Skocz do zawartości
Zxaka

LG G3 - nie wyświetla obrazu na TV - gdzie tkwi problem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zxaka

Witam

Kupiłem do tego telefonu Adapter TV SlimPort HDMI z tej aukcji 57 Adapter TV SlimPort do HDMI Nexus 4 5 7 LG G3 (4876957769) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Niestety ten adapter nie współpracuje z tym telefonem lub coś z tym telefonem jest nie tak. Kilka informacji odnośnie mojego telefonu. Jest to wersja z pamięcią RAM 3 GB, kupiony w sklepie Morele.net, sieć Heyah. Co do wersji Android jest 5.0, ale przez telefon nie dało się jej wgrać, bo pisało, że nie ma takiej aktualizacji. Zainstalowałem ze strony LG program PC Suite i tam dałem aktualizuj to wykrył tego Androida i zainstalował. Z telefonem nie mam żadnych problemów prócz z tym adapterem.

Podłączałem pod około 12 różnych TV i na wszystkich dzieje się to samo "brak sygnału" jeśli np. puszczę film na telefonie i podłącze kablem HDMI to film dalej jest na telefonie, ale dźwięk z niego znika. Ogólnie po podłączeniu tego adaptera do telefonu zwalnia on o tak 50 %, robi się mułowaty trochę, że tak to określę. Adapter ten ładuje urządzenie - więc wychodzi na to, że komunikacja jest tylko gdzieś tkwi problem. Kabel HDMI na 100 % sprawny działa wszędzie gdzie się go podłączy.

Pan z tej aukcji wysłał mi nawet drugi do sprawdzenia i to samo. Sam mi mówił, że jestem jedyną osobą co takowy problem zgłasza. Nawet przed wysłaniem testował na LG G2 i działał bez problemu. Podejrzewam, że może Android 5.0 coś miesza i z tego wynikają problemy, ale ja się nie znam. Mam ten telefon ponad miesiąc i nie miałem wcześniej styczności z takimi telefonami więc jestem zielony i dlatego proszę Was o pomoc. Co w tej sprawie można jeszcze zrobić, aby być pewnym, że wina leży po stronie telefonu czy tego adaptera. Z góry dziękuję za wszelaki wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź do ukrytego menu czyli w dialerze wpisz 3845#*855# i jest tam hdmi test, napisz jaki rezultat.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Oczywiście najpierw wszystko podłącz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zxaka

Pisze tak HDMI Cable Disconnected - dałem na Play Video to było na wyświetlaczu takie kolorowe paski z dźwiękiem po podłączeniu do TV dźwięk w telefonie znikł po odłączeniu kabla od TV dźwięk w telefonie wrócił, czyli taka sama sytuacja. Oczywiście w TV "brak sygnału"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to coś masz nie tak skoro Ci pisze że kabel nie podłączony, dlatego wyświetla Ci test na ekranie g3, spróbuj inny kabel hdmi, nie mam tu na myśli tej przejściówki Slim Port tylko sam kabel, sprawdź też na innym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zxaka

Ten kabel jest dość gruby. Pisze na nim 30V - to jest zależne od czegoś ? za bardzo nie wiem po co mam sprawdzać ten kabel skoro wszędzie gdzie go podłączę to działa czy to TV, monitor komputerowy, karta graficzna. Najlepiej będzie chyba jak pójdę do komisu gdzie się znają to może mi to przetestują i zobaczą gdzie tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A sprawdzałeś jeszcze na innym sprzęcie? Jakiś monitor, stary tv? A długi jest ten kabel hdmi? Spróbuj na innym najlepiej jakimś krótkim to nie zaszkodzi a może załapać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zxaka

Kabel jest długi ma 5 metrów i jest gruby. Jak chcesz mogę zrobić Ci zdjęcie. Monitor do komputera ma 4 lata a TV 2 lata. TV Philips z wbudowanym dekoderem naziemnej telewizji cyfrowej ma dwa wejścia HDMI.

Niestety nie testowałem na innym telefonie, bo nie mam od kogo. Testowałem za to na innych TV w tym LG i to samo.

Możliwe jest też, że ten Android 5.0 może nie łączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten kabel jest zdecydowanie za długi moim zdaniem, pożycz od kogoś taki maks 2metry, z tymi adapterami są różne jaja więc to może być też wina adaptera i nie ważne że masz drugi bo masz drugi taki sam, gdyby Ci inny model przesłali to co innego.

---------- Post dołączono o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

A co do 5.0 to nie mam pojęcia ale wątpię.

Edytowane przez mamrotus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zxaka

Dlatego pójdę do komisu z telefonami, gość tam ponoć dobrze zna się na telefonach więc jak będzie miał na stanie to może sprawdzi ja mu przecież mogę za to zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj znać potem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi