Skocz do zawartości
aros1975

[ROOT][G900FD] Rootowanie ROM'ów KK 4.4.2 za pomocą TOWELROOT, KNOX 0x0

Rekomendowane odpowiedzi

ROOT za pomocą towelroot (bez zmiany flagi knox 0x0), z zachowaniem prawa do gwarancji

Wykorzystuje się do tego aplikację towelroot (v1), a root'owanie polega na podmianie kernela na wersję, z którą towelroot się lubią, instalację SuperSU i ponowną zmianę kernela na aktualną, sprzed root'owania.

Autorem tego sposobu jest znany w androidowym świecie alexndr, choć w przypadku S5 o swoim odkryciu niezależnie informował Shreqg2. Ze szczegółami można zaznajomić się w tym wątku.

Przetestowałem na swoim Galaxy S5 Dual Sim (SM-G900FD) z Androidem 4.4.2 (PDA: G900FDXXU1ANJ2, CSC: G900FDOJV1ANK1, MODEM: G900FDXXU1ANH2), uzyskując root'a bez problemu, z flagą knox 0x0, czyli z zachowaniem praw do gwarancji. Mój telefon to wersja z Product Code XSG (UAE), czyli wersja United Arab Emirates.

Zwróćcie tylko uwagę, że pliki kernela MUSZĄ pochodzić z firmware'u dla S5 SM-G900FD a nie dla S5 SM-G900F!!!

Na początku, przed całą zabawą zainstalowałem z Google Play aplikację SuperSu. Później użyłem kernela z firmware w wersji G900FDXXU1ANF6, który można pobrać ze strony Samsunga lub ze strony SamMobile. To zdaje się ostatni kernel, z którym radzi sobie towelroot.

Po pobraniu firmware trzeba wyodrębnić kernel (boot.img), spakować i używając ODINa wrzucić go do telefonu. Później uruchamia się towelroot, a po restarcie SuperSu, któremu pozwalamy się zaktualizować i któremu pozwalamy zablokować dostęp do knoxa. Przy pierwszej próbie blokowania knox'a towelroot działa bez końca. Nie należy się tym przejmować. Trzeba zrestartować telefon i ponownie uruchomić SuperSu.

Następnie za pomocą ODINa wracamy do kernela, który mieliśmy przed root'owaniem i voila!

Mamy root'a i flagę knox 0x0!

Oczywiście plik z kernelem, do którego wracamy, uzyskujemy wcześniej w ten sam sposób, co przejściowy - przygotowując go z firmware'u pobranego ze strony Samsunga lub SamMobile. Ja wróciłem do kernela z wersji firmware'u G900FDXXU1ANJ2.

Edytowane przez aros1975
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbisz41
Po pobraniu firmware trzeba wyodrębnić kernel (boot.img), spakować i używając ODINa wrzucić go do telefonu.

Pytanie zasadnicze jak i czym spakować i do jakiej wersji pliku?

Na rosyjskim forum doczytałem coś o pliku w rozszerzeniu tar.md5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zerknij tutaj. Ja korzystałem właśnie ze skryptu, który tam możesz pobrać.

Alternatywnie można pobrać TAR'a dla Windows i skompresować plik samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbisz41

Nie robiłem ROOT (jeszcze) ale wole pewne rzeczy wcześniej sprawdzić .Jak na razie nie mam potrzeby rootowania, a i jakoś nie podchodzi mi opcja przegrywania plików systemowych , może do czasu jak stwierdze ze mi ROOT potrzebny wyjdzie prostsza metoda ;)

Pliki o których piszesz mam gotowe od rosjan -moja obecna wersje i poprzednia , tak więc jak nie będzie aktualizacji to jestem przygotowany .

jakby ktos potrzebował :

Boot_NF7.tar.md5

DepositFiles

Boot_NJ1.tar.md5

http://dfiles.eu/files/7hsccyp83

Z innej beczki widzę ze masz rom Arabski :DDD a ja Uzbekistan , dziwne to ze w Polsce sprzedają telefony z oprogramowaniem dla tak egzotycznych regionów. Zastanawiam się nad wgraniem nam bliższego czyli rosyjkski ( ma dobre recenzje ) lub ukraiński.Tu byc może przydałby się ROOT i zmianą wpisów z pliku Build Prop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie tak, że w Polsce sprzedają egzotykę. Po prostu żaden operator GSM nie chce sprzedawać dual simów, bo spodziewa się strat na rozwiązaniu, w którym jedna karta służy do dzwonienia, a druga do internetu. U nas możesz taki telefon kupić tylko dlatego, że jest popyt i niektóre firmy decydują się sprowadzać dual simy, by sprzedawać je z zyskiem w Polsce. Niestety nie uświadczymy wówczas wersji XEO, czyli tej dedykowanej na polski rynek.

Co do samej zmiany na ROM z innego regionu, w ROMie rosyjskim jest najnowsza dostępna wersja oprogramowania modemu na nasz telefon, czyli G900FDXXU1ANJ1. Ty w ROMie uzbeckim masz dokładnie tą samą wersję oprogramowania do modemu. O ile masz w swoim ROMie język polski do wyboru, nie bardzo widzę sens takiej zmiany. Jeśli nie masz, a język polski jest w rosyjskim ROMie, to warto.

Co innego z ROMem z UAE, który posiadam. Tutaj modem jest w wersji G900FDXXU1ANH2. Czytałem na XDA żale ludzi, którzy skarżą się na gubienie sygnału, ale sam jeszcze nie doświadczyłem problemów. Jeśli i mnie zaczną nękać, to zrobię sobie update radia do NJ1. Póki co nie spieszę się, bo mam dostępny język polski, a w dodatku nie lubię zmieniać oprogramowania dla samych numerków.

Edytowane przez aros1975

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbisz41

To co piszesz to i prawda , choć można kupić u operatorów jakieś tam słabe dualsimy .Myślę ze dalszą tego typu dyskusje przeniesiemy do innego wątku ;)

Wracając do tej metody ROOT to chyba uciekł ci opis lub mało precyzyjnie opisane co zrobić z apk towelroot :

1) zmiana kernela

2)instalacja i odpalenie towelroot

3)instalacja Supersu

4)blokada Knox

5)powrót do swojego kernela

Dobrze to kumam? ;)

I czy może być Towelroot v3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja root'owałem w następującej kolejności:

1. Na działającym w pełni kernelu instalacja SuperSU Free Nie ma potrzeby uruchamiania aplikacji.

2. Zmiana kernela via ODIN na wersję G900FDXXU1ANF6

3. Instalacja i odpalenie towelroot. Czytałem, że wersja 1 działa, wersje 2 i 3 niekoniecznie. Nie testowałem.

4. Uruchomienie SuperSU Free, aktualizacja binariów.

5. Blokada KNOX. Pierwsza nieudana, druga, po restarcie i po ponownym uruchomieniu SuperSU Free, bezproblemowa.

6. Zmiana kernela via ODIN na wersję G900FDXXU1ANJ2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adrock

aros1975

Czy mógłbyś dać namiar na G900FDXXU1ANF6 i G900FDXXU1ANJ2?

Lub jeżeli posiadasz w zasobach to wrzucić na jakiś serwer?

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podlacze sie do prosby bo tez tego romu uzywam i przydalby sie kernel do tego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też bym był wdzięczny za namiary na Kernel-a do:

G900FDXXU1ANF6 i G900FDXXU1ANJ2

Sam nie jestem pewny czy go dobrze wyciągam z oryginalnego softu? Wolał bym gotowca by nie uwalić fona...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi