Skocz do zawartości
Gunman

Zakłócenia kamery przy sztucznym oświetleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gunman

Zauważyłem, że w jednym pomieszczeniu, przy sztucznym świetle pojawiają się zakłócenia kamery. Pomieszczenie jest oświetlone żarówkami LED. Wygląda to jak migoczące pasy poruszające się w jedną stronę, widoczne szczególnie na jednolitej powierzchni np. ścianie. Pojawia się chwilowo - do złapania ostrości, lub na dłużej, czasem najechanie kamerą na inny obiekt niweluje te zakłócenia a czasem je uruchamia. Widoczne są też zaraz po włączeniu aparatu, pierwszy moment zanim złapie ostrość. Najbardziej też dokuczają podczas nagrywania 4k, przy niższych rozdzielczościach występują rzadko lub wcale. Co ciekawe w pomieszczeniu oświetlonym klasycznymi żarówkami jak i przy świetle dziennym problem nie występuje. Czy LEDy mogą wpływać na ten laserowy focus? Spotkał się ktoś z czymś takim?

---------- Post dołączono o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Sprawdziłem teraz jak reaguje kamera na te źródła światła. Skierowanie aparatu centralnie na zwykłą żarówkę - efekt migotanie ewidentne, cały ekran faluje. Skierowanie na żarówki LED - brak migotania. A to właśnie w pomieszczeniach z oświetleniem LED częściej obserwuje migotanie przy robieniu normalnych zdjęć. G3 musi mieć bardzo czuły aparat bo S4 dopiero przy skierowaniu z bliska na źródło światła zaczyna się tak zachowywać, natomiast G3 potrafi to wyłapać w całym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Problem normalny. W Nexusie 5 również takie coś występuje, co więcej w moim M8 zauważyłem takie coś nawet podczas oświetlenia pomieszczenia zwykłymi świetlówkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam też to zauważyłem u siebie na wersji 32gb. Mówiąc szczerze wcześniej na 16gb jakoś tego nie zauważyłem. Wiem, że wersja nie mi nic do rzeczy, ale czy w każdym modelu takie smużenie występuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Oczywiscie...nawet kazdy aparat fotograficzny, czy małpka czy lustrzanka bedzie to rejestrowac bo oswietlenie led szybko migocze a aparat rejestruje to jako pasy. Ludzkie oko ma duza bezwladnosc i nie widzi migotania.

Wysłane z LG G3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi