Skocz do zawartości
WKD622

Co tracimy odblokowując bootloader?

Rekomendowane odpowiedzi

WKD622

Co tracimy odblokowując bootloader?

Mega ważny temat, dla każdego kto jest zainteresowany odblokowaniem bootloadera.

Jakie niesie to za sobą konsekwencje i co to są klucze DMR odsyłam do mojego, gotowego już, FAQ

http://forum.android.com.pl/f1519/faq-gotowe-kompendium-wiedzy-o-modowaniu-xperii-z3-compact-sa-owniczek-pojae-ae-dla-poczae-tkujae-cych-461201/

A tutaj link do odpowiedniego wątku na XDA - Loss of DRM Keys | Sony Xperia Z3 Compact | XDA Forums

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Juz udało sie odzyskać utracone funkcje po odblokowanie bootloadera, potwierdzone dla Z3C: [Xperia Z,Z1,Z2 Series][EXRxYKG]DRM FUNTION RESTORATION FOR UB | Reupdated 100% work - Page 36 - XDA Forums dziś sprawdzałem osobiscie i również potwierdzam :-))

Również uzytkownik AndroPlus z XDA w swoim opisie kernela wspomina o odzyskaniu funkcji utraconych po odblokowaniu bootloadera i usunieciu kluczy DMR: [KERNEL][D5803&D5833] AndroPlusKernel v1… | Sony Xperia Z3 Compact | XDA Forums

How to restore DRM functions?

When you unlock bootloader you will lose X-Reality, noise reduction and so on,

but you can restore them!

Original thread is here, but I updated steps for Z3 and Z3 Compact.

1. Download zip from original thread

2. Place zip in internal or external storage of your device

3. Reboot into recovery and do Factory Reset

4. Reboot into flashmode and flash FTF with Flashtool

Any FTF is OK, but of cource use FTF for same version you are using now.

Wipe: Check APPSLOG and CACHE

Exclude: Don't check

5. Close and reopen Flashtool, then relock bootloader

Click BLU icon to show relock button and click it.

6. Flash FTF (same as 4.)

7. Close and reopen Flashtool, then unlock bootloader

Click BLU icon to show unlock button and click it.

8. Reboot into fastboot mode and flash my kernel

9. Reboot into recovery and install DRM Restore for Xperia by EXRxYKG.zip

10. Reboot

11. Done!

After doing this, do not restore old data since it will revert DRM restore.

You can restore system with recovery and use Titanium Backup or something to restore app data.

Aha i taka mała sugestia te kroki sa dla ludzi którzy już odblokowali bootloader, jeżeli masz zablokowany bootloader i chcesz go odblokować aby wgrac custom kernel+roota + DRM restore to zacznij od punktu 6 wgrywajac FTF tak samo jak w punkcie 4 :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    edek66

to tylko przywróci funkcje? ( drm restore) nie robi kopi kluczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

nie da się zrobic kopii kluczy DRM jak nie ma jeszcze sposobu na roota na zablokowanym bootloaderze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teszub

Czy zastany stan jak na załączonym obrazku oznacza, że bootloader został odblokowany ? A co za tym idzie te klucze DRM zostały utracone co wiąże się z utratą gwarancji ?

Telefon kupiony od sprzedawcy który zapewnia, że telefon jest z polskiej dystrybucji T-mobile (rom T-mobile od nowości) i posiada gwarancję producenta co potwierdza dowodem zakupu FV 23% wystawionym przez sprzedawcę jednak bez numeru imei w treści.

Nasuwa mi się jednak podejrzenie, że telefon jest spoza Polski i był majstrowany tak żeby wyglądał na tubylce.

Jest jakiś licznik nabijający liczbę wgrywanych rom-ów tak jak w szajsungach ?

Co sądzicie ? Z góry dzięki za info

[ATTACH=CONFIG]101995[/ATTACH]

Edytowane przez Teszub

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Załącznik co prawda nie działa ale:

Jeśli masz Bootloader unlock allowed: YES oznacza to że masz możliwość odblokowania bootloadera

Jeśli masz Bootloader unlock: YES to bootloader jest odblokowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teszub
    Jeśli masz Bootloader unlock allowed: YES oznacza to że masz możliwość odblokowania bootloadera
    czyli nie mam się czym przejmować, przy telefonie nie majstrowano ;) Teraz tylko wyjaśnić kwestię gwarancji.

A załącznik faktycznie jakiś dziwny, bo raz kieruje do zrzutu ekranu jaki wykonałem a raz nie. Dziwne o tyle, że zdjęcie zamieściłem zgodnie z wytycznymi w poradniku na forum.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Mam głupie pytanie: czy tylko Orange blokuje bootloader?

Mam Z3c od wczoraj :), kupione wcześniej w T-mobile. Jako że bez roota żyć nie mogę (przyzwyczaiłem się do paru modyfikacji na S3), wczoraj po tym jak telefon automatycznie zaktualizował się do najnowszej wersji, wgrałem starszą flashtoolem, zrobiłem roota giefrootem, zainstalowałem dual recovery, i po tym wgrałem nowszą już z rootem przez recovery.

Czy gdzieś w międzyczasie niechcący odblokowałem bootloader i dałem plamę, czy go po prostu nie miałem? :)

Podejrzewam że nie byłoby tak łatwo się go pozbyć gdybym go miał ;)

Piszą że np Miracast nie działa po odblokowaniu bootloadera, ale u mnie działa (tylko ma strasznie słaby czas reakcji)

Pomóżcie początkującemu ;)

PS. Odnalazłem menu serwisowe ;) Jeśli mam "Bootloader unlock allowed: yes", tzn że jeszcze go nie odblokowałem ale mogę?

Edytowane przez rodzyneck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ponior

Bootloadera nie ruszyłeś, masz tylko zrootowany telefon teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi