Skocz do zawartości
gieja

Szukam konwertera USB->S/PDIF

Rekomendowane odpowiedzi

gieja

Witam,

jak w temacie, szukam konwertera USB do S/PDIF, a konkretnie toslink. Jest masa urządzeń, ale mają wbudowane DAC, a ja tego nie potrzebuję.

Pozdr.

Edytowane przez gieja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gieja

Witam,

tytuł poprawiony, mam nadzieję, że na bardziej czytelny.

Znalazłem to, czego szukałem. Jest to sprytne urządzenie Turtle Beach Micro II (niestety nie znalazłem nigdzie w polskiej dystrybucji). Do pełni szczęścia potrzebujemy jeszcze USB OTG (koszt kilkunastu PLN) i mamy cyfrowy dźwięk z naszych urządzeń. USB OTG kupiłem z wtykiem micro USB do tel i drugim USB, aby móc ładować. Niestety to akurat nie działa. Czekam na stację dokującą, czy daje taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kuman

Czesc podobne się pod temat

Po pierwsze tel w trybie otg nie może być ładowany czemu nie wiem ale tak to jest skonstruowane.

Po drugie czy konwerter widzi twój tel.?

Bo u mnie nie, mam konwerter usb - >i2s

I do tego procesor ak4399 i2s->RCA

Podlaczalem m7, z2 i nexus7, tylko m7 nie działa mam stock najnowszy niebrandowany

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gieja

Z tymi sprzętami, co mam, też mi nie ładuje. Gdzieś widziałem opis przeróbki kabelków tak, żeby ładował. Oryginalne stacje dokujące chyba tak działają, więc, chyba jest to możliwe.

Po podłączeniu tej karty TB tel wykrywa mi urządzenie i od razu widać sygnał światłowodowy. USB Audio Player PRO też mi wykrywa, że jest coś podpięte. Mój M7 też ma stock rom.

P.S. Ładny avatar, RFX-8250? Ja całe te zabiegi robię właśnie z myślą o CA. Mam takiego magika, co mi do mojego Pioneera P9 wprowadził światłowód i tak sobie właśnie kombinuję.

P.S.

Tryb debugowania USB masz zaznaczoną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kuman

Tak to jest 8250TI ale już sprzedałem i żałuję trochę, nie mam załączonego debugowanie bo byly jakies problemy z polaczeniem ablo to byla wina kabla otg kupilem nowy wraz z usb ab i teraz htc Laczy sie za kazdym razem.Ja sie bawie z tym usb audio by gralo cos fajnego w domu moze kupie box tv na androidzie > dac > wzmacniacz > kolumny

Pierwsze testy

Edytowane przez skolsiwo
    Obrazki i filmy zawsze wstawiamy w znacznik SPOILER.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gieja

To elegancko, że Ci to ruszyło. Jakbyś ogarnął to ładowanie to daj znać.

Znaleźć konwerter DAC nie było trudno, ja szukałem samego przetwornika usb audio -> spdif, bo za DAC robi mi P9 z procesorem.

Teraz zostaje ogarnąć jakąś stację dokującą w aucie z ładowaniem i będę zadowolony.

Masz jakieś namiary na ten układ scalony, do którego wchodzi usb?

Edytowane przez gieja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gieja

Czy udało się komuś uruchomić jednoczesne ładowanie i korzystanie z USB OTG (stoc rom)? Grzebałem po necie i nic nie znalazłem. W innych telefonach to kwestia dodania rezystora na jednym kablu, ale w przypadku M7 warość 100k nic nie daje. Dla przykładu założenie rezystora 10k uruchamia telefon w trybie car dock, 68k desktop dock (tego nie sprawdziłem, tylko znalazłem w sieci)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pnefal

czy ten konwerter USB na SPDIF/I2C/Optical potrzebuje sterowników na Android? W ofercie, której link podajesz wspominają tylko o sterownikach na Windows...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kuman

ten konwerter wspiera androida napewno od wersji 4.4 czy wczesniej tego nie wiem pozatym urzadzenie musi wspierac OTG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi