Skocz do zawartości
shaka

"Dynamo - ładowarka", podróżna ładowarka, zewnętrzna bateria itp.

Rekomendowane odpowiedzi

shaka

używał ktoś czegoś takiego jak to : LATARKA DYNAMO ŚWIECI BEZ BATERII + LAD. GSM (1677803482) - Aukcje internetowe Allegro

szukam czegoś podobnego tylko pod micro usb, a nie dla nokii, oraz czy to w ogóle warte świeczki. Nie chce mi się nosić dodatkowych baterii, zewnętrznych baterii, ładowarek na baterie i innych ustrojstw. Jedynie ładowarka słoneczna by wchodziła w grę. Ale interesują mnie jakieś sensowne argumenty czy w ogóle warto. Chodzi o jakieś wypady czasem gdzie nie ma prądu, lub nie ma możliwości.

Edytowane przez shaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wrażenie ze te wartości są wyssane z palca:) Dynamo w rowerze ma około 5W to doładowania telefonu akurat.. czyli minimum półtorej godziny pedałowania. niech to ma 2W. Minuta to odpowiednik 10mAh przy 3.6V a ogniwo całej energii nie wchłonie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego i co zainwestowałeś w coś? Bo też zastanawiam się nad kupnem. Najbardziej interesuje się dynamem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

szczerze to wydaje mi się chyba bez sensu i boje się ryzykować, zamiast dynama może ktoś uzywał zewnętrznej baterii, którą można kupić na ebayu za około 50zł, a wygląda tak: BATERIA ZEWNĘTRZNA AWARYJNA Motorola Milestone (1695710899) - Aukcje internetowe Allegro ???

sprzedawca nawet nie napisał jakim prądem to coś ładuje, ogólnie chciałbym się dowiedzieć czy ktokolwiek tego próbował...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1500mAh? toż to praktycznie zwykła bateria z śmieszną ładowarką (taka akurat by wyrwac microUSB).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Tyle to ja też widzę. Wygląda na to ze nikt chyba nie używa takich rzeczy żeby coś polecić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo to nie jest opłalne, lepiej kupic kilka sztuk baterii i ładowarkę stacjonarną, taniej i pewniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bo to nie jest opłalne, lepiej kupic kilka sztuk baterii i ładowarkę stacjonarną, taniej i pewniej.

Właśnie, że nie. Jeśli ktoś wybiera się na jakąś dłuższą wyprawę np. rowerową i chce rejestrować trasę a przez kilka dni nie będzie miał dostępu do ładowarki to tylko i wyłącznie ładowarka dynamo wchodzi w grę.

A jeśli chodzi o tą ładowarko-baterie bo naprawdę badziewie. Przecież to wyjdzie na to samo jakbyś kupił zwykłą baterię i sobie przełożył po rozładowaniu. Ta sama pojemność ;) To by było dobre, gdyby naprawdę miało przynajmniej 3k pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka
    Właśnie, że nie. Jeśli ktoś wybiera się na jakąś dłuższą wyprawę np. rowerową i chce rejestrować trasę a przez kilka dni nie będzie miał dostępu do ładowarki to tylko i wyłącznie ładowarka dynamo wchodzi w grę.

A jeśli chodzi o tą ładowarko-baterie bo naprawdę badziewie. Przecież to wyjdzie na to samo jakbyś kupił zwykłą baterię i sobie przełożył po rozładowaniu. Ta sama pojemność ;) To by było dobre, gdyby naprawdę miało przynajmniej 3k pojemności.

są i takie po 3k pojemności. Mi się nie uśmiecha kupować dodatkowej baterii żeby raz na miesiąc jej użyć. Nieużywane tracą bezpowrotnie pojemność, no i koszt dodatkowy ładowarki do baterii. Baterii za często też bym wolał nie wyjmować, wolę pod usb doładować.

znalazłem ciekawe ładowarki słoneczne:

Ładowarka Słoneczna Solarna 2600mAh latarkaLED O26 (1713062634) - Aukcje internetowe Allegro

ŁADOWARKA SŁONECZNA SOLARNA Z AKUMULATOREM FUTERAŁ (1705873897) - Aukcje internetowe Allegro

z dynamem to nie wiem czy jest sens się bawić, ciekawe ile się trzeba namachać żeby telefon trochę podziałał...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi