Skocz do zawartości
Meler

Innos 3.2 PL by Meler v 1.0

Rekomendowane odpowiedzi

Meler

Witajcie!

Chciałbym zaprezentować Wam przetłumaczony przeze mnie rom od Innosa w wersji 3.2. Z moich testów wynika że w romie działa wszystko to co powinno. Rom zawiera wbudowane gappsy oraz jest już zrootowany. Większość romu jest przetłumaczona, zdarzają się gdzieniegdzie błędy lub angielskie frazy ale są to dość sporadyczne sytuacje. Jako że tłumaczyłem większość romu ręcznie, w niektórych miejscach mogą być bzdury więc proszę o PW. Uwagi co do samego tłumaczenia proszę przesyłać poprzez prywatną wiadomość.

W romie nie występuje problem zawieszania się telefonu.

Cechy romu:

- Gappsy

- Zrootowany

- ok w 90 % spolszczony

- bootanimacja pentagrama

Zalecam instalacje innego launchera. Domyślny nie grzeszy wydajnością

Screeny:

[ATTACH=CONFIG]101383[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]101384[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]101385[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]101386[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]101387[/ATTACH]

Do instalacji zalecam TWRP lub CWM. Paczka z TWRP do wgrania przez recovery:

https://mega.co.nz/#!lNcTWAiZ!ACVEwVe7Ps-UgIZVVpkSYTWC4Ekcl9NZzeUv4YDkKPo

Download:

https://mega.co.nz/#!IJFw3L5a!Gdg3Ex-frBUxrAtHm8sWHTPPO2hay7d_Lx0g3jruHbk

Edytowane przez Meler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Norbas

Wow.. widzę że zaczyna się dziać :-)

Czy przewidujesz jakiś tutorial dla zielonych z poprowadzeniem za rączkę jak wgrać ten ROM na telefon + ewentualnie jak wrócić do oryginału? Z pewnością wielu by chciało... ale nie wiedzą jak :-P i boją się uceglić fona. Sam do nich należę a telefon mam 1 dzień więc jeśli dysponowałbyś czasem by coś takiego stworzyć to byłbym wdzięczny.

PS. Czy na Twoim romie wszystko działa czy też są jakieś "nie do końca sprawne" elementy?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze - szacunek za włożoną pracę :zdrowko:

Po drugie - czy ten rom można wgrać bezpośrednio z karty pamięci?

Po trzecie - jak sprawuje się na nim GPS? Czy szybko łapie i nie rozłącza się przy dłuższym nawigowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

Więc tak, rom według moich testów działa sprawnie, nie mam z nim problemów.

Rom służy do wgrywania z recovery. JaK znajdę chwilę to napiszę mały poradnik o wszystkim.

Ad. 3 Niestety nie mam pojęcia, nie korzystałem jeszcze z navigacji na Monsterze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety mam problem z tym ROMem - albo wgrywam go niepoprawnie, albo coś jest nie tak z moim Monsterem.

Mianowicie - wgrywam ROM na kartę SD, uruchamiam MIUI, wybieram instalację z pliku z karty SD. Cały proces przechodzi poprawnie. Daję Reboot i tu jest problem - telefon restartuje się, pokazuje się logo na kilkanaście sekund, restartuje się ponownie, pokazuje się logo na kilka sekund i wchodzi do MIUI.

Czy robię coś nie tak jak trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

Spróbuj zainstalować poprzez CWM lub TWRP, wyczyściłeś partycje data? Czy po restarcie jest logo innosa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nooo lipa...

Podobnie jak u kolegi. Po instalacji wraca do recovery MIUI. System instaluje się, GAPPsy tez, po reboocie widac logo INNOSA z piękną różową kropką nad i - i... to wszystko.

Czyszczenie cache, reset do ustawień przed istalacją, po instalacji - i dalej, z nowości to tylko bootsplash nowy widac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

wina musi leżec w MIUI Recovery, Przy twrp nie ma żadnych problemów.

---------- Post dołączono o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Jeśli możecie zainstalujcie TWRP poprzez recovery:

https://mega.co.nz/#!lNcTWAiZ!ACVEwVe7Ps-UgIZVVpkSYTWC4Ekcl9NZzeUv4YDkKPo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem właśnie ten sam objaw po instalacji gappsów w niespolszczonej wersji. Finalnie wrzuciłem ręcznie komponenty do app, lib, framework i reszty, z pominięciem facelock, bo potrzebne jak dziura w moście.

Meler, próbowałeś mieszać komponenty? Oryginalny rom zawiesza się nie przez launcher, albo gappsy, bo to wymienne elementy i nie zmieniają objawów. Również nie jest to kwestia firmware, bo choć totalnych zwiech nie miewałem, to interfejs resetował mi na highscreenowym, innosowym i tak samo na v4 i v5.

Chodzi mi po głowie pomieszanie tych romów ze sobą, w stylu framework i boot.img z tego do oryginalnego, lub coś w tym stylu...

W TWRP nie ma powłoki.

adb shell

- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

Szkoda, bo to dla mnie najpotężniejsza funkcjonalność.

Edytowane przez c2560242

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalacja na CWM przebiegła pomyślnie. Dane uk adowe podczas instalacji zauważyłem w CWM nie wiem jak w TWRP jest. Przy instalacji aplikacji mamy język angielski. W wiadomościach widzę braki polonizacyjne. Jak coś zauważę dam jeszcze znać :) W oryginalnym romie od Pentagrama miałem problem z transmisją danych tzn. miałem wybrane docelowo Aero, ale jak ktoś mi przysłał mms zmieniało mi bez mojej wiedzy na Orange ja nieświadomy używałem internetu na Orange i wiadomo pobierało mi pieniądze. tu widzę, że przy transmisji danych jest opcja wybrania tylko 1 operatora do pobierania transmisji danych, stad moje pytanie czy internet będzie chodził tylko na aero i nie zmieni operatora bez mojej wiedzy ? Co zrobić jeśli na 1 pytanie odpowiedź jest tak jeśli dostane mms i będę chciał go pobrać ?

Edytowane przez FenoMenaG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi