Skocz do zawartości
Glorifind

Przenoszenie layoutu z PSD do XML

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jest to mój pierwszy post tutaj dlatego chciałem wszystkich serdecznie przywitać. Ostatnimi czasy próbuję nauczyć się tworzenia aplikacji i mam pewne wątpliwości co do przenoszenia layoutów z psd.

Otóż według developer.android.com w plikach xml należy używać jednostek dp do grafiki i sp do tekstu. Znalazłem też bardzo interesujący post na stackoverflow. Jednak mam jeszcze wątpliwości.

Otóż mam projekt w pliku PSD który ma wymiar 320px szerokości i 1140px wysokości. Oczywiście (a może i nie?) wysokość nie jest dla nas tak istotna jak szerokość. Posiłkując się powyższymi tekstami przyjąłem, że jeśli płótno w photoshopie ma 320px to w takim razie projektując layout dla rozdzielczości mdpi 1px w ps powinien odpowiadać 1 dp a 1px fonta powinien odpowiadać 1sp.

Jednak nie do końca tak to wygląda. Szczególnie jeżeli chodzi o fonty - zazwyczaj muszę ich wielkość dzielić na pół aby layout w xmlu wyglądał mniej więcej tak jak w photoshopie. Większe są również marginesy ustawiane w dp czy paddingi.

Nie mam pojęcia gdzie tkwi mój błąd (czy to techniczny, czy to w rozumowaniu) i będę wdzięczy za każdą okazaną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli testujesz na Moto E to jest to urządzenie HDPI, więc 1px = 0,66dp

Edit: dopiero spojrzałem na datę :P

Edytowane przez ZduneX25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi