Skocz do zawartości
michal1993

Desire S - Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

do stworzenia tego tematu zachęcił mnie post użytkownika "RiO's" w temacie poświęconym baterii. Prosił w nim o ogólne opinie na temat HTC DS. Postanowiłem więc że opiszę trochę co według mnie w tym telefonie jest na plus a co HTC powinno poprawić :]

Telefon mam na oryginalnym Sofcie bez żadnego Root'a ani wgranego ROM'a

Obudowa i ekran:

Mam telefon 2 tygodnie. Na obudowie i ekranie nie ma na razie żadnych zarysowań. Obudowa wygląda solidnie, wszystko jest ładnie dopasowane i nie ma przerw między złączeniami część obudowy. A co za tym idzie nic się nie rusza i nie trzeszczy.

Jedynym mankamentem obudowy jaki jak dotąd zauważyłem jest otwieranie klapki baterii. Dość trudno jest ją otworzyć.

Ekran jest bardzo dobry. Ładnie wyświetla obraz a MultiTouch działa bez zarzutu. Gdy mamy czarne tło to widać na nim ślady paluchów ale tak jest chyba w każdym telefonie :]

WiFi

Mam w domu router Linksys. Sieć łapię bez problemu jednak czasem gdy za bardzo się oddale to sygnał zanika. Tak samo jest jednak na laptopie i wydaje mi się że jest to wina routera. Sieć sąsiada z góry łapię bez problemu i tu sygnał nie zanika mimo że odległość do routera jest większa.

Przeglądarka

Standardowa przeglądarka jest świetna. Szybko wyświetla strony, bez problemu wyświetla materiały filmowe na stronach wykorzystujących Flash. Również powiększanie zmniejszanie stron za pomocą MultiTouch działa bez problemowo.

Aparat:

Tutaj dużo do napisania nie mam. W dzień daje rade. W nocy natomiast nie ma po co go włączać. O ile tryb kamery w nocy jeszcze daje rade to zdjęcia wychodzą strasznie. Widać spory szum i trudno złapać poprawnie ostrość. Może gdyby mieć dobre oświetlenie to coś tam jeszcze z tego wyjdzie.

Ze strony funkcji aparatu do plusów można zaliczyć różnie ciekawe, gotowe efekty i możliwości ustawień takich jak ekspozycja, nasycenie, kontrast czy też balans bieli.

Bateria

Odsyłam do tego wątku : http://forum.android.com.pl/f290/bateria-74203/

Dodam jeszcze tylko że na forum XDA można poczytać o baterii 1800mAh (ta którą dostajemy w zestawie ma 1450mAh). Link : Desire S 1800mAh battery - xda-developers

Aplikacje

Aplikacje chodzą płynnie, jeszcze żadna mi się nie zawiesiła. Poniżej zamieszczam listę aplikacji i gier które działają na DS w 100% płynnie.

Aplikacje :

Read it later

vCommunicator

History Eraser

ConvertPad

Days Left

QR Droid

Gry :

PocketSoccer

Angry Birds

Air Control Lite

Fruit Slice

Math Maniac

Inne plusy i minusy

-

Raz zdarzyło mi się że po odebraniu nadchodzącego połączenia telefon się zawiesił i musiałem go zrestartować.Od tamtej pory wszystko działa już poprawnie i więcej takich sytuacji na razie nie miałem.

Więcej nie ma

+

HTC Sense działa b.d

Synchronizacja e-mail, kalendarza,... działa bardzo sprawnie

Telefon wygonie leży w dłoni

Mam nadzieje że komuś te informacje się przydadzą i zapraszam również innych użytkowników DS'a do pisania swoich opinii w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RiO's

Dzięki wielkie za twoją opinie. Była bardzo pomocna i mam nadzieję, że zachęci innych do dzielenia się swoimi wrażeniami o tym smartphonie. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Możesz mi powiedzieć jeszcze jak z grami online? Próbowałeś może grać w gry flash na różnych stronach i na facebooku?

Edytowane przez RiO's

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi Ci o gry online w trybie Multiplayer to nie próbowałem. A gry z neta np ze stronki gry.pl chodzą. Po wejściu na taką stronkę otwiera się specjalna wersja tej strony przeznaczona na telefony. Wybieramy sobie z listy grę i gra nam się uruchamia. Chodzi płynnie.

Edytowane przez michal1993

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RiO's

ok. Wielkie dzieki za info i zachecam innych do dzielenia sie wrazeniami z uzytkowania desire s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kondi

Dorzucę swoje 'dwa grosze': :)

WIFI:

Ja również zaobserwowałem dziwną pracę wifi. Jak wyjąłem tel z pudełka i podłączyłem do wifi to ruszyłem tel od 10 cm i już gubił zasięg mimo że przed chwilą miał full (w poprzednim legend nie miałem takich akcji - w tej samej lokalizacji).

GSM:

W moim przypadku mam dziwne zachowanie bo wyjmuje tel z kieszeni, robię unlocka i robocik każe mi podać PIN ! Już tak z 5 razy miałem. Telefon działa, jest uruchomiony tylko gsm tak jakby się przełączył na tryb samolotowy i z powrotem.

Minusy:

- ładowanie z boku

- czujnik ruchu fatalnie ustawiony (nawet po kalibracji), trzymając naturalnie tel w ręce ma tendencje do częstego przekręcania ekranu

- jakość rozmów - tak jakby nasz rozmówca siedział w skrzyni (brak wysokich tonów, nie wiem czy to wina głośnika czy czegoś innego)

Plusy:

+ aparat mega szybko pstryka fotki

+ bateria - dwa dni z zainstalowanym Juice defenderem przy średnim użytkowaniu (raczej bez wifi, podświetlenie auto). 2,5 dnia z podświetleniem stałym 20%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodaje informacje iż gra "Cut the rope" o której to dzisiaj pisano na portalu działa również na Desire S mimo iż ten model nie jest wymieniany na stronie skąd należy pobrać grę.

A tak przy okazji to polecam bo gra bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bbosiu

Przymierzam się do Ski, tylko do tej pory miałem G1 - fizyczna klawiatura. Napiszcie mi proszę jak działa/nie działa klawiatura ekranowa i jeśli ktoś przesiadał się tak jak ja z fizycznej na ekranową to czy sprawiło mu/jej dużo trudności czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RiO's

Koledzy, a jakie macie najczęściej występujące problemy z waszymi DS-ami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi czasami w szkole brakuje zasięgu. Muszę wtedy włączyć tryb samolotowy i wyłączyć. Odzyskuje wtedy zasięg. Wifi też często mi ostatnio gubi w domu. Mimo że mam słaby router bo i laptop czasem głupieje to na telefonie dzieje się to dość często. Mam nadzieje że jak zrobię root i wgram jakieś inne radio to będzie lepiej z zasięgiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do klawiatury to powiem tyle ze mam Desire Z i dosc czesto pisze po ekranowce zamiast qwerty ;) po kilku sms przyzwyczailem sie do ekranowki i pisze na niej poprostu szybciej. pisanie po ekranie na dzisiejszych ekranach w telefonach jest bardzo przyjemne i nie sprawia wieszkych problemow :)

Co do Desire S slyszalem cos o odpryskach farby w dolnej czesci telefonu (patrzac na ekran) nie wiem dokladnie o jakie miejsce chodzilo. zaobserwowaliscie cos podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi