza nawigacja konkretnie pod Milestone 2, a tego w wyszukiwarce nie znalazłem. Aparat, jak wiadomo, zamulony jest przez nieszczęsnego Blura, przez co różne rzeczy czasem działają inaczej (czyt. wolniej) niż na innych telefonach. W związku z powyższym proszę użytkowników MM2 o polecenie jak najszybszej navi pod nasze smartfony. Na czym mi zależy?

1. Na szybkości działania (płynność pokazywania trasy oraz szybkość łapania satelitów).

2. Prostocie obsługi.

3. Dobrze gdyby miała polskiego pilota.

4. Raczej powinna działać w trybie offline i mieć aktualne mapy.

5. Dokładność (żeby nie pokazywała mnie np. obok drogi, jak to mi się zdarzało na CoPilot :E).

Do tej pory bawiłem się CoPilot Live 8, jednak czasem irytująco długo łapie mi satelity, przeważnie płynnie wyświetla trasę (jednak zdarzają się sporadyczne przypadki mulenia) i bywa mało intuicyjna (kiedyś przez dobre pół godziny nie mogłem dojść, dlaczego nie chce pokazywać mi trasy, aż okazało się, że... jest włączony tryb pieszego :facepalm: ). W tytule podałem, że zależy mi na szybkości... Nie jest to jedyny wyznacznik - chciałbym żeby była po prostu dobra (z szybkością włącznie - jako jedną z jej zalet). Interesuje mnie tylko obszar Polski.

A pytam też dlatego, że na Facebooku, na stronie naszego forum pojawiła się ankieta na najlepszą navi. Na pierwszym miejscu niepodzielnie panuje Sygic, CoPilot ma ponad 10 razy mniej głosów... Do tej pory myślałem, że CoPilot jest przyzwoity, ale Sygic naprawdę jest aż taj dobry? Na Markecie ma ledwo 3,5 gwiazdki... Jak z jego szybkością na MM2?

Poradźcie coś :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez jacko0o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

Najplynniej dziala Sygic Aura, bo wykorzystuje GPU do rysowania map. Czasem potrafi przymulic, jak przegladasz intensywnie np Warszawe, albo inne duze miasta gdzie sa budynki 3D. No i mapy sa troche nieaktualne bo ostatnie sa z poczatku zeszlego roku.

Drugi typ to Sygic Mobile Maps. Nie dziala tak plynnie na mapie jak Aura (nie zamula, ale animacja nie jest tak plynna) i nie jest tak ladna. Wszystko dlatego, ze nie korzysta z GPU. Mapy sa dokladniejsze bo z konca zeszlego roku dodatkowo z wczesniej uwzglednionymi trasami, ktore byly w budowie. Wiadomo, nie jest to Automapa, ale jest calkiem dokladna. Obsluga troche zawila jak dla mnie (wczesniej korzystalem z niesamowicie prostych map Ovi na Nokii), ale do ogarniecia.

No i za obie trzeba zaplacic :P

MotoMilestone 2 & TapTalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro mówisz, że obie potrafią zamulić... Pewnie by się okazało, że zamienił stryjek siekierkę na kijek :P I jednak przydałyby się aktualniejsze mapy... Planuję przeprowadzkę na Wrocław i aż boję się pomyśleć, jak wyglądałaby tam nawigacja z półtorarocznymi mapami, skoro Wrocek jest w ciągłej przebudowie :E

Czekam więc na inne propozycje... chyba że wcześniej doczekam się Automapy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

Sygic Mobile Maps jeszcze się nie zdarzyło, żeby mi zamulił. Animacja nie jest super płynna jak w Aurze, ale nie dlatego, że muli, tylko tak jest renderowana ;) No i ma znacznie aktualniejsze mapy. Tak jak piszę - ma trasy, które były w budowie po wydaniu aktualnych map i są one przejezdne ;)

Jak chcesz aktualnych map to musisz chyba czekać na AutoMapę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ehaw

Albo zacząć korzystać z NaviExperta ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Albo zacząć korzystać z NaviExperta ;)

Niby we wspomnianym przeze mnie rankingu, wyszedł na pierwsze miejsce... Jednak w komentarzach ludzie narzekają na szybkość działania, czy raczej jej brak... Domyślam się, że może chodzić też o to, na jakim telefonie jest odpalana. MM2 powinna chyba uciągnąć... Jak jest w rzeczywistości? Korzystasz z tej navi? Miałeś okazję porównać ją do konkurencyjnych aplikacji?

Tyle że nie za bardzo mogę się jej doszukać w Markecie... Wydawało mi się, że kiedyś ją tam widziałem, a teraz kamień w wodę - ani śladu ;/ Zakup przez stronę producenta to jedyna opcja (choć widzę, że Play ma ten program też w swojej ofercie)?

EDIT:

http://simblog.pl/czy-naviexpert-moze-zastapic-nawigacje-offline-konkurs

Niby zapowiada się obiecująco... Co prawda działa online, jednak w zamian mamy aktualne mapy, a i same transfery wyciąga bardzo niewielkie... No nic, pobawię się wersją testową :)

Edytowane przez jacko0o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bendyz

Jak dla mnie NaviExpert jest najlepszą nawigacją. Używałem jej na HTC G1 i spokojnie dawała sobie radę. Na MM2 tylko kilka razy odpaliłem na krótkich dystansach po warszawie i było ok. Zaletą NE są na bieżąco aktualizowane mapy, nie zjada to dużo transferu - kilka mb w miesiącu max.

Problem może pojawić się przy wyjeździe za granicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Niby we wspomnianym przeze mnie rankingu, wyszedł na pierwsze miejsce... Jednak w komentarzach ludzie narzekają na szybkość działania, czy raczej jej brak... Domyślam się, że może chodzić też o to, na jakim telefonie jest odpalana. MM2 powinna chyba uciągnąć... Jak jest w rzeczywistości? Korzystasz z tej navi? Miałeś okazję porównać ją do konkurencyjnych aplikacji?

Tyle że nie za bardzo mogę się jej doszukać w Markecie... Wydawało mi się, że kiedyś ją tam widziałem, a teraz kamień w wodę - ani śladu ;/ Zakup przez stronę producenta to jedyna opcja (choć widzę, że Play ma ten program też w swojej ofercie)?

Pobierz wersję ze strony producenta, na starcie będziesz miał 7 dni abonamentu, a to powinien być wystarczający okres na wyrobienie sobie zdania. Co do działania, to NaviExpert jest przewidziany również na telefony bez systemów operacyjnych także nie jest zbyt obciążający dla smarfonów.

Edit

Pamiętaj tylko, że transmisja danych nie jest wliczona w cenę abonamentu chyba, że jest to wersja brandowana Play lub Orange

Edytowane przez moradin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Navtar jako nawigację, korzysta z OpenStreetMap, dzięki czemu mapy są szybko aktualizowane. Navatar.pl

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x