Skocz do zawartości
mirolud

Ukryte Menu Serwisowe

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że androidowe LG-ki mają na pokładzie nieco śmiecia serwisowego. Przeglądając telefon pod kątem zainstalowanych aplikcaji zauważyłem coś co się nazywa "Hidden Menu" (dokładnie com.lge.hiddenmenu) oraz jakieś takie aplikacje jak np. "HiddenMenu_SDCardTest" ...

Jednak nie było jak się do tego dobrać a ponieważ przeznaczenie tych aplikacji nie było jasne - zignorowałem je. Kilka dni temu, szperając po forach, znalazłem u kogoś taką aplikację: Root Toolbox i postanowiłem zobaczyć co ona potrafi. Ciekawe, że po wejściu w menu "Other" znalazłem nastepującą opcję "Launch Hidden Menu (Stock Roms - LG)" :D

Odpaliłem to i okazało się, że jest to menu serwisowe, gdzie można m.in. przetestować podzespoły swojego telefonu (np. żyroskop, albo czujnik zbliżeniowy). Jest dostępnych wiele opcji, w tym takich niewiadomego przeznaczenia - zalecana daleko posunięta ostrożność, aby nie wdepnąć w konieczność wysyłki do serwisu ... ;)

Jedna z ciekawszych opcji to możliwość ustawienia jasności przycisków (w ukrytym menu wchodzimu w "Device Test", przewijamy na sam dół i klikamy "Touch LED Brightness", potem suwakiem ustawiamy żądaną jasność). Nie wiem czemu LG postanowiło podświetlać je "na maksa" co jest paskudne gdy np. przegląda się internet wieczorem. Ja osobiście zbiłem podświetlenie z maksymalnego do tak mniej więcej jednej czwartej (prąd podświetlenia z 2mA na 0.5mA). Niestety ustawienie to "nie przeżywa" restartu (ale tu dobra wiadomość - mozna sobie ściągnąć następującą aplikację: LG Optimus 2x touch key lights, która powinna załatwić sprawę :)

Z innych ciekawych opcji - wydaje się, że można włączyć w tym menu logowanie różnych rzeczy (menu "Log Service") - tak mi przyszło do głowy, że może to by mogło rzucić nieco światła na problemy ze stabilnością telefonu (zwiechy i restarty)?

Tak swoją drogą: czy nie uważacie, że to niedoróbka? Ja wiem, że to fajny gadżet, ale czy aplikacje czysto serwisowe powinny znaleźć się na telefonie przeznaczonym do sprzedaży? Czy to produkt końcowy, czy jakiś "sample" wypuszczony do testowania? Niech sobie serwis instaluje do testów co tam chce, ale potem niech to usunie ...

Aha, na XDA jest wątek poświęcony tej sprawie: Hidden Menu | Device Test | Full Access | Root Not Required - xda-developers

Miłej zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    abgar
    czy aplikacje czysto serwisowe powinny znaleźć się na telefonie przeznaczonym do sprzedaży?
    Są chyba we wszystkich andkach. Na pewno są w: LG i Samsungach. Na marginesie to menu serwisowe można wywołać w prostszy sposób: kodem na klawiaturze 277634#*#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Są chyba we wszystkich andkach. Na pewno są w: LG i Samsungach.

Hmm, może i tak jest - w HTC nic takiego nie znalazłem. Ciekaw jestem co serwis powie gdy ktoś wlezie w takie menu i sobie coś spaprze w telefonie?

Na marginesie to menu serwisowe można wywołać w prostszy sposób: kodem na klawiaturze 277634#*#

Próbowałem różnych kodów i nic ... Ten podany przez Ciebie także nie zadziałał :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Odnosnie lg hidden menu to sie szybko obudziles:)

Fakt, ze nie bylo osobnego watku, ale rzecz od dawna znana.

Nie tylko LG to stosuje, w HTC tez mialem taka opcje wiec nie widze w tym nic zlego, czy jakiegos niedopatrzenia ze strony LG, a raczej odwrotnie bo dzieki temu mozesz przetestowac, sprawdzic podzespoly jak masz z czyms problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, LG mam od bardzo niedawna, więc obudziłem się w miarę szybko ;):D

Faktycznie, coś sobie przypominam, że na HTC było też ukryte menu ... chyba potem z niego nie korzystałem bezpośrednio tylko raczej przez aplikacje takie jak Android System Info ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja z tego co pamiętam, w starych SE też można było się dostać do takiego menu, więc raczej nie jest to nic złego ani nowego ;]

Odpalało się to jakąś kombinacją na d-padzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bubu

i jak z tym kodem zna ktoś jakiś sposób?? Wifi mi nie działa i chciałem zrobić factory reset ale nie wiem jak:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie udało się dostać kodem 1809#*990#. Uwaga - trzeba go wbijać przy pomocy "stockowego" dialera - tego od LG.

Ale jeśli chcesz zrobić factory reset to wejście w to menu Ci nie pomoże. Zrób tak:

1) Jeśli masz zaflaszowane recovery to wejdź w recovery (wyłącz telefon i trzymając przycisk ściaszania włącz telefon - trzeba oba przyciski trzymać aż pojawi się recovery) - tam jest opcja resetu fabrycznego,

2) Jeśli nie masz recovery to postępuj tak jak wyżej: trzymaj przycisk włączenia i "vol down" aż do skutku (kilka sekund) - to spowoduje reset fabryczny.

A tak naprawdę to może masz problem z usypianiem WiFi, tj. po wyłączeniu ekranu WiFi sie rozłącza - trzeba to zmienić w opcjach - poszukaj na forum - pisałem o tym ze dwa razy ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bubu

To już dawno ustawiłem na nigdy. Wifi zaczęło działać późnym wieczorem do teraz nie wiem o co chodziło. Dodam że mam jeszcze lg bl40 i tam również coś nie tak było "jest". Dziwna sprawa np mój brat na noki bez problemu się łączy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z ciekawości: mozna sprawdzić jakos moduł gsm w tym menu? Bo niebardzo wiem czy aby na pewno dziala tak jak powinien. Może reset fabryczny moglby coś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi