Skocz do zawartości
gag111

Vertis 4510/5010 Expi ROOT

Rekomendowane odpowiedzi

gag111

Witam!

Przedstawiam sposób na zrootowanie Vertisa 4510 Expi (sposób ten powinien również zadziałać na 5010 Expi). A więc tak.

1.Pobieramy program SRSRoot - http://www.srsroot.com/

2.Instalujemy pobrany program

3.W urządzeniu włączamy debugowanie usb (jeżeli jest wyłączone) oraz włączamy możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł.

4.Uruchamiamy zainstalowany program

5.Podłączamy urządzenie

6.Naciskamy Root Device (All Methods)

7.Urządzenie jest rootowane

8.Po ukończeniu rootowania będzie napisane "rooting complete" lub coś podobnego, urządzenie się powinno samo zrestartować, po uruchomieniu powinien być już root :)

Ani ja, ani osoby, które napisały SRSRoot nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia, robisz to na własną odpowiedzialność :)

Sposób sprawdzony na 4510 Expi, powinien również działać na 5010 Expi!

Pozdrawiam

Edit

Sposob nie dziala, poniewaz niby jest superuser, ale root checker nie widzi roota :/ prosze o wiecej wypowiedzi tych, ktorzy zrootowali te urzadzenia.

Edytowane przez gag111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam !

Mam i użytkuję 5010 Expi.

Pierwsza próba rootowania przy pomocy Kingo Android Root zakończyła się flashowaniem telefonu.

Drugie podejście zakończyło się sukcesem. Zrobiłem to przy pomocy VRoot'a ale wcześniej (tzn. przed rootowaniem) zainstalowalem SuperSU - VRoot nie instaluje wtedy chińskiego odpowiednika SuperSU. Po zrootowaniu deinstalacja chińskich programików i WUALA - root zrobiony.:ok:

Niestety program SRSRoot u mnie nie zadziałał. :dontgetit:

Edytowane przez cyklop0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gag111

A czy ta metoda jest bezpieczna? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście niczego podejrzanego nie zauważyłem i zaryzukuje stwierdzenie że metoda jest bezpieczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gag111

Bo ktos tam pisal ze vroot moze wykradac imei. Czy to prawda? Nie wiem. Napisalem do overmaxa na fb i odpisali mi zebym napisal do pomocy technicznej w sprawie roota. Napisalem maila, wiec jak dostane odpowiedz to podziele sie instrukcja na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie sprawdziłem IMEI i jest zgodny z numerem na pudełku.

Osobiście dzwoniłem do pomocy technicznej właśnie w sprawie rootowania - jak zapatrują się na rootowanie i jakim programem ewentualnie można to zrobić - odpowiedź - root = utrata gwarancji a program = nie wiedzą (albo nie chcą powiedzieć).

Też napisałem do pomocy na fb w sprawie programu do roota i chociaż upłynęł już miesiąc to do chwili obecnej odpowiedzi nie uzyskałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gag111

to dziwna sprawa :0 bo 1.Niektóre ich urządzenia są fabrycznie zrootowane (a miałem też taką sytuację, że wysłałem im tablet na serwis i powrócił ze zrobionym rootem) 2.Wcześniej nie traciło się gwarancji przez roota :) Mail napisany, zobaczymy jak się do tego ustosunkują. Prośba również do jakiegoś użytkownika - gdyby ktoś mógł na wypadek zrobić kopię zapasową systemu Vertisa 4510 expi, bo w tej chwili nie ma na ich stronie systemu do tego telefonu (do 5010 expi jest, więc trzeba ich pomęczyć żeby dali też dla 4510 ;)).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie VRoot przebiegł bez problemu na Expi 4510. Tzn. z jednym małym.

Przed zrootowaniem miałem zainstalowane Superuser i SuperSU. Gdy zrootowałem tele. o wszystkie dostępy prosił ten chiński wynalazek, więc włączyłem SuperSU, wyskoczyła jakaś informacja, że drugi program mu koliduje i czy chce usunąć. Dałem aby usunął i program SuperSU się zawiesił. Wyszedłem do "pulpitu" za pomocą przyciska Home, włączyłem SuperSU i zaczął pytać o uprawnienia normalnie po polsku. Potem Menadżer Aplikacji i usunąłem te chińskie coś. Przy okazji Superuser też się usunął :D Ale działa jak należy. Robiłem to bo nie działa mi GPS ( widzi satelity ale nie łączy z nimi) może ten root coś pomoże bo nie mogłem pobrać EPO do GPS'a. Mam nadzieję że coś to da.

Pozdrawiam

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi