Skocz do zawartości
Motonick

Zakup nowej baterii do SGS II.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko do szczęśliwych posiadaczy SGS2. Proszę o dokładne wymiary oryginalnej baterii.

Ja nadal korzystam z SGSa i zastanawiam się czy przypadkiem nie da się zaadoptować pojemniejszej baterii z SGS2 do mojego superfonu. Wymiary baterii do SGS: 52x51,5x5,2 mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od razu ci powiem ze baterie nie pasują do siebie, mają zupełnie inne kształty. i9100 jest szersza, a i9000 dłuższa. Nie wepchasz ich do obudowy zamiennie :P

@Edit

A skoro poruszamy temat baterii. Ma ktoś linka do sklepu gdzie można juz kupić oryginalną samsungową baterię do i9100 ? (nie powerpack, nie baterie zewnętrzą) Szukam od jakiegoś czasu i nic nie ma. Na Allegro tylko linki do jakichś podrób nawet z niby-pojemnością 1800 mAh, ale za to za 30 zł :P

Edytowane przez viggo_nt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie testuję tą niby 1800.

Po pierwszym ładowaniu - tragedia.

Po drugim trochę lepiej. Na razie oceniam, że jest słabsza niż oryginalna. Może po kilku ładowaniach zmienię zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oryginalna jedynie na eBay'u angielskim widziałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na ebayu już 3500 są :) + plecki, coby to wszystko do kupy złożyć, może nie wygląda to przepięknie ale jednak mocy od cholery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozmawiałem z zespołem Samsung Polska i na terenie naszego kraju jak narazie zastępcza baterię można nabyć wyłącznie w salonach serwisowych samsunga po cenie około 60-75 zł. po rozmowie z salonami w Nowym Sączu, Krakowie i Warszawie wiem, że okres oczekiwania na oryginalną baterię wynosi od około 3 do nawet 14 dni. Koniecznie przed zamówieniem należy dokonać wpłaty w danym salonie. Jednak sam jeszcze nie zamówiłem zamiennika. Okazazuje się ze jak człowiek sie przyzwyczai do telefonu i nie siedzi tak czesto na graniu/zgłębianiu możliwości to bateria wytrzymuje u mnie 1,5-2 dni co spokojnie mi wystarcza przy moim trybie korzystania z fona :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak akurat z tej aukcji jest oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Mi starcza 1 bateria . Bez przesady żągowac nimi pare razy w ciagu doby . Do normalnego uzytkowania powinna starczyc minimum 1 dzien - MINIMUM!! . Na podroz , na kemping, biwak , w delegacje mozna kupic 2 baterie , w innym przypadku wydaje mi sie to niepotrzebne. Zawsze mozna tez nosic ze soba ladowarke :D:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi