Skocz do zawartości
martinb33

LG G3s- Pytania przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Ale lipa sam chciałem kupić ten telefon ale jak tylko 4GB ma miejsca. A na karte można przenosić całe apki czy tylko ich część bez rota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie telefon z tmobile, wolna pamięć- 2,73gb oO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak dziś oglądałem recenzje tego telefonu to widziałem że pisało pamięci systemowej ma 2,94 Gb wolnego i pamięci wewnętrznej też 2,94 GB wolnego więc razem prawie 6GB tak jest czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

4GB zabiera system, a 4GB wolnego zostaje dla użytkownika na aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś by chciał kupić LG g3s to niech napisze prywatną wiadomość po więcej szczegółów bo mam na sprzedanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zacznę od tego, że Androida nie używałem od czasów LG GT 540 czyli dawno, moja żona wzięła LG G3 s przedłużając abonament lecz woli swoją SIII bardziej i chce wymienić na SIV więc Lg oddała mi. Używałem do tej pory telefonu z Windows Phone a wcześniej symbiany. Mam parę pytań żeby się odświeżyć w temacie androida:

1. Dlaczego strzałką wstecz nie wyłącza aplikacji tylko je tak jaby hibernuje i wszystko siedzi w uruchomionych aplikacjach (przycisk od prawej strony)?. Ja chce je wyłączać a nie hibernować czy cokolwiek on tam z nimi robi ( nie zabiera to pamięci?), w noki jak dłużej przytrzymałem to się wyłanczały.

2. Warto robić roota? widzę że zużycie ramu jest spore ok 650 mb ( branding Play), widzę kilka dziwnych aplikacji od play, które nie są mi potrzebne a działają w tle. Może warto to wszystko wywalić?

Na obecną chwilę to wszystko, mam nadzieję że pomożecie a ja zostanę przy androidzie:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

Na każde Twoje pytanie została już udzielona odpowiedź na forum i szczególnie w tym dziale w kwestii Twoich pytań. Wystarczy 30 min i polubisz G3S i Andka :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up @@TeriMan

Kurcze szukałem o tym odnośnie mojego pierwszego pytania i nie mogłem nic znaleść, możesz podać link to poczytam;) No o root poczytałem i raczej go zrobię żeby się tych śmieci pozbyć.

Mam jeszcze jedno pytanie bo też coś nie mogę znaleść, jak mam pocztę gmail to mam odrazu konto google, bo nie mogę się zalogować na konto za pomocą danych do gmaila?

No zaczyna mi sie podobać, tylko ta jedna rzecz mnie wkurza z tym nie wyłączaniem aplikacji;)

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemy całego poprzedzającego posta,tylko piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up @@kafar90

1. Większość (jeśli nie wszystkie) aplikacje zamykają się jeśli naciskasz klawisz wstecz (stąd wiele apek pyta sie czy na pewnie chcesz wyjść z apki), hibernuje/minimalizuje środkowy przycisk który cie odsyła do pulpitu. I to zabiera ram, ale jeśli potrzebujesz, system automatycznie powinien zamknąć te procesy.

Jest też w opcjach programistycznych że możesz wyłączyć procesy w tle, albo w cm widziałem opcje, że dłuższe przytrzymanie klawisza wstecz kończy proces.

2. Warto, możesz wywalić zbędny syf, przenieść apki na karte pamięci i wiele więcej kosztem gwarancji, ale cel uświęca środki

zastanawiam sie nad kupnem g3s i mam pytanie odnośnie gier

Czy fifa,nfs most wanted, i gta sa/vc będą chodzić bez ścinek? głównie zależy mi na fifie i nfs. Grafika jest dużo gorsza od tegry 3 z nexusa 7 2012? 

Edytowane przez ArEk335

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up @@Svenson Kutavson

No właśnie jak wciskam przycisk wstecz to sie cofa i z aplikacji jak wychodzę przyciskiem wstecz to sie dzieje tak samo jak naciskam home, o nic mnie nie pyta tylko wszytko ląduje pod tym trzecim przyciskiem w otwartych aplikacjach i z tamtąd muszę wszystko usuwać, wydaje mi się że nie powinno tak byc?

No właśnie czytałem, że wystarczy zrobić unroot i gwarancja wraca tak? :)

Edytowane przez ArEk335

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi