Skocz do zawartości
glaedrem

[ROM] MIUI dla Desire Z [+spolszczenie]

Rekomendowane odpowiedzi

htc_evo_MIUI.gif

HISTORIA MIUI

Gdy jakiś czas temu świat obiegły filmy przedstawiające Nexus One z nieznanym dotąd, niezwykle atrakcyjnym graficznie oprogramowaniem Internet oszalał. Każdy chciał mieć ten orientalny ROM u siebie. Z czasem został on przetłumaczony na wiele języków, a z Nexus One został przeportowany na szereg innych smartfonów. Ekipa tworząca MIUI zobaczyła, że ich twór cieszy się sporym zainteresowaniem. Wkrótce zaczęli dodawać kolejne urządzenia do grupy oficjalnie wspieranych, a projekt zaczął wyraźnie się rozrastać. Wprowadzono nowe funkcje, jeszcze bardziej upiększono interfejs, sprawiając, że MIUI zaczynało wyglądać naprawdę poważnie. Z czasem wytworzyły się też grupy w wielu krajach, które działały oficjalnie i wspierały kierownictwo w Chinach, zapewniając własne urozmaicenia w kodzie i zawsze aktualne tłumaczenia.

Dziś oficjalnie wspieranych jest kilkanaście urządzeń różnych producentów, a na forach można znaleźć wiele portów tego ROM-u na niewspierane smartfony. MIUI opiera się na otwartym kodzie Androida, sporo czerpie również z kodu popularnego CyanogenMod. Do tej pory chińscy programiści nie opublikowali kodu źródłowego swojego dzieła, czym łamią obowiązujące licencje GPL. Wydają się nic sobie z tego nie robić, wszelkie prośby i żądania były do tej pory bezskuteczne. Czytaj więcej...

O MIUI

MIUI to wyjątkowy Rom stworzony dla Desire i ciągle upiększany przez naszych chińskich kolegów, wyglądem przypomina iPhona ale to wciąż Android. Pozbawiony jest Sense ale interfejs powala na kolana.

klawiatura i animacje z Gingerbread, nowy File Manager, MIUI music player, ftp manager, możliwość pobierania i zamiany skórek (tematów->MIUI, Redefining Android – MIUI Android Developers oraz miuithemes.com), odblokowanie trackballem, 3 opcje wyglądu dla statusu baterii, Radio FM o zmienionej strukturze, system backup app (działa świetnie, jedno kliknięcie i mamy zapisane wszystkie nasze programy, po full-wipie jedno kliknięcie i wszystko znowu jest na swoim miejscu), firewall (coś ala blacklist), sporo tapet i dzwonków, i wiele innych innowacji! (maciekdobry)

LINKI

Prezentacja ROMu na YouTube

Oficjalny temat na XDA

Portal MiuiAndroid.com

Temat o MIUI w dziale HTC Desire

INSTALACJA MIUI

1) Pierwszy raz?

• Full Wipe
    • Instalacja dedykowanej paczki MIUI
    • Restart

2) Aktualizacja systemu?

• Warto zrobić nand backup w recovery
    • Backup wszystkich danych w aplikacji MIUI Kopia Bezpieczeństwa
    • W recovery WIPE All user data + WIPE Dalvik Cache
    • Flash nowego ROMu
    • Restart
    • Backup ustawień

miuixj.png

miuixjlocks.png

miuixjcmupdater.png

Edytowane przez glaedrem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bapuo

Ten rom jest po angielsku tak ? jeśli tak to czy istnieje jakieś spolszczenie ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ten rom jest po angielsku tak ? jeśli tak to czy istnieje jakieś spolszczenie ? Pozdrawiam

Jest po Angielsku. Spolszczenie jest tylko dla Desire, robione przez kogoś z naszego forum. Nikt tego nie dopasowuje pod Z.

Piątkowy update wniósł kolejne zmiany, a ROM jest już praktycznie w pełnej wersji stabilnej. Zakochałem się w MIUI!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pyzo

poprosze o link do jakiegos tematu jak wgrac nowy soft?

najpierw root? a potem co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stemer

A jest gdzieś jakieś MIUI dla Zetki z polskim językiem? Rom jest nice, angielski to dla mnie żadna przeszkoda, ale mimo wszystko chciałbym mieć go w języku ojczystym :)

---------- Post dołączono o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

poprosze o link do jakiegos tematu jak wgrac nowy soft? najpierw root? a potem co dalej?

Z rootem w Twoim telefonie Ci nie pomogę - pewnie znajdziesz o tym jakieś artykuły, jak nie tutaj, to na XDA. A po roocie instalujesz z marketu ClockworkMod Recovery i tam już jest wszystko izi - możesz zaciągać romy z netu, robić backupy istniejącego (polecam!) itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest wersja 1.7.15, a co do spolszczeń to znalazłem coś takiego ale nie wiem czy to działa z DZ

[12-07-2011] Multi-Language Pack 4.1 for MIUI 1.7.8 - xda-developers

Najlepiej zrób backup a potem wgraj, jak coś to przywrócisz sobie. Znając życie to albo będą FC albo bootloop

Edytowane przez kara mustafa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stemer

Sprawdziłem - niestety, po instalacji tego Packa nie ma nadal możliwości wybrania PL :/. Trzeba czekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nie ma MIUI z PL :kwasny: . Trzeba czekać ;)

Już nie :D

gosc (ACID), ktory robi oficjalne polskie tłumaczenie dla romow MIUI do Desire zrobił też coś specjalnie dla nas

http://forum.android.com.pl/f244/desire-z-mod-miui-pl-82843/#post743385

poki, co testowa wersja, którą trzeba sprawdzic, ale jak się przetrze szlaki to i DZ bedzie miać MIUI PL :D

Edytowane przez gandalf15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat zaktualizowany z racji tego, że MIUI PL dla Desire Z działa wspaniale! Zmieniłem też linkowanie do downloadu na miuiandroid.com z racji tego, że Acid robi spolszczenia pod dokładnie te paczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xPitu

A ja mam takie pytanko, bo spodobał mi się MIUI. Czy jest możliwość zmiany ikonek? Tzn aby np ikonka od Dolphina była taka jak od systemowej apki. Pytam bo brzydko to wygląda jak w homescreenie na dolnym panelu obok dialera, kontaktów czy smsów siedzi mi oryginalna ikonka od właśnie Dolphina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi