Skocz do zawartości
darus161

Przesiadka Android -> BB

Rekomendowane odpowiedzi

tanin
    Ja miałem "topowy" na ten czas model 9700. Zanim wyszedł 9800 i 9780. Dopracowany system, procek i ilość pamięci są ok ? To dlaczego normalnym zabiegiem, w tym byznesowym rozwiązaniu jest wyjmowanie baterii raz na tydzień, czy dwa - żeby pamięć wyczyścić, bo jest systematycznie pożerana i jakoś nie wraca ... system zaczyna zamulać, ale przecież pewnie się czepiam, bo to normalne w świetnych telefonach biznesowych ;)

Żeby napisać polski znak, redagując ważnego maila do poważnej firmy ;) trzeba użyć 2 rąk, a o Polskim słowniku nie wspomnę - po prostu go nie ma, ale to przecież też czepianie się, bo kto by pisał maile używając polskich znaków ... ? :D

Aktualizacje softu trzeba sprawdzać samemu i wgrywać samodzielnie pobierając z fileshare, megaupload czy innego biznesowego serwera :D Gdyż ta dostępna w BB DM jest łohoho, przeważnie kilka edycji wstecz .... mimo, że te które sam ściągasz i aktualizujesz są uważane za oficjalne. Nota bene aktualizacje te nie wnoszą przeważnie nic, ale to też szczegół - bo każdy poważny user musi przeczytać tutoriala, wiedzieć który plik usunąć z folderu w Windzie i że trzeba odłączyć "od internetu kabel" żeby aktualizacja się powiodła ... takie ćwiczenia umysłowo-ruchowe :D

BlackBerry jest raczej dla pryszczatych nastolatków, którzy zakładają grupy na BlackBerry Messengerze i wypisują tam jakieś świństwa ... takie, że szatan się już nimi interesuje :D

Bo ja, to dostając maila z poważnej firmy, z zamówieniem i kompletem dokumentacji technicznej przekraczającej rozmiar 3 MB, dostawałem na terminalu jedynie mesidża, że mail jest za duży i niestety trzeba iść do kompa aby wyświetlić co w nim było ...

Synchronizacja w BB świetnie działą, owszem owszem, bo przecież nigdzie indziej kalendarz i kontakty nie synchronizują się automatycznie z google, poczta z MS Exchange itd ... :D

Czy da się korzystać, nie powiedziałem, że nie ... pewnie, że się da i słowa bym nie dodał od siebie, gdyby terminale BlackBerry i beznadziejna (choć niezbędna do ich podstawowej funkcjonalnośći) usługa były wychwalane jako rozwiązanie dla biznesu,

To tak jak z samochodami, SsangYongiem, Dacią czy Yugo też się da jeździć ... ;):D

Topic był jednak inny o migracji z Androida na BlackBerry OS i ich hardware, tudzież obnażyłem część niedoskonałości i mogę rzec z całą odpowiedzialnością, że BlackBerry po prostu nie daje rady, a migracja z rozwijającego się Androida na przestarzałą, hermetyczną platformę nie ma najmniejszego sensu, chyba, że ktoś jest pracownikiem muzeum techniki i chce oprowadzanym gościom wyciągnąć z kieszeni terminal i powiedzieć: "Panie i Panowie, dekadę temu, to było coś ... :super:"

I znowu sie nie zgodze...

Polskie znaki - OK, zajetosc obureczna, ale tylko w klawiaturach fizycznych, w Andkach z fizyczna tez nie jest to duzo prostsze.

Brak polskiego slownika - jak to mawiaja w podstawowce "chyba u Ciebie", mam i mialem we wszystkich modelach, podstawia samoczynnie polskie znaki, po prostu trzeba umiec go ustawic. Dodatkowo mozesz dowolnie konfigurowac skroty klawiszowe, podstawiajac dowolna kombinacje znakow, niepozadane skroty mozesz recznie wywalac...

Moze i obnazyles, ale, moim skromnym zdaniem, nie miales okazji poznac platformy, ktorej sie czepiasz, w sposob czesciowy wbrew prawdzie.

Nie wiem skad pobierales nowsze softy, ale na pewno nie z dobrej strony - sa softy dostepne na stronach zagranicznych opkow, badz bezposrednio na stronie RIMu, trzeba tylko wiedziec, gdzie tego szukac. Tak, instalowanie softa jest nieco trudne i meczace, ale mozna powiedziec, ze rootowanie Androida tez...

Wyslano z Motoroli Xoom :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słownik pojawił się w OS6, jednak zasób jego słownictwa był na poziomie mojej 3,5 letniej córki-większość wyrazów trzeba było go nauczyć. Soft oczywiście, ze pobieralem z odpowiednich stron, tak jak pisałem wcześniej, zawsze miałem najnowszy oficjalny-od różnych opów-w zależności, kto miał świerzaka.

Nie napisałem, że wgrywanie softu było trudne, lecz to, że trzeba było to robić w tak archaiczny i pokrętny sposób jest po postu żenujące...

Wysłane z I9100 przez TapaTalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tanin
    Słownik pojawił się w OS6, jednak zasób jego słownictwa był na poziomie mojej 3,5 letniej córki-większość wyrazów trzeba było go nauczyć. Soft oczywiście, ze pobieralem z odpowiednich stron, tak jak pisałem wcześniej, zawsze miałem najnowszy oficjalny-od różnych opów-w zależności, kto miał świerzaka.

Nie napisałem, że wgrywanie softu było trudne, lecz to, że trzeba było to robić w tak archaiczny i pokrętny sposób jest po postu żenujące...

Polski slownik mialem w OS5 i dalej mam nawet w podstawowym modelu - 8520. Zasob slow ma jak dla mnie zadowalajacy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wprowadzanie pl znaków oburęcznie mówisz? A jak na BB na pełnej qwerty piszesz? wydaje mi się że też oburącz :P A jesli nie to jakiś odmieniec jestes albo hardkor który "klika" jednym kciukiem :D

Nie będę wdawał się w dyskusję i powiem szczerze że z BB na Andka przesiadłem się (po raz drugi) tylko i wyłącznie ze względu na przeglądarke która jak sam napisałeś jest do bani. Niby jakiś głupi szczegół ale dużo z neta korzystam więc to dla mnie ważne a z laptopem nie będę non stop latał a i w kieszeni go nie zmieszcze. EOT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wprowadzanie pl znaków oburęcznie mówisz? A jak na BB na pełnej qwerty piszesz? wydaje mi się że też oburącz :P A jesli nie to jakiś odmieniec jestes albo hardkor który "klika" jednym kciukiem :D

Wszystko robię jednym kciukiem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

takie wgrywanie softów, to chyba tych nieoficjalnych, w fazie beta jeszcze. Mam bis, podłaczam terminal do komputera, odpala się DM, sam wykrywa, że jest aktualizacja softa, ściaga sam, instaluje sam, przywraca wszystkie kontakty, ustawienia, dzwonki, wiadomości, aplikacje - wszystko. A ja tylko klikam dalej dalej dalej... Słownik polski jest od kiedy pamiętam (os 4.2), mialem większość terminali.

Cena bis to ból, szczególnie w czasach, gdy za samo doładowanie w prepaid czy odpowiedni abo u operatora dostaje się transfer i to niemaly. Przeglądarka to porażka, niby w os6 to się poprawia, ale... Ograniczenie wielkości załącznika w mailu to chyba największa pomyłka. Poza tym nie ma co na bb narzekać, najbardziej intuicyjny system. Można go obsłużyć szybciej bez ekranu dotykowego niż na najbardziej wypasionym androidzie z najwyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tanin
    takie wgrywanie softów, to chyba tych nieoficjalnych, w fazie beta jeszcze. Mam bis, podłaczam terminal do komputera, odpala się DM, sam wykrywa, że jest aktualizacja softa, ściaga sam, instaluje sam, przywraca wszystkie kontakty, ustawienia, dzwonki, wiadomości, aplikacje - wszystko. A ja tylko klikam dalej dalej dalej... Słownik polski jest od kiedy pamiętam (os 4.2), mialem większość terminali.

Cena bis to ból, szczególnie w czasach, gdy za samo doładowanie w prepaid czy odpowiedni abo u operatora dostaje się transfer i to niemaly. Przeglądarka to porażka, niby w os6 to się poprawia, ale... Ograniczenie wielkości załącznika w mailu to chyba największa pomyłka. Poza tym nie ma co na bb narzekać, najbardziej intuicyjny system. Można go obsłużyć szybciej bez ekranu dotykowego niż na najbardziej wypasionym androidzie z najwyższej półki.

Akurat osobiscie najbardziej cenie sobie opcje zmiany urzadzen w sofcie na kompa. Dla osob niewtajemniczonych - przenosi cie cala zawartosc jednego terminala na drugi w ciagu jakichs 10-12 minut, rzecz jakiej w Androidzie jeszcze nie znalazlem a jaka sie przydaje. Przy czym cala to cala - appki, kontakty, SMSy, maile, a nawet rejestr polaczen :-)

Teraz juz w Play jest BIS na karte i w koncu dobra cena... Pozostaje miec nadzieje, ze i gdzie indziej spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

tanin, nie cytuj postów pod którymi odpisujesz. Po co to robisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tanin

Jezeli w jakikolwiek sposob odnosze sie do tresci danego posta, to cytuje calosc lub czesc, taki juz mam nawyk :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Ja właśnie czekam na kuriera z SGS 2 pomimo tego,że od 4 miesiecy korzystam z BB 9780 bold. Blackberry uważam za super telefon, jest poprawny jednak problemem była dla mnie ostatnio awaria BIS'a. Wole normalnego push'a

A jeśli chodzi o przeglądanie internetu, po moim używaniu 2 lata HTC G1 działania internetu na BB jest porażką, nie

mówie o małym ekranie bo akurat to zaleta tego telefonu, jest przez to mały i wygodny.

Do powrotu do Andka przekonały mnie możliwości samsungowego dwu rdzeniowca, jego ekran, szybkość.

Paradoksalnie, korzystanie z maila na SGS2 niesie za sobą dla mnie 2 zalety, po pierwsze wielkość wyświetlacza(często dostaje plakaty i takie rzeczy w @) oraz brak ograniczeń wielkości załącznika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi