Skocz do zawartości
darus161

Przesiadka Android -> BB

Rekomendowane odpowiedzi

RBuzz

Na dzień dzisiejszy jedynym atutem (nie licząc najlepszej fizycznej klawiatury na rynku), a jednocześnie i przekleństwem BlackBerry jest usługa BlackBerry Internet Service.

W Play za 9zł/mc masz dzięki niej nieograniczony dostęp do sieci (z wyłączeniem streamingu). Realnie nieograniczony, nie jak u opków, że po pakiecie prędkość spada. Są już możliwości wykorzystania BB z BIS jako modemu, więc jest to atrakcyjne.

Inna sprawa że BIS bywa strasznie wolny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ekran i sam system w BB nie jest dobrym rozwiązaniem do przegladania internetu. Lepiej większy wyśw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Pozwole sobie wtracic kilk auwag, sam mam sg2 ibb9700 i ten telefon jest idealny do pracy , nie wyobrazam sobie dyrektora siedzacego i szukajacego czego na pulicie pykajacego szukajacego ustawien czy czegos innego , dla niego wiadomosc ma przyjsc ma ja otworzyc odpisac i zamknac i sie nie przejmowac odtwarzaniem filmow itp. bo go to nie obchodzi ten telefon ma mu sluzyc w biznesie i po to zostal stworzony taki czlowiek nie siedzi w pracy i sie zastanawia czy ma za maly ekran czy moze wiecej kolorkow by bylo. (android telefon zabawka bb TERMINAL- to tzeba zaznaczyc) praca. i tyle reszta zbedna. A dla kogos kto administruje BESem ten wie co to jest i co mozna zrobic zdalnie z terminalem jakie ograniczenia mozna wprowadzic . To sa 2 rozne swiaty wiec porownywanie adnka z bb nijak sie nie ma bo te maszynki sa do innych celow zrobione. A i wiekszsc firm ma albo Echange Lotusa albo jakas chmurke BB jest po prostu zaprojektowany do tego aby to z nim smiagalo, ja deo tej pory nie znalazlem klienta exchange aby sie w pelni zintegrowal z andkiem zawsze czegos brak zawsze trzeba 10 razy cos uruchomic itp, w BB pyk i masz . Dlatego jeszcze raz pisze porownywanie tego to pomylka. To jak porownianie konia z koza oba sa do czegos innego :)

Edytowane przez chunkpunk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam , że odkopie ale czy w nowym roku taka przesiadka ma sens ? Czy może lepiej na WP . Mam tableta z androidem wiec multimedia mi niepotrzebne . Grunt dla mnie to stabilnośći szybkość ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Beckham

@up Szczerze to zaczekaj na wyjście telefonów z BB10, bo obecne telefony nie otrzymają update'u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisał przedmówca... poczekaj na bb10 - dzisiaj jest premiera o ile dobrze pamiętam. Nie wiadomo jeszcze w jakich będą cenach, ale nie powinny przewyższać cen topowych modeli z andkiem. Prawdopodobnie w kwietniu pojawią się dodatkowe modele ze średniej półki cenowej.

Uzupełniając to co mówiono już wcześniej, chce zauważyć, że BB ma jeszcze jedną przewagę nad produktami z andkiem. Mój stary BB8900 reagował nieomylnie na moje polecenia głosowe typu "zadzwoń do ..." wydawane w języku polskim, bez konieczności nagrywania wizytówek głosowych dla kontaktów, czy jakiegokolwiek dostrajania. Ostatnio przesiadłem się na SGS Advance... i bardzo mi brakuje tej funkcji za kółkiem. Aplikacji wgranej fabrycznie przez Samsunga nawet nie będę komentował. Niestety okazało się, że nawet w markecie nie znalazłem aplikacji która potrafiłaby to wykonać...

Gdyby nie niewielka ilość aplikacji, na starą platformę BB, chętnie wróciłbym do BB. Na szczęście po wejściu na rynek smartfonów z BB10 ma się to zmienić na korzyść, więc pewnie za jakiś czas przyjdzie pora na zmianę fona...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesiadł się ktoś z Androida na BB 10? Jeśli tak to proszę o opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie przesiadłem się ale w druga stronę BB Z10 na samsunga S4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie. Będę miała abonament w orange, w tym pakiet 0,5GB internetu. Czy bez problemu będę mogła korzystać z internetu z telefonu BB Q5? Jak wyczytałam w tych nowszych BB nie trzeba wykupywać Bis-u? Więc, wystarczy że włożę kartę np. orange i mogę normalnie użytkować internet, pocztę i te rzeczy? A jak jest z zasięgiem tego telefonu BB Q5? Ma go ktoś? Może coś powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GSAW

Co do netu to tak - wystarczy włożyć kartę i używać.

Co do zasięgu - to raczej q5 jak wszystkie normalne telefony się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi