Skocz do zawartości
ralliartur

ROM [ROM][unofficial] HTC One X CyanogenMod 12.0 preview Android 5

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowani pewnie już mają go na swoich telefonach, ale dla tych którzy nie siedzą cały czas na xda-developers.com:

[ROM][unofficial] HTC One X CyanogenMod 12.0 preview

2014-12-17 First testing build.

W skrócie: Android 5.0.1 dla HOX

Nie działa:

te same problemy jak w przypadku innych dystrybucji CyanogenMod (MHL, brak app2sd, tethering)

Stabilność:

Może być - czasami zawiesza się program startowy, ale to w końcu preview.

Na plus i to duży zasługuje bardzo rozsądne zużycie baterii - telefon trzyma dłużej przy takim samym użytkowaniu (w porównaniu do CM11). W tym miejscu uwaga: aktywacja opcji wybudzania telefonu podwójnym stuknięciem wpływa negatywnie na zużycie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krótka opinia: Lollipop w codziennym użytku sprawuje się bardzo przyzwoicie. Oczywiście, jest to pierwsze wydanie, więc nie obyło się bez błędów. Z moich obserwacji: telefon czasami nie wybudza się przy połączeniu przychodzącym, dzwonki (zarówno powiadomień jak i połączeń) pomimo zmiany w ustawieniach nie zmieniają się, bardzo nieliczne FC, momentami problem sprawia transfer plików przez bluetooth, aplikacji nie da przenieść się na kartę SD. Niestety, nie mogę się zgodzić, że system rozsądnie zużywa energię. W moim przypadku zauważyłem wyraźny spadek wydajności baterii w porównaniu do Vipera 4.1.1. CM12 cierpi też na typowe bolączki AOSP-owego ROMu, tj.: dźwięk na słuchawkach jest porównywalnie gorszy i cichszy co do audio na 4.2.2; mniej opcji fotograficznych.

Co do zalet: System jest niezwykle płynny, bardzo schludny oraz pięknie animowany. Wszystkie jego elementy są spójne i do siebie pasują. Moim zdaniem Google zrobiło świetną robotę w kwestii paska powiadomień i szybkich ustawień. W Lizaku wygląda i działa po prostu miodnie. Ekran blokady również dużo bardziej przypadł mi do gustu niż kitkatowy, a nawet Sense-owy. Stockowa klawiatura może mieć swoich zwolenników lub wrogów, jednakże ja po kilku godzinach używania przyzwyczaiłem się do niej i nie narzekam.

Podsumowując: mamy sprawnie działającego Androida 5 na naszym staruszku :)

(na życzenie mogę wstawić screeny z systemu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm. Mam problem z włączeniem tego cyana. Backup zrobiony, wipe również, flash romu, potem paczki z gappsami no i flash boot.img przez fastboota. Po tym telefon wisi na logo cyanogenmod. Wiem że miało mu to zająć około 5-10 minut. Ale mój telefon bootował się z pół nocy, bo zapomniałem go wyłączyć. Jakiś pomysł co tu może nie grać? Hboota mam 1.39 więc jest dobry, chyba że na wiki podali tego dla kitkakta a lollipop ma już inne wymagania.

---------- Post dołączono o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

I wogóle jaka powinna być animacja startowa? Bo mam cały czas tą z cm11.

Edytowane przez elmariaci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używasz dobrego recovery? Spróbuj z tym, u mnie działa bez problemu.

Edytowane przez maxio115
    Poprawiony link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się na Touch Philz ;) Szukałem TWRP w wersji 2.8.x ale na oficjalnej stronie było tylko 2.6.x. Pierwszy boot faktycznie trwa te 5-10 minut. I różnica między kitkatem a lollipopem jest bardzo przyjemna, wychodzi mu na dobre. System ładnie, nowocześnie wygląda, działa płynnie, jedyne co zauważyłem to brak roota. Włączam titanium backup i bum. Nie ma roota. Inną znowu rzeczą jest niedziałająca (a przynajmniej u mnie) funkcja pisania gestami. Jest włączona w ustawieniach klawiatury ale nie działa. Może to tylko u mnie taki problem występuje. Poza tym wszystkim póki co wszystko jest ok. Klawiatura jest moim zdaniem bardzo ciekawa, ładna, wszystkie kolory i ikony aplikacji systemowych też na plus. Również rozwijany statusbar usprawniony w nowy wygląd i ułożenie funkcji i powiadomień. Czuję że ten rom zostanie u mnie na długo o ile wraz z wydawaniem nowszych (mam nadzieję jak najstabilniejszych) wersji będzie on przynajmniej tak dobry jak ta pierwsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filek69

Jak z płynnością tego romu, nadaje się do codziennego użytku?

A tak na marginesie, czy ten wątek nie powinien być w dziale R&M.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ttycha
    Krótka opinia: Lollipop w codziennym użytku sprawuje się bardzo przyzwoicie.

Wystarczy przeczytać pierwsze zdanie z postu maxia115..

Edytowane przez ttycha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś problem z rootem został rozwiązany. Otóż trzeba zaznaczyć jakąś opcję w zainstalowanym już w ustawieniach superuserze.

---------- Post dołączono o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Heh. Jak na ironie, zrobiłem update jak wyszedł na xda, od razu falsh z recovery bez wipe ani nic i telefon normalnie wstał. Tylko teraz znowu nie ma roota. O tyle to wygląda inaczej że w poprzedniej wersji na samym dole w ustawieniach był root. A teraz już nie ma takiej opcji. Dodam że ponowne flashowanie starszej wersji nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KnyreK

obawiałem się tego systemu ale zaryzykowałem wgrałem i robi wrażenie całkiem sympatyczny rom czas teraz na testy mam nadzieje że już zostaneprzy tym na stałem i czekamy na officjalny rom CW12 . Jedyny problem jaki miałem z wgraniem to error (status7) przy Gaaps ale pomaga na to CWM w wersjii v6+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam ten Rom od dwóch dni wszystko fajnie chodzi - stabilnie.

jest kilka tekstów w ustawieniach nie przetłumaczony.

Nadal nie działa czujnik zbliżeniowy tak jak w poprzedniej wersji (cm11)>:(

Mam może ktoś sposób na uruchomienie czujnika.

Jest to bardzo denerwujące podczas rozmowy telefonicznej. Dla mnie jest to największy minus tego Rom

Czujnik zbliżeniowy jest sprawny sprawdzałem na Android Revolution HD 33.1 :hurra:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi