Skocz do zawartości
Luki_2

Pierwszy kontakt z Androidem na telefonie Nexus S - co dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Luki_2

Witam wszystkich.

Dopiero zaczynam przygodę z Androidem, na początek zakupiłem Nexusa S...

A że z finansami u mnie średnio, to kupiłem go z myślą, że wycisnę z niego wszystkie soki.

Ogólnie z telefonu jestem zadowolony, razi mnie tylko cholernie brak możliwości

neta przez USB na nim, co było bezproblemowe na moim starym Kaiserze z WM.

Po prostu jak mógłbym sobie ściągać takie gamedata Asphalta 6 przez internet w komputerze,

to tutaj jest wielki problem i praktycznie brak takiej możliwości, przynajmniej przez USB o.O

Mam wieeele pytań, mimo że wieele czytałem...

Pierwszym pytaniem na pewno jest to, czy rootując Nexusa S tracę gwarancje bezpowrotnie, czy

jednak telefon mogę odrootować i po prostu wrócić do oficjalnego romu, a wtedy tele

fon na pewno

zostanie przyjęty ? Kilka pytań dotyczących dźwięku i gier - co zrobić, aby gry jak najlepiej chodziły, a dźwięk

w słuchawkach był głośny i jak najlepszej jakości, oczywiście na miarę możliwości owego telefonu po zmodyfikowaniu ?

Czytałem o Voodoo Sound i o różnych modyfikacjach poprawiających dźwięk.. potrzebny jest do tego root ?

Pytanie trzecie - czasem chce ściągnąć najpierw gre za free, aby sprawdzić, czy warto za nią płacić w Markecie, załóżmy,

że jest to Asphalt 6, który pobiera jeszcze dodatkowo gamedata - do jakiego katalogu one się pobierają, a inaczej - do jakiego

katalogu należy wgrywać różne dane gier ? Hmmm... a jak wygląda sprawa z emulowaniem Playstation 1 ? Z tego co wiem,

ma się świetnie, albo przynajmniej bardzo dobrze ( gry chodzą odrobine wolniej, ale to nie przeszkadza ), jednak są tacy, którym to

wszystko chodzi ślamazarnie - pewnie trzeba mieć wszystko odpowiednio skonfigurowane, aby emulacja była bliska ideałowi ?

Ewentualnie filmiki które oglądałem na YT nie pokazywały prawdy. Czym i jak najlepiej spersonalizować wygląd Androida,

jaką nakładkę ( niekoniecznie bardzo funkcjonalną, ale na pewno ładną ) zainstalować ? Tutaj już obszerniejsze pytanie -

jakie programy od grafiki, jaka przeglądarka internetowa ( Opera, Firefox ? A może wbudowana ? ), jaki program od muzyki,

a może jakieś fixy, aby lepiej chodził system jak i gry ? A właśnie... Jak pobieram coś w Android Markecie to nie pisze mi,

ile już pobrałem danych - da się jakoś wyświetlić ten drobny szczegół? Kolejne: Jest sens instalować kodeki video, w ogóle

jaki program wg was jest najlepszy do video ?

Wieem, że duuużo pytań :oczy:

Zauważyłem, że użytkownicy którzy zrootowali telefon i zaktualizowali do Androida 2.3.4, " narzekają ", że nie mają znowu roota.

Czy to znaczy, że jednak normalnie w jakiś sposób można odrootować telefon i ogólnie przywrócić do fabrycznego stanu ? :D

Edytowane przez Luki_2
    Dochodzą nowe pytania :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No trochę sie rozpisałeś. Postaram sie odpowiedzieć na kilka z nich

1 Jeżeli chodzi o roota. Robiąc go nie tracisz gwarancji równie szybko można telefon odrotować.

2. Oryginalny rom można po prostu zbackupować i trzymać na fonie lub kompie lub też ściągnąć z xda

3. Zarówno Voodoo Sound i Color wymagają roota.

4. Gdzie dana gra pobiera pliki to jest zależne od producenta który ją robi, gry gameloftu pobieraja dane do folderu gameloft/ games/ nazwa gry

5. Jeżeli chodzi o nakładki to takowych nie ma na Nexusa. Możesz sobie ściągnąć launcher który ci zmieni wygląd pulpitów sposób przewijania itp. Co prawda na xda można sobie ściągnąć rom typu miui lub port Sensa.

6. Jeżeli chodzi o przeglądarke to poleciłbym ci opera według mnie chodzi najpłynniej i najszybciej

7. Programów do muzyki jest kilka jednym z bardziej zaawansowanych jest power amp są też playery w stylu wp7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luki_2

Dzięki za odpowiedzi... Hmm...

A co do emulacji PS - aby w miarę płynnie chodziła mi emulacja, muszę koniecznie robić roota

i instalować nie wiadomo co, czy starczy dobrze wykonfigurować PSX4Droid ?

Bo może mimo wszystko root mi nie jest za bardzo potrzebny...

A i w sumie Nexus podoba mi się nawet bez nakładek, o ile widgetów sobie poznajduje więcej jakichś

fajnych :) Pozmieniać trochę wygląd i do tego jakiś zaawansowany program do operacji na uruchomionych już programach :P

Na razie Nexusa muszę pochwalić za świetny dźwięk w PowerAMP i na standardowych słuchawkach.

W sumie nawet za bardzo nie jest potrzebny EQ, bo w moim przypadku sprawę załatwiają

suwaki Treble i Bass... co prawda bassu nie podkręcam raczej, ale Treble - owszem, i to nie mało :)

Łoo, co do emulacji - jest super...

Gry na emulatorze FPse chodzą doskonale, czasem tylko FrameSkip wymagany, np. do Colin McRae Rally 2 :)

Jeżeli tak dalej pójdzie, to może nie będę rootował, bo nie będę czuł potrzeby ;P

Teraz jakieś kodeki, jakiś video-player...

Kolejna edycja - zauważyłem, że gdy dam na 3/4 i wyżej PreAmp w PowerAMP, to dźwięk np. może treszczeć lekko przy mocno podniesionym treble...

Czy zamiast PreAmp w EQ opłaca się użyć Voodoo Sound, tzn. nie będzie takiego efektu ?

I jeszcze jedno pytanie, co do personalizacji Menu w Androidzie - da się jakoś porobić katalogi w nim ? :D

Nie lubię, gdy jest tak wszystko porozrzucane po prostu :P

Edytowane przez Luki_2
    Aktualizacja co do emulacji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luki_2

W sumie sporo się dowiedziałem w ostatnim czasie, w związku z czym mam tylko dwa pytania, poprzednie nieaktualne:

- abym mógł dograć owe Voodoo i inne mody/poprawki ( nie licząc zbędnego na razie podkręcenia procesora ) wystarczy, że na stockowym 2.3.4 uzyskam roota ?

- gdy zrootuje telefon, ale pozostanę na stockowym romie nie dojdzie mi nic do owego licznika flashowania, który zresetować da się jedynie wtyczką ?

no, i może jeszcze jedno pytanie, drobne:

- Jak duże ryzyko jest uwalenia telefonu odblokowaniem bootloadera i roota przy modelu GT-i9023 ?

A co do Voodoo - dograłbym, bo jednak na np. słuchawkach nausznych uzyskuje satysfakcjonującą głośność dopiero przy ustawieniu

sporo wyżej suwaka PreAMP w EQ, co powoduje momentami w niektórych utworach trzeszczenie, przy mocno podbitym Treble.

Edytowane przez Luki_2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Wystarczy że sflashujesz kernel [KERNEL]Netarchy Nexus for NS + NS4G (21-Jun-2011) Stable: 1.3.4 Testing: 1.3.5 - xda-developers i potem zainstaljesz aplikacje voodoo z marketu

2. Nie wiem dokładnie o co ci chodzi.

Ryzyko uwalenia zawsze jest ale trzeba być naprawdę szczególnie uzdolnionym żeby uwalić nexusa s podczas procesu rootowania ponieważ są tam dosłownie 2 komendy które wpisuje się w adb i nie ma co sknocić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luki_2

Hah, a ja sknociłem :P

Skorzystałem z jakiegoś starszego artykułu i wgrałem zły boot.img : D

chyba od 2.3.3, a mam 2.3.4...

No i co mi się kłaniało ?

Telefon stawał na " Google " i można było sobie czekać :D

nie wierzyłem, że telefon stał się cegłą ( w końcu się uruchamia mimo wszystko :D ) i na zagranicznych szukałem rozwiązania...

W sumie na rozwiązanie wpadłem sam, z tym, że nie wiedziałem, że jak się pobiera

paczkę z romem, to od razu mam osobno ładnie plik rozruchowy : D

A takie cuś właśnie rozjaśnił mi jeden komentarz osoby z podobnym problemem na jakiejś

anglojęzycznej stronce ;P

wyjąłem boot z paczki 2.3.4 dla i9023 na XDA, władowałem do telefonu i co dziwne...

od razu miałem roota : D i mogę spokojnie z niego korzystać.

Nie musiałem ładować żadnych su-2.X.X.X-signed.zip :P

A mod na BLN, miganie klawiszy przy dostawaniu smsa czy nieodebranych połączeniach.. kojarzysz :P ?

i jak możesz - podałbyś może jakąś stronkę z instrukcją jak wgrać kelnera ? z tego co mi się przed oczami w jakimś momencie pokazało, to chyba tak samo, jak plik rozruchowy ( boot ) ?

Pytam, bo mimo, że jak wstanę, to będę szukał instrukcji i raczej ją znajdę, to liczę na to, że właśnie jak wstanę, to jednak dostanę link do jakiejś pewnej instrukcji od ciebie :oczy:

W sumie taki niezbędny jest jedynie Voodoo, ale BLN, ponieważ nie mam diody żadnej - też fajna sprawa.

Rano się zabiorę za wgrywanie kelnera. I może jakaś poprawka, bo widziałem, że jest - na 3G i WiFi.

O ile ona u mnie coś da, bo takie 3G chyba chodzi mi w miarę poprawnie, mimo, że raz na jakiś czas przeskoczy na moment na EDGE w zabudowanym miejscu, no a WiFi - nie sprawdzałem jeszcze.

Jeżeli chodzi o ten cały licznik o którym pisałem - podobno Galaxy S, Nexus S mają liczniki, które zliczają ilość wgranych nieoryginalnych romów, a na podstawie

tego w serwisie lubią nie przyjmować telefonu na gwarancje. Dlatego wolę pozostać na oryginalnym romie, mając roota. W sumie nic nie mam praktycznie do 2.3.4 na 9023 :)

O co chodzi z tym bfs i cfs przy Kelnerze ?

Pozdrawiam ! :)

Edytowane przez Luki_2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kernel flashujesz w recovery jeżeli nie masz recovery ściągnij rom manager i wybierasz sflashuj clockworkmod recovery. Następnie w rom manager dajesz uruchom ponownie w trybie recovery

W recovery wybierasz

Install zip from sdcard /choose zip from sdcard / wybierasz kernel / dajesz yes

CFS / BFS

Q: What are BFS and CFS?
    A: They are task schedulers (they determine what processes get cpu time, how much, etc).

CFS (Completely Fair Scheduler) is the default scheduler in the official mainline kernel. It's a tried, tested, stable scheduler.

BFS (Brain fu*k Scheduler) is a third party scheduler written by Con Kolivas that must be patched into the kernel, and replaces the CFS scheduler. It tends to be faster in certain tasks, and is usually pretty stable, but sometimes there can be performance quirks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luki_2

W takim razie wolę cfs...

z tego co czytam na necie, jest jednak " bezpieczniejszy ", a różnice między jednym, a drugim,

ogromne jakieś chyba nie są.

No chyba że Ty masz jakieś doświadczenia co do tego i możesz mi coś powiedzieć :P ?

A tak właściwie - już na tym etapie chciałbym zrobić kopie bezpieczeństwa ROMu.

Jaki program i z jakiej opcji skorzystać, aby to zrobić ?

Bo tutaj niby jest program od " recovery ", kojarzy mi się z odzyskiwaniem, ale... już się gubię co do czego :D

Bo np. tym wgrywam Kernel.

Dzięki za chęć udzielenia pomocy :D

Edytowane przez Luki_2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Backup romu robisz w recovery jest tam opcja backup and restore wchodzisz w nią i dajesz backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luki_2

Za cholerę nie wiem jak włączyć te powiadomienia BLN...

Wgrałem kernel neatarchy-nexus-1.4.0 który obsługuje BLN, ale po instalacji aplikacji BLN Free nie działa to nawet przy nieodebranych połączeniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi