Skocz do zawartości
szef_ff

Tracer Oxygen GS4 - chinczyk za grosze

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałby przedstawić dość świeży chiński produkt na polskim rynku.

Smartfon dostępny na popularnym portalu aukcyjnym oraz w sieci sklepów komputerowych.

Od pewnego czasu lubuję sie w azjatyckiej elektronice i testuję sobie różne smartfony i tablety.

Będę opisywał tylko te które uważam, za godne wyrzucenia kilku stówek z kieszeni.

Oxygen GS4- niemal Lumia 735 z wyglądu.

Wykonanie- zdecydowanie lepsze niż np. Overmax 02PLUS

Bateria 1800mAh (rózne źródła różne dane)- trzyma nad wyraz dobrze

Ekran IPS więc jakość bardzo dobra.

Dźwiek- niby jakaś dobra technologia ale ja tam róznicy z np. Overmaxem nie widzę

Szybko sie włacza, nie laguje na aplikacjach, dźwiek w słuchawce wyraźny i czysty. Areo2 nie działa. Droid 4.2.2

Szybki procesor i 1GB ramu to zdecydowany lider wśród 4,5 calowych ekranów w tym przedziale cenowym.

W pudełku to co w każdym chińskim smartfonie plus ciekawy bonus czyli bank energii- dodatkowa zewnętrzna bateria na kabelek o pojemnosci 2600mAh. Nie używałem, nie wiem na ile wystarcza.- dla mnie gadżet tak jak słuchawki

APARAT 5MPX- funkcja aparatu jest po to zeby z tyłu klapka nie była płaska... Jakość fatalna. Odwzorowanie kolorów na poziomie kalkulatora a tryb makro nie występuje- ściągi z podręcznika sobie nie zrobicie... Można poprzestawiać pewne parametry aparatu aby polepszyć obraz ale nie wiele da sie "wydusić" z niego.

Wifirifi ładnie ściąga.

W urządzeniu zainstalowana jest apka z antywirusem- do rejestracji potrzebny jest kod z hologramu którego... nie ma. Zagadkowa sprawa...

Fajny kabelek ładowarki/USB z diodką.

Pełną specyfikację techniczną można wygrzebać w internetach. Ogólnie urządzenie przyjemne w obsłudze i cieszy oko. Cena- zdecydowanie korzystna jak na te parametry i wykonanie. Mam nadzieje, że z czasem nie zacznie sie rozpadać jak inne "zamienniki" Nokii, Samsungów i Soniaków.

Edytowane przez szef_ff

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meszok

@up mam do Ciebie kilka pytań odnośnie tego telefonu. Ogólnie na papierze tel robi dobre wrażenie natomiast niepokoi mnie bateria w nim. Ile Ci wytrzymuje, na necie bardzo mało informacji na temat tego tel. Druga sprawa, piszesz że w komplecie dostałeś to co w chińskich smartfonach dają, znajdowała się tam folia na ekran i jakiś pokrowiec? Jak zamawiałem swojego jiayu dostałem te gratisy ale nie wiem czy to standard. Jeśli dobrze się domyślam kupowałeś z tego samego źródła co ja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria to 1 dzień na wi-fi lub dwie aktywne SIM . Bez transmisji danych i na jednej sim 3 dni bez mordowania gier. Dwie informacje o baterii jakie znalazłem to 1800mAh i 1850mAh. Jest gdzieś bajka o tym ze ma 3000mAh...

W pudełku słuchawki, ładowarka, kabelek, telefon, bateria, broszurki, bank energii. Folia już na ekranie. Pokrowca brak co mnie nie smuci bo np. w Overmaxie Vertisie był dramatycznej jakości. Porównaj sobie wymiary z Lumią 735 i dobierz coś ładnego. Jeszcze nie znalazłem szkła na ekran ale to raczej kwestia czasu.

Źródła zakupu nie podaję.;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meszok

Dzięki szef_ff. Dobrze chociaż że folia jest w komplecie. Co do etui to chodziło mi raczej o coś pokroju s-line tpu. Możliwe że lumia 735 jest rozmiarami podobna ale raczej nie podejdzie do tego tel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety identyczne nie są.

Foila jest OK ,ale nie jest idealnie dopasowana do ekranu. Wczoraj przy szybkim chowaniu telefonu do kieszeni zaciągnęła się na kancie i odkleiła się... >:(

Teraz małe sprostowanie do Aero2. Otóż nie działa. Popełniłem błąd w pierwszym poście ale już poprawione. Aero2 w tym telefonie nie działa - nie loguje się do nadajnika (brak kresek zasięgu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mógłbyś wrzucić zdjęcia wykonane telefonem?I jak działa z bardziej wymagającymi grami i aplikacjami? I jak działa GPS?

[/color]Chciałbym jeszcze wiedzieć ilu punktowy jest multitouch ( można to przetestować specjalnymi aplikacjami)

[/color]Czy ktoś kto posiada telefon i może mi odpowiedzieć na pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meszok

Gry i aplikacje chodzą bardzo dobrze. Gta sa na detalach średnio wysokich działa bez problemu. Ponada 21tys punktów w antutu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki ale czy możesz odpowiedzieć na resztę pytań? Bo one zadecydują o tym czy kupię ten tel.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dołączono o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

I jeszcze: czy można przenosić aplikację na kartę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meszok

Co do reszty pytań ciężko mi dopowiedzieć. Ja nie posiadam tego tel tylko mój znajomy.

Jeśli ci zależy na aparacie to muszę Cie zmartwić że to chyba największa wada tego telefonu. Nie mam dużych wymagań co do fotek ale ten robi je bardzo słabe. Brakuje tutaj nawet auto focusa, także:cii:

Co do instalacji aplikacji to można wybrać gdzie mają się instalować, czy w pamięci wewnętrznej czy na karcie sd także z większymi grami nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, aparat aż takim problemem nie jest. Ale multitouch jest dość ważny i jeśli byłaby taka możliwość żeby twój znajomy to sprawdził to byłoby świetnie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi