Skocz do zawartości
MAJCHI

Jakie etui do naszego E8

Rekomendowane odpowiedzi

fapper czyli kupiłeś etui i boisz się go założyć tak ? :P Tak na serio teraz to nie powinieneś się tym martwić. Szkło w naszych HTC nawet bez folii jest mega wytrzymałe na zarysowania. Obejrzyj sobie ten filmik, co prawda z M8 ale nasza E8 ma dokładnie to samo szkło gorilla na ekranie:

Dodam kilka groszy od siebie na temat wcześniej wspominanego nillkina frosted shield ponieważ też kupiłem to etui.

Jest to taki sam typ etui jak case-mate barely there czyli jak sama nazwa mówi - ledwo odczuwamy że etui jest założone, niski profil. Jedyną różnicą między case-mate a nillkinem jest to że CM jest bardziej gumowany i troszeczkę lepiej "klei się" do dłoni. Nillkin jest troszkę mniej gumowany ale tylko troszeczkę, tak czy tak trzyma się go świetnie i pewnie, o niebo lepiej niż sam telefon bez etui. Rozmiarowo w kieszeni nie czuje różnicy między gołym E8 a E8 w etuiu Nillkin.

Mam etui case mate barely there w starym galaxy s2 od ponad 3 lat i spełnia swoje zadanie w 100%. S2 spadł mi wiele razy ale etui dzielnie pochłonęło wszystkie uderzenia (popękało na rogach ale za to S2 jest cały i wygląda jak z salonu). Właśnie dlatego zdecydowałem się na nillkina do E8 ponieważ jest to ten sam typ etui (niestety CM nie robi póki co etui do E8). Jestem z nillkina bardzo zadowolony, jest prawie idealnie dopasowany (poza otworami na aparat i diodę które są wycięte może o pół milimetra za bardzo w bok ale absolutnie nie przeszkadza to w korzystaniu z aparatu a na pierwszy rzut oka nawet nie widać tej delikatnej niedoskonałości), E8 siedzi w nim pewnie, bez luzów. Ogólnie bardzo polecam osobom które nie chcą powiększać i tak dużego juz E8 grubymi pokrowcami.

Jedynym i oczywistym minusem nillkina tak jak i CM Barely there jest częściowo odsłonięta górna i dolna cześć telefonu. Prawdopodobieństwo że upadnie nam akurat na ten odsłonięty fragment nie jest zbyt duże ale jednak jakieśtam jest :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3boot

mój wydachował na dolny prawy róg nillkina na beton i nic się mu nie stało prócz ryski na etui :hurra:, a fapper powiem Ci tak, że na giełdzie takie etui są dostępne po 5 zeta więc zdeka przepłaciłeś:zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, że przepłaciłem, ale nie chciałem więcej ryzykować. Niedawno zamówiłem skórzane etui na Allegro i zamiast tego co było na obrazkach przyszła mi jakaś pozszywana szmatka. Wolałem więc zapłacić te 20 zł więcej, ale wziąć do ręki, przymierzyć i sprawdzić przed zakupem.

Quattro, nie. Założyłem je od razu po zakupie. Po prostu czytałem gdzieś (chyba na tym forum nawet), że komuś od folii porobiły się mikrorysy na wyświetlaczu, na brzegach bo folia była ostro zakończona. Więc wolałem się dowiedzieć.

Wiem, że to może być troszkę offopic, ale niedługo jadę do tego samego sklepu, a w sumie to stanowiska w centrum handlowym i będą mi tam zakładać szło hartowane. Może uda mi się dowiedzieć jakie to szkło, jakiej firmy etc. i wrzucę swoją opinię na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MAJCHI

Tak z ciekawości, ile sobie życzą za szkło + montaż? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cripex

Szkło 3MK na allegro 50zł z wysyłką (opcja zniżki 30% na forum czyli 35zł :hurra:).

Montaż jest banalnie prosty i sam go sobie przeprowadzisz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś 50 zł + 5 zł montaż. Właśnie specjalnie szukałem serwisu gdzie mi to nakleją, bo ja do takich spraw mam 2 lewe ręce. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dasz rade. To na prawdę nie jest takie trudne + zaoszczędzisz te 5PLN na piwko :D

Teraz jest jeszcze łatwiej bo praktycznie przy każdej folii/szkle są dodatkowe przylepce żeby najpierw dopasować szkło.

Jak ja dałem radę idealnie dopasować bez tych dodatkowych naklejek to nie wyobrażam sobie żeby ktoś sobie nie poradził mając do je dyspozycji. Nawet jak nie ma to można samemu takie wykombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MAJCHI

Wyczytałem że to szkło ma jeden minus, a mianowicie taki ze często po założeniu go są problemy z plastikowymi case, ponieważ są one dosyć sztywne a szkło dodatkowo pogrubia telefon i mogą być problemy z założeniem etui. Myślę że w przypadku silikonowych case problem ten nie występuje, a przynajmniej nie znalazłem nic takiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3boot

MAJCHI nic takiego nie zauważyłem u mnie wiesz jaki case mam spokojnie możesz kupić szkło dla siebie, a montaż szkła jest prosty jak d...:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MAJCHI

To dobrze, kolega ma iP 5s, i po założeniu szkła etui dużo ciężej wchodzi i schodzi z telefonu. No ale skoro w tym przypadku szkło nie sprawia żadnych problemów to przemyśle zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi