Skocz do zawartości
ququlka

Nowy, 1200-1800 zł; ważne: szybki, nie przycina się, super aparat - szczegóły w tekście

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

spotrzebuję pomocy w wyborze, bo od czytania recenzji już mi łeb pęka.

Mocno eksploatuje telefon - dużo na nim pracuje.

Telefon musi udźwignąć:

• apki użytkowe (Trello, Slack, kilka messengerów, mapy, kalendarz, wypchany mailbox, FB)
    • apki fotograficzne i video (Insta, picsart + 5~6 innych)
    • z jedną grę
    • spotify.

Teraz mam SGS3, ale telefon nie daje rady: przycina się, działa za wolno i ma za słaby aparat.

Wymarzony telefon

• nie może się zacinać
    • musi być szybki (nawet przy używaniu skype, mail, FB i innych równolegle)
    • musi mieć super aparat

Patrzyłam na:

• OPO
    • xperia Z2 / Z3
    • Nexus 5

Raczej nie chcę znowu Samsunga - podobno nawet SGS5 się przycina.

Nie musi to być flagowiec.

Najchętniej wydałabym +/-1300 zł, znajdę coś w tej cenie? Max. mogę przeznaczyć 1800zł, ale trochę to zaboli moje finanse, więc wolałabym tego uniknąć.

Ktoś coś? ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zaproponuje lg g2 bo praktycznie sie nie przycina. Nawet 30 zakładek w przeglądarce nie robi na nim wrażenia i ma stabilizator optyczny oraz mocną baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blest

Myślałaś może o LG G3? Po aktualizacjach już nie zacina duży ekran 5,5 cala w sam raz do internetu. Jest wielkości S5, aparat jeden z lepszy z laserowym AF bardzo szybki. Bateria też pojemna 3000Mha.

Edytowane przez Blest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za sugestie. Przejrzałam LG G2 i LG G3 - G3 wygląd na prawdę zacnie.

Jest jakaś sensowna alternatywa do G3 - może w niższej cenie?

I jeszcze jak w Waszej subiektywnej ocenie G3 ma sie do Xperia Z2 / Z3 i Nexusa 5?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ruffy

1+1, mx4, chińczyki ale bardzo mocne... sam stoję przed podobnym wyborem ale ciężko się zdecydować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blest

Osobiście wygląda Xperia Z2/Z3 mi nie podchodzi za dużo zmarnowanego miejsca, i tył szklany co grozi łatwemu pęknięciu + brak wymiany baterii. Co do nakładki to w LG masz najbardziej rozbudowana i możesz ją ustawić pod siebie jak chcesz i ma wiele funkcji. Nexus 5, słabsza bateria od pozostałych, czysty android i brak slotu na kartę pamięci oraz aparat trochę gorszy od konkurencji. Mój głos jest dla Lg G3, zobacz sobie na YT recenzje i zdecyduj na czym Ci najbardziej zależy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje: Nexus 5 oparty jest na czystym androidzie od Googla - dla mnie jest to argument za N5, ale poniewaz nie miałam do czynienia z takim telefonem zastanawiam się czy jest to tak kluczowa różnica. Jakieś opinie?

---------- Post dołączono o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Ruffy, a ku czemu się skłaniasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ruffy

czysty system... no jest czysty, sam mam aktualnie nexusa 4 i jednak jakieś bajery od producentów były by fajne, zależy co kto lubi :)

skłaniam się ku temu że od środy mam dylemat i nie umiem się zdecydować :E

mx4: 20mpx aparat, podobno dobry ale ile w tym prawdy to nie wiem... dodatkowo ma zablokowany bootloader i jest to uciążliwe, miałem kiedyś pierwszego milestone'a i był dramat z wgraniem softu... jeśli mówimy o sofcie to w mx4 soft potrafi się bugować itd... także mamy 20mpx i godzimy się z innymi niedociągnięciami albo... czytamy dalej

1+1: duże wsparcie odnośnie aktualizacji, wydaje mi się że CM szybko nie porzuci tego fona, dodatkowo 13mpx z aparatem sony i też robi dobre fotki

jeszcze myślałem nad oppo 7a, ale o tym telefonie za dużo to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jakiś czas temu już prawie opo kupilam (mialam zapro i hajs na Paypalu), ale te siki na ekranie mnie koniec końców zniechęciły. Chociaż do końca tej opcji nie odrzuciłam. Trochę bawiłam się tym telefonem i jest bardzo spo.

dla mnie niezawodność softu jest ważna, bo nie mam cierpliwości... Ma działać i już ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ruffy

troszkę o 7a od użytkownika @kucici

Działa pod systemem Color OS (1.2.7 - JB, 2.0.0 - KK). Są dostępne inne ROMy, w tym Cyanogenmod 11 (KK) i 12 (Lolipop).

Głównym minusem jest podzielona pamięć wewnętrzna na 3 partycje (system, aplikacje, pliki), ale idzie to przerobić na jedną partycję. Dodatkowo jest slot kart pamięci.

Jak nie lubiłem nakładek na Androida, tak ColorOS mi się spodobał. Głównie przez gesty - 13 gestów pod które możemy podpiąć zarówno odblokowanie telefonu (zablokowanie poprzez dwukrotne tapnięcie przycisku Home), dzwonienie, pisanie SMSów, otwarcie strony, nagranie filmu, kontrole muzyki (następna, poprzednia, play, pauza), nagranie dźwięku, włączenie latarki i włączenie wybranej aplikacji. Są też gesty robione ręka w powietrzu - można np. przesuwać tym zdjęcia w galerii, albo odebrać/odrzucić połączenie. Są jeszcze gesty przy dzwonieniu (np. obracanie - wyciszanie, dzwonienie do zaznaczonego kontaktu po przyłożeniu do ucha, automatyczne przełączanie głośnika w zależności, czy telefon jest przyłożony do ucha, czy nie). No i odblokowanie ekranu poprzez powiedzenie "Hey Snapdragon".

Fajna jest też funkcja czasowego wyłączania i włączania telefonu. Np. można ustawić, że o 23 telefon się wyłączy, a o 5:30 włączy.

ColorOS ma też wbudowany menadżer uprawnień do aplikacji (np. wyłączenie śledzenia lokalizacji, dostępu do kontaktów, wysyłania wiadomości), tryb dla gości - są dwa hasła/wzory odblokowania ekranu, jeden dla użytkownika, drugi dla gościa, któremu możesz ukryć wybrane aplikacje, zablokować dostęp do wiadomości, listy połączeń, zdjęć.

Można też wyłączyć powiadomienia dla wybranych przez użytkownika aplikacji, zabezpieczenie aplikacji przed uruchomieniem hasłem, bądź wzorem.

Na pasku powiadomień można włączyć % baterii i aktualną prędkość połączenia z Internetem.

Z dźwięku to ma MaxxAudio i Dirac HD Sound.

Aparat ma kilka fajnych funkcji (w tym RAW) i ustawienie czasu naświetlania do 32 sekund (ograniczenie systemowe, podobno w Lolipopie można ustawić więcej, tylko nie znalazłem fajnej aplikacji do tego). Nagrywanie filmów min. w 120 FPS @720p, 60 FPS @1080p, czy 30FPS @4K.

Ciekawa dioda powiadomień.

Jeszcze by się pewnie coś znalazło.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i nie kupię już telefonu bez opcji szybkiego ładowania, która jest po prostu genialna

ja już chyba wiem co kupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi