Skocz do zawartości
Madern

Nieładująca ładowarka

Rekomendowane odpowiedzi

Madern

Wittam, problem przedstawia się następująco. Przez USB ładuję normalnie, po podpięciu do zestawowej ładowarki niby budzi się ekran, ale ładować nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję sprawdzić z inną ładowarką i wyeliminować/potwierdzić jej awarie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Madern

no i właśnie mam problem, bo oryginalna ma 5.1V=850mA a mam inną, która ma 5V=1000mA a w ogóle nie działa. Podlączając tą od Motki do Nokii to chciało przejść w tryb transferu danych bo to powinno się ładować nie przez usb. Jaki zamiennik ewentualnie powinienem kupić i czy mogę ów adapter oddać na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem tak - na gwarancję, skoro noki też nie ładuje. Bo te z noki działają bez problemowo i vice versa -sprawdzałem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak sądzicie - czy serwis przyjmie na gwarancji samą ładowarkę?

Też mam problem z ładowaniem, z tym, że u mnie jest uszkodzony kabelek (inny kabelek podłączony do body ładowarki działa). Dobrze byłoby spróbować oddać to na gwarancji, tylko głupio rozstawać się z telefonem z tego powodu.

A co do ładowarek nokii - byłem w jakimś komisie i sprawdzałem ładowarki. Okazało się, że ładowarka do nokii (ale nieoryginalna) telefon ładuje, ale nie działa w nim ekran dotykowy (podobno taki sam problem jest z tą ładowarką + SGS)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Madern

Sprawdzałem w serwisie GSM oryginalną ładowarkę Motoroli i działo się to samo... kurczę a w niedzielę wyjeżdżam...

Wgram soft tak na wszelki wypadek. A nie macie żadnych przypuszczeń dlaczego nie działa ?

Dodam jeszcze, że na wyłączonej Defy jak podłącze pod ładowarkę to świeci się biała dioda LED.

EDIT

I jeszcze w menadżerze baterii jak podłączam i odłączam to zmienai się czas od odłąćzenia. Mam na mysli, że np. jest : 15 min od odłączenia, podłącze ładowarkę, znowu w to wejdę i jest 4s od odłąćzenia. Moze zostawic na noc i zobaczyc czy laduje ?

EDIT2

Próbowałem zmieniać softy i nic. Jeszcze jedno ale. W serwisie testowałem ładowarkę standardową Motoroli, nie na usb tylko od razu do prądu. Czy Defy nie działa przypadkiem z tą jedną jedyną konkretną ładowarką ?

Edytowane przez Madern

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

Ja laduje telefon tez na ladowarkach samsunga i jest ok

Powiem szczerze ze twoj problem jest dziwny, a na zwyklej ladowarce co daje napiecie jak usb ( np od odtwarzaczy mp3/mp4) laduje normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Madern

w tym rzecz że na takich w ogołe nic się nie dzieje, jedynie na tej oryginalne budzi się ekran ale nie ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

Wiec do tej pory ladowales przez USB a zadna inna ladowarka nie działa? Jeśli tak to tylko serwis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry za odkopanie tematu, ale niestety mam identyczny problem z ładowaniem. A raczej z brakiem ładowania sieciowego. Kolego Madern, czy udało Ci się jakoś temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi