Skocz do zawartości
andrej2

2g/3g/lte - E/3G/H/H+ problem z polaczeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dość nietypowy problem. Jestem obecnie na Świętach u rodziny w miejscowości Grajewo gdzie rzekomo Orange, którego jestem abonentem ma dobrze rozbudowaną sieć aż do LTE. W moim LG G3 mam tryby pracy 2g / 3g / 2g-3G / 2g-3g-lte. Niestety Internet działa mi tylko po ustawieniu 2g ale jego prędkość jest niezadowalajaca (na co dzień mieszkam w Warszawie gdzie wszystko śmiga).

Przy ustawieniu 2g-3g telefon przez 2 sekundy pokazuje status połączenia 3g a pozniej ikonka 3g zmienia się na H+ i mimo, że mam rzekomo pasek zasięgu na max i strzałki góra/dół pod ikoną sieci są aktywne to połączenia z Internetem nie mam - włączając przeglądarkę i wpisując adres strony, ta myśli i myśli i nic nie chce wczytać chociaż błędu o braku połączenia nie wyswietla. Ta sama sytuacja ma miejsce przy ustawieniu trybu sieci na samo 3g jak również trybu 2g/3G/Lte. Za każdym razem pojawia się H+ i klops. Tylko ustawienie samego 2G działa.

Dodam również, że na LG g2, LG g3s i Galaxy s5 ma miejsce ta sama sytuacja.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blest

Najwidoczniej coś z siecią w tym miejscu, skoro na innych telefonach jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doszły Nowe fakty, mianowicie będąc na balkonie Internet śmiga jak marzenie a będąc w domu coś się blokuje xD mnóstwo okien wszędzie więc ciężko mi uwierzyć w za grube ściany (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ldawid

@andrej2
    A czy znamy zagadnienie tzw. cienia radiowego, klatki faradaya, tłumienności różnych ciał dla rozprzestrzeniania się fal radiowych, które to przypadłości, mogą tu mieć zastosowanie?. Czy wzięte zostało pod uwagę usytuowanie najbliższego transpondera względem obecnej lokalizacji telefonu tzn., czy transponder jest "widziany" przez komórkę czy też, znajduje się za przeszkodą(przeszkodami) dla fal radiowych? :cwaniak:Z całym szacunkiem, tu jednak nie jest Warszawa czy też Gdańsk, gdzie nasycenie wieżami przekaźnikowymi na pewno jest większe i co w związku z tym jest bardziej prawdopodobne, "patrzą" one z różnych kierunków na nasz telefon(są w jego zasięgu) co z kolei mówi nam, o pokryciu terenu przez poszczególne radionadajniki(radioprzekaźniki) :P.

Edytowane przez ldawid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi