Skocz do zawartości
subek

Ekran stracił czułość na dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

subek

Witam,

Wczoraj mnie dopadło, touchscreen zaczął słabo reagować na dotyk.

Problem już jest szeroko opisany na xda:

[Q] Major problems with Sensation screen - xda-developers

Touchscreen issue models-Serial Number - xda-developers

Problem pojawia się po kilku dniach użytkowania. Jak to wygląda u Was? Ja zaraz atakuje infolinie HTC.

EDIT. HTC sugeruje hard reset, a później odesłanie telefonu do serwisu. Super, mój za chwilę odeślę na najbliższą ścianę z wielkim hukiem.

EDIT1: Zrobiłem reboot, killnąłem aplikacje i mu przeszło, niech się biorą za poprawę softu bo masakra.

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gusiu

Miałem to samo po zresetowaniu do ustawień fabrycznych mu przeszło. Ale na początku dwa razy znikneły mi ikony zainstalowanych aplikacji i tylko ponowne zainstalowanie pomogło.Na DHD takie cuda się nie działy.Fakt ,że ja już grzebałem w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koko35

U mnie odpukać nic takiego nie zauważyłem, sądzicie że to wada typowo softwarowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    subek

Raczej na pewno, skoro wystarczy tylko zresetować, co innego jakby trzeba było puknąć młotkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm... uzywam telefonu od poczatku czerwca i ani razu nie robilem HardResetu, jak rowniez ani razu nie wystapil u mnie ten problem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EniHS

Mam ten sam problem - w sieci pod nazwą "grounding issue" lub "touchscreen issue". Chodzi o to, że gdy telefon leży np. na stole i nie dotyka się go rękami, to ekran dotykowy nie działa poprawnie, praktycznie nie wykrywa dotyku oraz gestów i nie da się go np. odblokować (z poziomu ekranu blokady). Gdy tylko dotknie się palcem obudowy, problem znika (inaczej mówiąc, problem nie występuje gdy trzyma się telefon w dłoni).

Z informacji znalezionych na xda wynika, że nie jest to rzadki przypadek i po kilku/kilkunastu dniach użytkowania problem ten pojawia się w większości telefonów Sensation.

Problem ten obrazuje znaleziony film na YT:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aKuyjjVuFsA]YouTube - ‪HTC Sensation touch screen grounding issue‬‏[/ame]

Ciekaw jestem czy to błąd oprogramowania czy wina leży po stronie sprzętu, bo na logikę to wina sprzętu (naładowana ładunkami metalowa obudowa, która zakłóca pracę ekranu?) Osoby, które przez ten problem odesłały swoje telefony i otrzymały nowe informują, iż problem pojawił się znowu (w wymienionych modelach).

To i uchwyt śmierci powodują, że mam dość tego telefonu. Miałem iPhone'y 2 lata (3G i 3GS) i nie miałem z nimi najmniejszego problemu. Jak to jest najlepszy telefon z Androidem na rynku to nie chcę widzieć tych gorszych :( 2500 zł w błoto. Nie zmienia to faktu, że gdyby nie te 2 poważne usterki, to do iPhone'a bym już nie wrócił, bo Android jak dla mnie jest lepszy. Ale sprzęt?... n.c.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    subek

U mnie ten problem pojawił się po kilku może kilkunastu dniach, w tym samym czasie pojawiły się też problemy z dotykiem, po posprzątaniu aplikacji i reboocie obydwa problemy ustały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Używam Sensation od 1-go czerwca, hard resetu nie robiłem, problemów z dotykiem nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam problem, kiedy telefon leży poziomo, np. na stole

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jak telefon leży np na stole dotyk działa perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi