Skocz do zawartości
grzesiek1651

Nokia N9 z MeeGo na pokładzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Wiem, że to dział na temat Maemo, ale MeeGo jak wiadomo ma bardzo dużo wspólnego z Maemo dlatego temat zakładam tutaj.

Co sądzicie o Nokii N9, która prawdopodobnie ma się pojawić w sprzedaży w ciągu miesiąca, a została zaprezentowana dziś tj. 21 czerwca?

Czy Waszym zdaniem system taki jak MeeGo ma szanse się przebić na rynku systemów mobilnych?

Przyznam szczerze, że mi się ten system bardzo spodobał i będę Nokii kibicował jeśli chodzi o MeeGo. Poniżej zamieszczam filmik z wyżej wymienionym smartfonem:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=cIn9QeVLXSY]YouTube - ‪Nokia N9 - interfejs MeeGo‬‏[/ame]

Czekam na Wasze opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Osobiście nie podoba mi się graficznie.

Mi akurat się stylistycznie podoba, szkoda, tylko, że nie ma takiego ekranu startowego jak w Androidzie tylko bardziej jak w iPhone, ale cóż.

Co do N9 to szkoda tylko, ze dali ten sam procesor co w prawie 2 letniej N900 :/ reszta jest OK, a nawet lepiej niż OK, oby z ceną nie przesadzili to rozważę wypróbowanie tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego projektu. A tu niespodzianka ponieważ bardzo mi się podoba efekt. Brak fizycznych klawiszy z przodu tylko sam ekran. Bardzo fajny ekran blokady z powiadomieniami. No i nie brakowało by mi braku personalizacji z androida ponieważ można ikony w menu dowolnie ustawiać ... Kibicowałem projektowi nokii i WP7 . Ale w tym momencie żałuje że taka współpraca została nawiązana ... Zobaczymy co dalej będzie działo się z tym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tylko mam nadzieję, że nie uśmiercą tego systemu, bo jest naprawdę ciekawy. Jeśli ten model okaże się sukcesem to być może Nokia wypuści więcej smartfonów z MeeGo. Inna sprawa to aplikacje na tą platformę. Mam nadzieję, że znajdą się deweloperzy, którzy będą tworzyć soft na ten system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zobaczymy co dalej będzie działo się z tym systemem.

Ja tam liczę na fajny słuchawki od LG i ZTE :) no i jeszcze z porządnymi procesorami, kto wie może nawet Intel Atom w 1 połowie 2012 roku :D (jak Intel obiecuje, ale wcześniej obiecywał na ten rok, więc kto wie, czy jeszcze nie przesuną)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeśli ten model okaże się sukcesem to być może Nokia wypuści więcej smartfonów z MeeGo

A kto by chciał telefon z systemem operacyjnym na wymarciu? Jedynie najwięksi fanboye albo ludzie którzy dadzą sobie w salonie wcisnąć wszystko... Dodam jeszcze to co sam stwierdziłeś:

Inna sprawa to aplikacje na tą platformę

BadaOS ruszył z pompą, jako system do rozwinięcia. A z MeeGo wciąż nie wiadomo...

z porządnymi procesorami, kto wie może nawet Intel Atom

po co Ci taki stary szajs w telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    po co Ci taki stary szajs w telefonie?

Stary szajs, którego nie ma jeszcze na rynku bo Intel go nie wyprodukował ;)

Nie wiem jak możesz określać tak mianem, produkt, któregy jeszcze nie opuścił fabryki (na początek 2012 roku ma być w produkcji), nie był przetestowany, a TY tak twierdzisz ... na jakiej podstawie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A kto by chciał telefon z systemem operacyjnym na wymarciu?

System nie jest na wymarciu, bo to pierwsze urządzenie wydane z tym systemem więc nie rozumiem o co Ci chodziło. Intel planuje wydać jakieś tablety z tym systemem więc jest szansa, że będzie on rozwijany i znajdą się deweloperzy gotowi tworzyć na niego aplikacje. Moim zdaniem ten system to świetna alternatywa dla Androida, który staje się trochę takim Windowsem wśród systemów mobilnych co niekoniecznie musi być dla niego dobre. A dla ludzi, którzy nie potrzebują kilkudziesięciu aplikacji w telefonie już teraz MeeGo jest dobrą alternatywą.

Co do procesorów i "szajsu" cokolwiek by to miało oznaczać to jak widać nie potrzeba nie wiadomo ilu rdzeni żeby system działał szybko i bez zacinki co niestety jest piętą achillesową androida. Ostatnio na rynku smartfonów z Androidem ma miejsce to co parę lat temu działo się na rynku PC, czyli wyścig na rdzenie i megaherce, a najlepiej żeby użytkownik wymieniał telefon co pół roku bo stary jest "za słaby" na nowe wersje Androida. Chyba nie tlyko mnie irytuje taka sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    System nie jest na wymarciu, bo to pierwsze urządzenie wydane z tym systemem więc nie rozumiem o co Ci chodziło. Intel planuje wydać jakieś tablety z tym systemem więc jest szansa, że będzie on rozwijany i znajdą się deweloperzy gotowi tworzyć na niego aplikacje. Moim zdaniem ten system to świetna alternatywa dla Androida, który staje się trochę takim Windowsem wśród systemów mobilnych co niekoniecznie musi być dla niego dobre. A dla ludzi, którzy nie potrzebują kilkudziesięciu aplikacji w telefonie już teraz MeeGo jest dobrą alternatywą.

Co do procesorów i "szajsu" cokolwiek by to miało oznaczać to jak widać nie potrzeba nie wiadomo ilu rdzeni żeby system działał szybko i bez zacinki co niestety jest piętą achillesową androida. Ostatnio na rynku smartfonów z Androidem ma miejsce to co parę lat temu działo się na rynku PC, czyli wyścig na rdzenie i megaherce, a najlepiej żeby użytkownik wymieniał telefon co pół roku bo stary jest "za słaby" na nowe wersje Androida. Chyba nie tlyko mnie irytuje taka sytuacja.

Tak na pewno nie jest na wymarciu, obecnie część laptopów ma MeeGo zainstalowane, jeśli kupuje się wersję bez Windowsa, no i Intel może ten system wypromować dobrze, ale to się okaże.

Co do N9, to rzeczywiście jak na takim procesorze i układzie graficznym działa bardzo dobrze (ma takie samo jak Motorola Droid/Milestone); co ważne działa dobrze multitasking, bo w Androidzie to jest oczywiście, ale nie działa to rewelacyjnie.

No i na koniec, bardzo się dziwię że włożyli tu tak stary procesor (choć lepszy niż mam w X10 ;-) ), ale pokazuje, to, że na szybszych będzie działać jeszcze lepiej i dobrze, bo Android rzeczywiście się teraz trochę zagubił i jest moim zdaniem już na etapie Visty, teraz pytanie ile czasu im zajmie aby zrozumieć, że system trzeba przebudować aby sprawnie działa nie tylko na szybkich telefonach (co MS zrobił przy Win 7 - netbooki nie działały poprawnie na Vista, na 7 już tak)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi