Skocz do zawartości
darus161

Przesiadka Android -> BB

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

Zbliża mi się wymiana telefonu i biorę pod uwagę przesiadkę na BB. Co o tym sądzicie? Są w śród nas osoby, który zmieniły Androida na BB lub (co bardziej prawdopodobne) odwrotnie?? Dlaczego to zrobiły? Czego im brakowało? Dlaczego chce to zrobić? Chce szybki system, działający bez zająknięcia. Bez konieczności jakiś modyfikacji co trochę. Co mnie przyciąga do BB- szybkość, klawiatura, wykonanie, BIS, dobrej jakości muzyka (podobno) i wsparcie nawet dla starszych modeli (w szczególności tych z wyższych półek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fazer

Będziesz miał szybkość jak zmienisz Spice na normalnego andka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem BB 8900 - największa porażka, jaką w życiu miałem. Którejś niedzieli kilka tygodni temu już nie wytrzymałem i pojechałem do saturna czy innego MM i kupiłem SGS 2.

Coś, co przez długi czas stanowiło o przewadze BB czyli BIS/BES w końcu stało się kulą u nogi: w czasach, gdy transmisja danych była kosmicznie droga blackberry grało na elitarność: patrz, jesteś online 24/7 i do tego masz maile push.

Dzisiaj, gdy gigabajty u operatora są tanie jak barszcz "internetowość" telefonu nikogo nie podnieca.

Do tego - ślamazarny system, średnia bateria. Na plus - pełna klawiatura (chociaż np. nokia E72 ma lepszą).

Po przesiadce na SGS2 odetchnąłem; zastanawiam się tylko dlaczego męczyłem się z tym telefonem 8 miesięcy?!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego możesz powiedzieć kilka słów więcej. Co Cię najbardziej denerwowało itd? Czytałem forum BB i tam ludzie chwalą te terminalne i twierdzą, że z usługą BIS nie ma porównania z niczym innym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem miłośnikiem żadnej firmy ale:

Miałem już kilka modeli BB 8900, Pearl, 9700, i aktualnie 9700 oraz 9780.

Powiem tak klawiaturka bardzo fajna, bateria jest mega :D żaden android nie wytrzyma tyle bez ładowarki (miałem g1,hero,nexusa, desire, galaxy s).

Co do bis/bes zależy od operatora. Niektórzy operatorzy dają nieograniczony dostęp do neta poprzez apn blackberry.net.

Niestety bb bez bis/bes to bezużyteczny telefon ;/, Parę aplikacji bez bis/bes np takich jak facebook nie będzie działać

Aplikacji jest znacznie mniej nie jest to telefon do grania.

Do przegladania internetu android tez znacznie lepiej sobie radzi (SGS i SGS2 rox).

Co przyciąga ludzi do BB to BBM- czyli blackberry messanger jest to komunikator po bis (nieograniczone rozmowy po bis/bes).

Sam bis-a mam w erze (i tutaj sa 2 wyjścia [bIS-A] BB Mail płacisz 10zł okrojony bis nie można korzystać z facebooka, oraz BB Mail&Web 23zł gdzie masz wszystkie udogodnienia [nazywa się go BIS-B]).

Z telefonu będą zadowoleni Ci który dużo piszą: maile, smsy, BBM.

Niezadowoleni będą Ci co muszą pograć oraz kozystają z flasha na www.

BlackBerry to telefon do pracy i kontaktu z ludźmi i priorytetem jest tu bycie cały czas online.

Czego mi brakuje jeszcze w BB to router wifi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja też się przyłącze do tej dyskusji i czekam na konstruktywne i rzetelne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja posiadam BB 9700 i powiem szczerze, że tak szybkiego i stabilnego systemu nigdy nie widziałem. Wcześniej korzystałem z symbiana na E71. BIS to świetna sprawa, push działa jak nigdzie indziej, a internet jest bez limitu. Jeśli potrzebujesz telefonu do kontaktu z ludźmi typu: rozmowy, mail, sms, komunikatory to BB nie ma sobie równych. Jeśli surfujesz po necie i grasz to poszukaj gdzie indziej.

Pzdr.

Tapnięte z GT-I9100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej chwili również posiadam BB model 9000 Bold. Powiem tak nie ma lepszego telefonu jeżeli chodzi o klawiaturę i pisanie smsów czy maili. Bateria wytrzymuje mi spokojnie 3 dni - to już nie te czasy, że telefon służył tylko do rozmów i smsów, a bateria trzymała 6-7 dni. System bez fajerwerków, ale nic się nie wiesza, nie przycina. nie ma żadnych problemów - wszystko działa. Faktycznie telefon nie jest do grania więc zastanów się do czego tak naprawdę będziesz wykorzystywał telefon. Ekran może do największych nie należy, ale spokojnie da się przeglądać strony www bez większego problemu. Market BB nie ma co nawet porównywać do tego androidowego - raz, że dużo mniej aplikacji, a dwa większość jest płatnych. Zobacz ceny BB choćby na Allegro może warto wybrać ten telefon i ewentualnie sprzedać go później na Allegro jak nie będzie odpowiadał? Osobiście jestem bardzo zadowolony z mojego Bolda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ergon

Zależy czego oczekujesz od telefonu.

BB to użądzenie do pracy nie do zabawy, przemyśl to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zostalem zmuszony do przesiadki - jako sprzet firmowy i mam problem z synchronizacja z gmailem, jak dodaje lub usuwam kontakt czy notatke - synchronizacja przebiega ok w obie strony, jednak przy edycji, pozycja jakgdyby nie byla synchronizowana - jesli zmienie numer telefonu Ani to gmail dalej ma stary nr..... wie ktos dlaczego tak sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi