Skocz do zawartości
mantil

dzielenie pamieci przez gry i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

mantil

Witam nie wiem czy dobry tytul i w dobrym miejscu pisze ale zastanawia mnie jedna sprawa w moim tablecie. Po pierwsze nie rozumiem czemu sa dwie pamieci a po wlozeniu kart sd do gniazda jest trzecia pamiec. I co najwazniejsze po scagnoieciu gry ona jest podzielona jakby na trzy i znajduje sie po trochu w kazdnej z nich zamiast zapisac sie caka w jednym miejscu. I tak mam np cala aplikacja zajmuje 400MB w pamieci USB 45 MB w danych 700KB i karta SD 400MB co jest dla mnie niezrozumiale jaki to ma cel. I niby nie ma u mnie czegps takiego w tablecie jak przenoszenie na karde zewnetrzna SD ktora sie wklada to gniazda tabletu. Tylko mozna przenosci miedzy dweoma pamieaciami wbudowanymi inaczej mowiac do tabletu i na karte SD. BO z tego co doszedlem to moja karta zewnetrzna jest pod dziwna nazwa USB.

Wiec moje pytanie czy to normalne zeby tak bylo ? i zaznacze ze po wyjeciu mojej karty pamieci po nacisnieciu na gre pisze ze nie zainstalowana ale to bylo by oczywiste ze jak sie znajduje na niej gra ale czemu czesc pamieci zajmuje w tablecie ta owa gra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Przydałby się model sprzętu. Ale mogę potwierdzić - tak, niektóre urządzenia mają dzieloną pamięć "na trzy". Jedna to pamięć typowo na aplikacje, druga na pliki (dostępna z PC) a trzecia to zewnętrzna karta pamięci. Nazewnictwo jest skopane, to fakt.

Dlaczego masz część aplikacji tu i tu nie wiem, pewnie domyślnie jest to tak ustawione bo masz małą ilość która by się szybko skończyła. Pamięć telefonu jest szybsza więc mniej ważne pliki się przenoszą a poza tym aplikacje czasami nie dają się przenieść i muszą być całe na pamięci wewnętrznej.

Jeśli chodzi o "dane" to jest jeszcze inna partycja, niewidoczna dla użytkowników gdzie są przechowywane ustawienia, zapisy gier itp. Ta pamięć potrafi być bardzo mała i potem dostaje się błędy o braku miejsca choć miejsce niby jest - to ta pamięć jest wtedy zapchana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeśli chodzi o "dane" to jest jeszcze inna partycja, niewidoczna dla użytkowników gdzie są przechowywane ustawienia, zapisy gier itp. Ta pamięć potrafi być bardzo mała i potem dostaje się błędy o braku miejsca choć miejsce niby jest - to ta pamięć jest wtedy zapchana

a mógłbys rozwinąc ? ;)

Mam aktualnie w telefonie około 130-150mb wolnego i nie mogę aktualizować żadnych aplikacji, bo wywala bląd za mało pamięci.

Jak wyczyścić tą pamięć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Najprościej usunąć niepotrzebne aplikacje choć podpowiem że najwięcej miejsca zajmują dane przeglądarki (zakładki, cache itp).

Chodzi o część aplikacji opisaną jako Dane (czyli ustawienia, zapisy gier itp), możesz wyczyścić dane i w ten sposób przywrócić aplikację do stanu zaraz po instalacji.

Ale wydaje mi się że Ty masz inny problem - za mało pamięci w ogóle. Mój telefon nie pozwala nawet zsynchronizować poczty gdy mam mniej jak 400 MB...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mantil

Witam tam malo mam ogolnie ale pytanie wlasnie dlaczego jest ich trzy i na kazdej jest po czesci zainstalowana gra lub aplikacja jest to porabane troche zamiast jedna wewnetrzna i zewnetrzna nakarcie i instalacja by byla na jedna z tych pamieci do wyboru a nie tak jak jest \. Zastanawiam sie czy we wszystkich tabletach tak glupio jest\. Ja mam goclever tab r106

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi