Skocz do zawartości
pawel1710

tutorial Link2SD na Xperii L (Android 4.2.2)

Rekomendowane odpowiedzi

pawel1710

Teraz nie mam na telefonie Androida 4.2, więc nie mam jak sprawdzić jak to Link2SD pokazywał, ale w tym przypadku partycję do przerzucania aplikacji też chyba pokazywał jako data/sdext2 . Ale na 100% pewny nie jestem. No i ta partycja powinna być oczywiście sformatowana na system plików ext2-4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do prawidłowego działania Link2sd program potrzebuje 3 partycji: FAT16, EXT2 I FAT32. W moim przypadku telefon nie wstaje? Jak zrobię 2 partycje EXT2 i FAT32 tel. wstaje jednak Link2sd nie wykrywa drugiej partycji, a sądząc po wielkości telefon rozpoznaje tylko partycje FAT32. Juz sam nie wiem gdzie szukać problemu. Może to Eaesus knoci mi partycje EXT2. Może polecicie inny program

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel1710

Może to być też wina karty pamięci. Masz jakąś inną? Jeśli tak, to spróbuj na innej i zobacz jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to nie wina karty pamięci tylko telefonu ... mam podobny problem, szukałem juz po róznych forach i to jest ostatnia metoda, której nie probowałem . niestety wszystkie inne zawodzą. albo może po prostu jest jakis inny program do przenoszenia apek ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel1710

Jeśli robisz wszystko według tej instrukcji, to powinno działać. Jak nie działa, to możliwe, że z kartą pamięci może być coś nie tak, albo po prostu telefon się z nią gryzie. Xperia L jest znana z tego, że niezbyt chce współpracować z niektórymi kartami pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety z druga kartą też są problemy telefon nie wstaje gdy na karcie są 3 partycje. Karty jakie mam to GoodRam 16GB C10 i Emteca 32GB C10.

Jeszcze jakieś pomysły ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel1710

Z doświadczenia wiem, że XL najlepiej współpracuje z kartami SanDisk. Sam taką mam i zero problemów. Pamiętam jak kupowałem kartę do XL i na początku kupiłem kartę Adata. I też były z nią problemy, albo telefon nie chciał wstać, albo się zawieszał, albo były problemy przy kopiowaniu plików. Wymieniłem ją właśnie na SanDiska i problemy zniknęły. Na moim wcześniejszym smartfonie, Xperii Neo V było to samo. Pamiętam jak kupowałem do niego kartę. Najpierw kupiłem kartę Toshiba, potem właśnie Emteca i też były z nimi problemy. Dopiero na SanDisku telefon działał jak należy. Więc chyba ogólnie smartfony Sony, a także i starsze Sony Ericsson najlepiej współpracują właśnie z kartami SanDisk. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłem wszystko jak w poradniku i wydaje się być wszystko ok. telefon widzi partycje fat32 a link2sc ext4 i fat 32. mam nadzieję że już aplikacje będą się normalnie przenosiły :) mam kartę sandisk ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś jeszcze sprawdziłem Kingstona 32GB C10 i też porażka XL nie wstaje. Macie jakieś rady do do zakupu Sandiska 16 czy 32 GB jakiej klasy ?. W internecie widziałam za około 90zł u mnie w sklepach 110-120zł, więc zamówię przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Karta SANDISK MicroSDHC/16GB Ultra Class 10 + Memory Zone Android APP i telefon śmiga aż miło :) na Kingston 8GB klasa 4 mulił niemiłosiernie i były błędy zapisu na karcie. 55 złotych niecałe w saturnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi