Skocz do zawartości
Kertukos

Czy brak usługi oznacza brak nadziei?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem niedawno Galaxy S Advance z Cyanogen Mod Kit Kat 4.4.4, który mi lekko mulił, więc kolega polecił mi go na nowo zrootować, lecz teraz kompletnie usunąć wszystko tzn. w CWM wejść w opcje "Mount and Storage" i tam wejść w każdą opcję, która rozpoczynała się od "format". Jak nakazał tak zrobiłem. Wszystko oprócz /preload ukończyło się z powodzeniem. Znajomy stwierdził, że on też tak miał i żebym się tym nie przejmował. Zainstalowałem nowszą wersje Cyanogenmod 4.4.4.

Po uruchomieniu systemu zobaczyłem, że mam brak sygnału, oraz że zamiast typowego "Play" piszę:

"Brak usługi| Play".

Po przeszukaniu z pomocą Google co mogło się stać. Najczęstszą odpowiedzią była zmiana IMEI. Sprawdziłem tą teze na moim smarfonie, gdzie dowiedziałem się, że naklejka nie kłamie. IMEI zapisany w opcjach oraz na naklejce pod baterią jest taki sam.

Teraz kulminacja mojego tematu.

Jaka może być inna przyczyna tego, oraz czy da się to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twój znajomy zrobił Cię w balona. Robiąc operacje typu format należy wykonywać rozsądnie a zrobiłeś wszystkie formaty w tym także format /modemfs. Stąd masz problemy z siecią.

Jeżeli sprawdziłeś w telefonie, że masz numer IMEI możesz jeszcze wgrać stock ROM Odin'em. Jeżeli jednak problem będzie się powtarzał spróbuj go rozwiązać za pomocą tego poradnika http://forum.android.com.pl/f799/telefon-wskazuje-baseband-jako-xxxx-problemy-z-sieciae-imei-zepsuty-efs-442031/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbowałem pierwszego sposobu, który poległ, lecz drugi spisał sie idealnie przez co urządzenie łapie zasięg idealnie. Dzięki wielkie, piwo dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi