Skocz do zawartości
Ufox

Telefon nie loguje się do polskich sieci - custom ROM, sprowadzony z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Ufox

Siemka. Kupiłem telefon HTC One M7 z odblokowanym bootloaderem i wgranym CM11 ale telefon pochodzi z USA i nie działa wgl. GSM. Tylko połączenia alarmowe. Da się to jakoś odblokować? Nie mam pojęcia w jakiej on był tam sieci w USA i jak włożę polską kartę to po prostu nie da się dzwonić nigdzie, ale poł. alarmowe działaja. Nie wiem czy to simlock czy coś innego... POMOCY!

Edytowane przez baca01
    Zmiana tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Jak wyjedziesz do USA to będzie Ci działać.

Analogicznie, kupując auto z Anglii będziesz zdziwiony ze kierownicę ma po prawej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

inne czestotliwosci gsm sa w europie i inne w usa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Wbrew pozorom zakup telefonu w USA nie jest ryzykowny, wystarczy że sprawdzimy odpowiednie parametry wybranego modelu. Oczywiście jeżeli chcemy używać sprowadzonego smartpohna jedynie jako przenośnego komputera kieszonkowego lub jako nawigację samochodową możemy brać każdy telefon w ciemno. Jeżeli natomiast chcemy mieć pewność, że po włożeniu karty SIM krajowego operatora będzie można wykonywać połączenia głosowe, czy korzystać z przenośnego internetu musimy wcześniej sprawdzić standard GSM oraz UMTS jaki obsługuje upatrzony przez nas model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

@killer,

w moim przekonaniu podstawowe kryterium do zakupu telefonu jest to ze przy jego udziale kupujący będzie chciał prowadzić rozmowy, np. z ciocią Jadwigą :)

Kupowanie HTCOne z rynku USA by używać go jako navi jest..... irracjonalne i nieuzasadnione ekonomicznie. O wiele taniej tutaj kupi dedykowane navi.

Jako przenośny komputer HTCOne wypada poniżej przyzwoitości. Rozsądniejszym wyborem jest juz tablet 10.1".

W omawianym przypadku, autor wątku skusił się zapewne niską ceną HTCOne i przyćmiła mu ona zdrowy rozsądek.

Edytowane przez qriozum
    Lo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psone1

Hej jaki wariant kupiłeś? Zwykle htc one , vzw one, sprint? Nie wypowiadajcie się jeśli nie znacie tematu :-P Zainstaluj rom oparty o stock rom np viper rom. Chyba wszystkie wersje HTC one m7 mają także europejskie częstotliwości i działają normalnie i identyczne jak europejskie. Ja używam Verizon one m7 i chodzi świetnie łączy się z 2 i 3g. Osobiście uważam że to wina cyanogenmoda bo u mnie na cm12 drobne problemy sa po zmianie pasm z globalnego na samo gsm, ewentualnie źle kartę sim wsadziłes lub jest coś uszkodzone

Jeśli możesz wyślij mi screen z bootloadera, włącza się go trzymając vol- i przycisk włączania razem, pomogę Ci znaleźć odpowiedni rom. A przedmowcy niech na przyszłość przestaną się mądrzyć i niech nic nie piszą jak mają w taki sposób pomagać

-,,,,,,,,,,,,,,,--

Edited

Przesledzilem założone przez Ciebie tematy i widzę, że masz prawdopodobnie sprinta więc przykro mi hejterzy, ale zrobił chłopak jednak interes i będzie miał tańszego i w pełni sprawnego one :-) Jeśli czujesz się na siłach i dasz radę to na xda jest instrukcja jak wyłączyć tryb globalny, jeśli nie chętnie Ci pomogę i wytłumaczę, tylko nie ruszaj już bootloadera, nie wydawaj kasy na sunshine itd :-) jak pisałem wcześniej to wina cyanogenmoda, przesledzilem temat i widzę że sprint w romach aosp (czyli M.in. Cyanogenmod) faktycznie na problemy z gsm, jednak Romy oparte o sense/stock działają w pełni w trybie globalnym.

Edytowane przez psone1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam prośbę podasz linki do wątków na xda.I jeszcze jedno da się każdego htc one m7 odblokować aby gsm LTE chodziło w Polsce bo mogę okazyjnie kupić za info z góry dzięki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psone1

Samo lte nie będzie działać, tylko 2 i 3g, lte ma akurat inne pasma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Repin

Witam, odświeżam temat. Posiadam HTC ONE ze stanów, kupiłem w sklepie ale nie powiadomili mnie że jest ze stanów. Androida 4 nie mogłem zainstalować to odblokowałem bootloader i wgrałem CM 12.1. Nie widziało Karty sim, teraz zainstalowałem ViperOne+ ale nadal nie ma zasięgu i nie widzi sieci. Dodam że nie ma nawet numeru IMEI. CID był od razu 11111111. Żaden RUU nie chce się wgrać (błąd 155), chyba ze względu na MID. Dodam też że na Stock rom gsm działał więc musi działać jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi