Skocz do zawartości
kalisz1

Jak wyłączyć hasło PIN podczas uruchamiania telefonu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opcje/ zabezpieczenia

"aby korzystać z telefonu należy wprowadzić kod PIN"

Jak wyłączyć tą opcję, nie pomaga wpisywanie kodu pin, ponieważ system twierdzi że PIN jest niepoprawny.

Próbowałem zmieniać na inny, ale to nic nie pomaga.

Komunikat który wyskakuje "Błędny PIN" i, że pozostało prób 3.

Po ponownym wpisaniu ten sam komunikat, a ilość prób się nie zmienia.

System 5. 20F.

Zmiana kodu pin jest możliwa.

Dzwoniłem do operatora i przed chwilą uzyskałem odpowiedź - "Witam,

Szczegółowa analiza techniczna nie wykazała nieprawidłowości po stronie Operatora. Kod PIN, służy do ograniczenia dostępu osób niepowołanych do karty SIM Klienta oraz uruchamiania zaawansowanych funkcji telefonu. Jest ustanawiany automatycznie dla każdej karty SIM. Tym samym nie mamy możliwości zdjęcia blokaty PIN z karty SIM. Jeżeli inny aparat telefoniczny tej samej marki nie prosi o podanie kodu przy jego włączaniu jest to najprawdopodobniej błąd oprogramowania.

Tym samym nie mamy podstaw do zdjęcia blokady PIN z karty SIM."

Według mnie jest to odpowiedź nie na temat bo nie chcę zdjąć blokady, a jedynie nie wstukiwać kodu po każdym restarcie telefonu.

Żeby było ciekawiej, to moja Córcia ma taki sam telefon z systemem 4,4.2 V10I , kupiony od Orange. Kartę dostała na początku grudnia, a ja dostałem w połowie grudnia.

Mój telefon jest bez simlocka.

Mimo że trafiłem na podobne tematy, to nie ma odpowiedzi jak pozbyć się wklepywania kodu.

Czekam na pomysły.

Edytowane przez Daniel.
    Doprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Beckham

Jeżeli masz kartę sim z Orange, to nie da się ściągnąć blokady pin z karty, a co za tym idzie musisz za każdym razem wpisywać kod pin po restarcie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisałem w pierwszym poście, moja Córka ma też kartę z Orange, którą dostała dwa tygodnie wcześniej. Ma ten sam abonament, tylko telefon od Orange i po restarcie nie musi wpisywać kod PIN.

Nie chce wracać do starszego oprogramowania, bo być może jest to wina V20F.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dalu

tez mnie to irytuje, na razie przestawilem sobie na kod 1111, ale z tego co wyczytalem mozna ten pin zdjac majac dowolny czytnik kart sim np. taki Externer Speicherkartenleser USB 2.0 Weiß im Conrad Online Shop | 410037

a tutaj jest pl instrukcja softu do tego czytnika, na ostatniej stronie jest zakladka co mozna zrobic z PINem.

http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/400000-424999/410037-an-01-pl-Czytnik_kart_pamici_8w1.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jalboss

Być może już próbowałeś, ale nie jest to napisane, więc przełóż swoją kartę do telefonu córki i tam spróbuj zdjąć blokadę pin. Jak się uda to potem przenieś kartę do siebie i już nie powinno się pojawiać żądanie podawania pin po restarcie.

Zrób tez odwrotnie, tzn. karte córki ustaw na żądanie pin, włóż do swojego telefonu i spróbuj zdjąć ta blokadę u siebie. Jak się uda tzn. że z twoją karta sim jest coś nie tak; jak twoją kartę w telefonie córki da sie pozbawić żądania pin to można przypuszczać że cos nie halo z oprogramowaniem w twoim telefonie.

Chociaż osobiście podejrzewam uszkodzenie twojej karty sim.

Miałem abonamenty z TMobile i mam teraz z Play i nigdy nie było problemu z wyłączeniem żądania kodu pin dla karty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi