Skocz do zawartości
Rygiel

Opinie o Sony SmartWatch 2

Rekomendowane odpowiedzi

Rygiel

Witam. Jako, że główny temat o SW2 został zamknięty zakładam temat do wyrażania swojej opinii i tylko opinii na temat smartwatcha Sony SW2.

Zapraszam do oceny naszego 'zegarka'. ;)

_____

Może ja zacznę. Smartwatcha mam od 4 dni.

Sparowanie z telefonem zajęło może z 5 sekund. Potem dwie minuty instalacji aktualizacji i SW2 był gotowy do użytku. Pierwsze dwa dni dużo bawiłem się z zegarkiem, co chwile coś zmieniałem, instalowałem. Do dzisiaj mam jeszcze 1/4 baterii więc pewnie wytrzyma z 5-6 dni co jest znakomitym wynikiem. Oczywiście wyłączam go na noc. Chodzi płynnie i szybko jak na zegarek. Nie mam większych uwag co do softu, błędy mają jedynie aplikacje. Jednym z minusów jest to, że ciekawe appki są płatne.

Co do wykonania i designu, na prawdę bardzo mi się podoba. Mam wersję z silkonowym paskiem i wygląda to dobrze, jedyną wadą silikonu jak dla mnie jest to, że szybko się brudzi. Smartwatch jest lekki i prawie nie czuć, że się go nosi. Co do wodoszczelności to przetestowałem i nie ma z tym problemów.

Ja jestem zadowolony, wydaje mi się, że jeżeli otrzymamy jeszcze jakieś dobre aktualizacje to SW2 będzie jeszcze bardziej funkcjonalny i przydatny. Wydałem na niego 350zł i myślę, że to dobra cena.

Edytowane przez Rygiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Kupiłem niedawno ten zegarek, wiedząc, że to już historia, kupiłem go bardziej z ciekawości, żeby pobawić się takim gadżetem. Powiem tak, jakość wykonania według mnie jest bardzo dobra, bateria trzyma względnie dobrze (tzn. w porównaniu z innymi "inteligentnymi" zegarkami), oprogramowanie "firmowe" i kilka polecanych przez Sony aplikacji działa dobrze, zgodnie z oczekiwaniami.

Większość dodatkowych programów, które można sobie doinstalować, zarówno darmowych, jak i płatnych, to dno i trzy metry mułu. Bugi, niedoróbki, nieużywalny interfejs, zawieszki, przerwy w komunikacji z telefonem, itd. itd. Np. nie znalazłem dobrze działającego programu do synchronizacji z Google Tasks, w każdym synchronizacja działa źle, co wychodzi dosłownie po chwili używania, nie wiem dlaczego ktoś udostępnia "całemu światu" program w takim stanie. I jeszcze chce za niego 6 czy 8zł. Nie znalazłem dobrego programu do synchronizacji z Evernote, to co jest, wszystko działa źle, błędy synchronizacji. Nie znalazłem dobrego programu do zrobienia prostej listy zadań, zakupów, itp., wszystko działa źle, albo jest nieużywalne.

Do obsługi powiadomień znalazłem WatchNotifier, płatny, ale działa dobrze (zżera 100MB RAM, ale trudno).

Do map/nawigacji mogę polecić Locus Map, działa bezbłędnie, zarówno sama aplikacja na telefonie, jak i rozszerzenie do zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi