Skocz do zawartości
androot

KitKat 4.4.2 + Superuser [Aktualizacja 31.12.2014]

Rekomendowane odpowiedzi

KNYq5Pg.png

QUAyjqP.png

ROM

Do instalacji potrzebne są:

Instalacja:

• Pliki *.zip skopiuj do folderu głównego pamięci tabletu (/sdcard)
    • Uruchom tablet w trybie recovery
    • Zainstaluj kernel i system (w dowolnej kolejności)

Przy instalacji nie jest konieczny wipe (u mnie nie był :rolleyes:)
    Rozwiązany problem z WiFi - tablet łączy się do sieci automatycznie i połączenie jest stabilne.

QUAyjqP.png

Superuser

Instalacja Superuser:

Paczkę instalujemy standardowo przez CWM Recovery. Przy ponownym uruchamianiu na pytanie:

"ROM may flash stock recovery on boot. Fix?"

odpowiadamy No
    gNp73jvm.jpg

Link do źródła aplikacji na F-Droid

Screeny

OWYvaT8m.png

QUAyjqP.png
    Stara wersja postu:

Do pobrania bootloader dla KK i obraz partycji /system: mega.co.nz

Instalacja:

• Rozpakuj pliki *.img do folderu głównego pamięci tabletu (/sdcard)
    • Uruchom tablet w trybie recovery
    • Połącz się z tabletem przez ADB (z tabletem w recovery uruchom: adb shell)
    • Wpisz komendy:
      dd if=/sdcard/system.img of=/dev/block/by-name/system

dd if=/sdcard/boot.img of=/dev/block/by-name/boot

• Uruchom ponownie tablet

Uwaga: W moim przypadku po instalacji ROM-u są problemy z autentykacją z siecią WiFi, nie wiem jeszcze czy to wina routera czy samego tabletu. Proszę o więc osoby, które zainstalowaly rom u siebie o sprawdzenie i ewentualne propozycje rozwiązania problemu.

Poza tym rom działa stabilnie i szybciej niż na JB.

PS. Zanim zainstalujesz KK zrób backup przez CWM

Edytowane przez androot
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Debuger

Pobrane i biorę się za testy, popraw jedynie w instrukcij i poście bo plik w archiwum to system-new.img a nie system.img :)

---------- Post dołączono o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Może zacznę od początku, u mnie tablet po uruchomieniu w recovery nie został rozpoznany i trzebabyło w m. urządzeń ponownie zainstalować sterownik adb dla urządzenia Kiano Slim Tab 8 (na siłę ponieważ windows twierdzi że sterownik nie jest przeznaczony dla tego urządzenia ale bez obaw - pasuje), pózniej po wydaniu polecenia dd należy cierpliwie czekać wgapiając się w migający kursor w oknie cmd bądź zrobić kawę/skoczyć na piwo/ etc... nie martwiąc się, że coś się powiesiło.

efekt pierwszego dd (system):

536870912 bytes (512.0MB) copied, 193.715421 seconds, 2.6MB/s

jak widać ponad 3 min.

efekt drugiego dd (boot):

16777216 bytes (16.0MB) copied, 5.630311 seconds, 2.8MB/s

tu szybciej bo 5 sekund :)

P.S. do recovery przydałoby się dodać montowanie i rozpoznawanie partycji sd-ext, myślę że nie tylko ja jej używam. Nie będę grzbał Ci w przygotowanej paczce więc liczę, że w wolnej chwili poprawisz :)

Teraz pora na testy, które zapewne opiszę za kilkanaście(dziesiąt) minut :)

---------- Post dołączono o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Problem z wifi rozwiązany przez pominięcie DHCP i ustawienie statycznego adresu IP i bramy.

---------- Post dołączono o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Testy przeprowadzone są z zestawem aplikacji których używam (łem na poprzednim firmware a jest ich dokładnie 37 nie licząc modułów XPosed) ponieważ uważam testowanie czystego systemu za bezsensowne, czyste ROM-y zawsze niemal działają "super szybko"

Pierwsze wrażenia pozytywne, usługi Google Play o coś tam się plują ale po aktualizacji wszystkiego i restarcie przestają.

Kolejne wrażenia już mniej, na dzień dobry Ustawienia... kurde myślałem do tej pory, że to jest tablet, ale najwyraźniej aplikacja ustawień systemu wie lepiej i uważa, że to telefon bo widok jest o zgrozo - jednokolumnowy, nie tak jak to powinno wyglądać na tabletach - kategorie po lewej ustawienia po prawej, nie tu trzeba wchodzić w kategorie i cofać... dobra przeboleję....

Dla osób posiadających zrootowane tablety i dla których nie jest to oczywiste, informuję, że proces rootowania trzeba powtórzyć. I tu pojawia się problem bo z KitKatem jest gorzej.

Nie zgłębiając za mocno i nie chcą kombinować z adb i odpowiednim su poprostu ściągnąłem sobie RootGenius i nim zrootowałem tablet, przestrzegam tu by czytać uważnie podczas instalacji bo chce mase syfów doinstalować. Po udanym rootowaniu osobiście zmieniłem sobie na SuperSU od Chainfire z GooglePlay bo nie ufam chińskim wynalazkom czytającym moje dane pokroju Kingo coś tam.... :)

W skrócie wszystko wydaje się póki co działać szybko i sprawnie, szybciej niż na JB. W razie problemów czy niespodzianek, dopiszę później.

Dla zainteresowanych zarzucam screen z Antutu.

____EDIT 20:10_____

Teraz wezmę się za testowanie ART-a (następcy dalvik-a), którego nie wiedzieć czemu nie dano nam w opcjach programistycznych do wyboru nawet. Na szczęście jest pewien sposób na przełączenie się pomiędzy tymi środowiskami bez łaski twórców ROM-u smile.png

____EDIT 22:02____

O ART można chyba zapomnieć, w sumie nie ma bootloop-a ale jest nieskończone bootowanie, kocham tego taba za to, że podczas bootowania można użyć adb, wycinek z logcat sugeruje przyczynę nie działania ART-a:

F/art     ( 1330): art/runtime/gc/space/image_space.cc:148] Check failed: GenerateImage(image_file_name) Failed to generate image: /data/dalvik-cache/system@framework@boot.art
    F/art     ( 1330): art/runtime/runtime.cc:203] Runtime aborting...
    F/art     ( 1330): art/runtime/runtime.cc:203] (Aborting thread was not attached to runtime!)
    F/art     ( 1330): art/runtime/runtime.cc:203] Dumping all threads without appropriate locks held: thread list lock mutator lock
    F/art     ( 1330): art/runtime/runtime.cc:203] All threads:
    F/art     ( 1330): art/runtime/runtime.cc:203] DALVIK THREADS (0):
    F/art     ( 1330): art/runtime/runtime.cc:203]
    F/libc    ( 1330): Fatal signal 6 (SIGABRT) at 0x00000532 (code=-6), thread 1330 (zygote)
    I/DEBUG   (  114): *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *

Edytowane przez debuger
    Raport z ART-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Debuger

Sorry, że w nowym poście ale chciałbym aby to było widoczne :)

Dla leniwych/bojących się/nie lubiących adb albo mających inne powody przygotowałem paczkę pod CWM, którą wystarczy zaflashować i mamy KitKata.

Paczka w skrócie, flashuje obraz boot i system po czym wykonuje wipe partycji /data oraz /cache.

Testowane i działa, ale oczywiście testy na jednym urządzeniu i moje lagi umysłowe o tej godzinie skłaniają mnie do prośby o test.

Wymaganie takie jak w pierwszym poście czyli:

Zmienia się tylko to, że po uruchomieniu CWM nie łączymy się z adb nie wklepujemy nic ręcznie itd. Paczkę zip proszę umieścić w pamięci wewnętrznej tabletu (/sdcard lub /mnt/sdcard), następnie w CWM wybieramy

Install zip from sdcard -> choose zip -> KianoSlimTab8_KitKat4.4.2_for_CWM.zip -> Yes

Pobierz KianoSlimTab8_KitKat4.4.2_for_CWM.zip : https://mega.co.nz/#!dZ5jwBCK!rk1pGaKCRLGHsLNRLCvkOqylRRGFPLl5N7baYRfqfZ4

I to na tyle :)

p.s.: Uważam że ten wątek jak i wątek CWM dla Kiano powinny zostać przyklejone, ale to taka moja osobista sugestia jedynie.

__________EDIT_____________

@topic: Czemu nie dałeś tego jak ja w jednej paczce to nie wiem, po co to utrudniać życie na siłe. Co do wipe jasne że nie jest konieczny ale zapewniam Cię, zę gdy masz sporo appek to prędzej czy póżniej (raczej prędzej jak nie tuż po upgradzie) coś się wysypie, choćby aktualizacje aplikacji systemowych, ktore nie w każdym wariancie będą zgodne/optymalne.

Edytowane przez debuger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem po instalce wersji pełnej (w jednym zipie). Tym samym wipe data.

Następnie su przez cwm oraz instalacja setcpu żeby podnieść taktowanie procesora na 1536

Moje obserwacje:

1/ tablet chodzi jak torpeda, brak resetow przez 18 godzin użytkowania. Pełna zgodność aplikacji. Przepaść między 4.2.2

2/ wifi niestety nie łączy w tej paczce, widzi sieć ale kończy się na pobieraniu IP - konieczność jak opisana, czyli ręczne podanie ip i bramy. Bez tego ani rusz co utrudni nam pracę w hotspotach. Być może przyczyną jest wgranie całej paczki zamiast osobno kernela i systemu lub to, że kolega nie robił wipe. Trzeba tutaj fix

3/ bateria trzyma bardzo dobrze mimo że jeszcze się nue ułożyła. Po 3 godzinach ekranu na full spadło zaledwie 37%

4/ nie aktualizuje automatycznie aplikacji ze sklepu. Niestety musimy swoje aplikacje instalować ręcznie.

Reszta będzie uzupełniona. ;)

Edytowane przez rafpucha
    Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daro90

Potestowałem KK i muszę powiedzieć, że jest bardzo szybki w porównaniu z JB. Na szczęście mam porównanie obu czystych systemów. W końcu ten tani tablet daje się używać z przyjemnością. Czekam na oficjalną wersję bo na tej nie działa mi łączenie się z wifi.

Co do instalacji (namęczyłem się trochę:PP) to myślę, że najlepiej jest zupełnie wyczyścić pamięć - czyli z poziomu CWM zrobić format wszystkiego i na goły tablet wgrać firmware v2, cwm i na końcu KK z pliku KianoSlimTab8_KitKat4.4.2_for_CWM. U mnie taki sposób działa najlepiej i system nie ma tylu bugów.

Gratulacje dla devów za niezłą robotę. Kiano powinno zamknąć działalność za taki stosunek do klienta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bo na tej nie działa mi łączenie się z wifi.

A którą wersję instalowałeś? Tę z pierwszego posta czy tą od debuger? Problem z wifi naprawiłem i nie ma z tym problemów. Też instaluje się ją przez CWM i można to zrobić dla wersji v1 i v2 oryginalnego softu.

Czemu nie dałeś tego jak ja w jednej paczce to nie wiem, po co to utrudniać życie na siłe

Bo chciałbym zrobić (albo może zrobic to np ktoś inny) jeszcze inne wersje kernela ze zmienionym logiem startowym lub innymi zmianami dotyczącymi np. wydajności. Wrzucając to w jedną paczkę za każdym razem kernel będzie się nadpisywać i nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Debuger

Ma to sens. To ja poprosze jajko z 1,8 GHz jak w v1, kilka ciekawszych governorow do tego i obsługę bootanimation.zip

Serdecznie dziękuje ☺

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja właśnie będę próbował wgrać samego kernela. Może poprawi się kwestia wifi przez dhcp...

Niezależnie od wyniku, naprawdę koledzy zrobiliście coś niesamowitego. Tablet pracuje niemalże jak moje s4, a już na pewno jak s3 małżonki.

Szkoda tylko mi, że pakowacze chinszczyzny do pudełek, czyli firma kiano zaraz wypuści Waszego kitkata i Panie Pauliny, Małgorzaty i inne tam niby z supportu, nawet słowem nie podziękują za Waszą pracę o wymiernych wynagrodzeniach nawet nie myśląc.

P.S.

1.8 Ghz to byłoby to. .. ;) ale czy jest to do osiągnięcia?

Setcpu z rootem maksymalnie widzi 1536.

Edytowane przez rafpucha
    J

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Debuger

Na v2 tyle widzi, na v1 widział mi niemal 2 GHz. Jeśli kiano tak zrobi to powodzenia, nie wiem jak kolega androot ale ja zostawilem po sobie odcisk palca, po wypuszczeniu przez kiano powiem gdzie i zobaczymy czy maja czyste ręce ☺

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Chyba nie wierzysz w to, że Kiano wypuści KK bez skorzystania z Waszej pracy? Jeżeli wielki support odpowiada o jakiś różnicach sprzętowych, o tym, że pracują ciągle nad nowym softem i nie mają innego niż 4.2.2 to dla mnie jest oczywistym, że ich cała wiedza to taka jaką podesłał chińczyk.

Mój znajomy ma kiano road dvbt (4.0.3) i zero update. Znalazłem mu na forach chiński soft 4.2.2 z polskim językiem, a kiano twierdzi, że nie ma. ..

Upsss wyszedł mi off top. Przepraszam:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi