Skocz do zawartości
Patrys666

Straszne wolne działanie telefonu, zawieszanie aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam niesamowicie duży problem z moją Xperią S mianowicie na poprzednim romie (existenz) oraz na aktualnym TrinityVengeanceRaptorX_4.1-XperiaS_SL wszystko działa strasznie wolno, zacina się. Często wyskakuje komunikat że aplikacja przestała działać. W większosci aplikacji po uruchomieniu najpierw jest biały ekran, nastepnie informacja ze aplikacja przestała działać (klikam Czekaj) i znów kilkadziesiąt sekund trzeba poczekać aż się odwiesi. Co radzicie? Jaki rom jest najbardziej optymalny?

Z gory dziekuje,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam Nature Xperia Advance 3.2 + DoomLord Kernel i praktycznie żadnych zwiech nie mam;-) czasami mi się CM Browser zatnie, ale to raczej wina aplikacji;-) bo przed kilkoma aktualkami tego nie było;-)

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wic1

Witam,

Wstęp- 

Upuściłem swoją xperię z3c  i zbiłem dygitizer. Używanie telefonu stało się niemożliwe więc wróciłem do wadliwego acz starego xperia S który ma defekty. Przy okazji reanimacji obu telefonów stwierdziłem, że poszukam rozwiązań na oba telefony. 

Szanowni, kiedy kupiłem xperię S w okolicach roki 2012 ten telefon miał coś w sobie. Był szybki, wydajny i robił ładne zdjęcia.

Obecnie jestem w szoku, że nawet po hardresecie, zrootowaniu, wywaleniu facebooka i innych śmiecio-aplikacji dalej STRASZNIE zamula. Nie zamulał tak kilka lat temu.

Wygooglane diagnozy:

- Spisek producentów w stylu APPLE? Czyli wydanie softu/firmware zamulającego i wymuszającego zaup nowego telefonu. ;) kto wie~~

- Pad lub awaria jakichś układów wewnętrznych. Problem ramu? Problem procesora? Problemy/spowolnienia pamięci masowej.

- Problem z firmware. 

Wszelkie rady na wagę złota. Generalnie w planie mam poszukiwanie romów na xda developers. Chwilowo przoduje " xda overley"

https://forum.xda-developers.com/xperia-s/s-development/s-xperia-overlay-5-0-2-28-0-6-8-free-t3513660

Edytowane przez Gwozdek
    Na forum panuje zasada 1 problem = 1 temat. Drugą część postu znajdziesz tutaj: http://forum.android.com.pl/topic/154284-pierwszy-mikrofon-nie-dzia%C5%82a-drugi-sprawny/?do=findComment&comment=5307044

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi