Skocz do zawartości
dzidek83

Import kontaktów z Nokia 5800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pierwszy post więc zacznę od dzień dobry ;)

Koniec kurtuazji, czas przejść do konkretów. Otóż mam problem z importem kontaktów ze starego telefonu (Nokia 5800). Wyeksportowałem kontakty za pomocą PC Suit do pliku *.CSV i jak chcę je wgrać za pomocą KIES do SGS to wyskakuje mi error "Wrong CSV File Format". Poszukałem dalej i i ten error ponoć wynika z tego że Nokia stosuje w kontaktach znak ";" a Samsung ",". No to teraz zabrałem się za edycję pliku CSV i napotkałem ścianę... Przy zastosowaniu komendy "Znajdź / zamien" wychodzi error "Formuła przekracza dopuszczalną długość" i tutaj moja minimalna znajomość Excela sprawiła że nie potrafię przejść tego etapu. Nawet wujek Google mi nie pomógł. Pytanie do Was:

1. Jak zamienić te znaki?

2. Albo jak zaimportować w inny sposób kontakty z Nokii do SGS? Wizytówki przez BT?

Wklepywanie 400 kontaktów ręcznie raczej nie wchodzi w grę. Kopiowanie przez kartę SIM też nie, bo obcina nazwy i nie zapisuje szczegółów.

Użyłem "Szukaj" ale nie znalazłem, żadnych podobnych tematów.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a nie możesz zaimportować tego pliku .csv do gmail-a. i potem zsynchronizować.

Ja przenosiłem żonie z noki 5800 do galxy ace, ale to było parę miesięcy temu...i nie bardzo pamiętam. Nie było to jakoś bardzo skomplikowane, na pewno importowałem csv do gmaila.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawa opcja z tym google, nie znalem tego. Ale importuje mi mase kontaktow jako "nieznane"... Jednak przeslalem wszystkie kontakty przez bt w formie wizytowek i dziala elegancko :)

Edytowane przez dzidek83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bat75

Już odpowiadam na Twoje pytanie bo dokładnie ten sam problem miałem ja przenieść dane z Noki 5800XM na I9000

Plik jest wyeksportowany do .csv ale Kies nie czyta, bo eksport jest rozdzielony średnikiem.

1. Otwierasz plik CSV w notatniku i robisz: znajdź ";" zamień na "," - najlepiej zamień wszystko i zapisujesz do tego samego pliku .csv - ja otwierałem to notatnikiem pitpad

Teraz mam dla Ciebie perełkę zadowolenia, takiego, że aż szlag Cię trafi :)

Jeśli w noki do jednego kontaktu miałeś przypisane kilka nr telefonów i zdefiniowane były np. komórka, domowy, służbowa komórka, służbowy stacjonarny, fax to kiess nie zmapuje ci tych pól podczas importu tak ładnie bo tam nie ma np. pojęcia jak fax, i dodatkowo zbije importowane kolumny z np. 5 różnych do dwóch lub 3

Po imporcie do telefonu i tak wszystkie będą oznaczone jako tel inny, więc będziesz musiał każdy kontakt z osobna edytować i ustawiać etykiety, których i tak wszystkich miał nie będziesz jak w noki

Na koniec:

jeśli w noki miałeś wpisany nr telefonu z "+48" i tak wyeksportowałeś do csv to będziesz musiał ten "+" dorabiać ręcznie bo nie przechodzi import do kiesa z prefiksem, tzn. już jak będziesz edytował sam plik csv to już tego plusa tam nie ma - bynajmniej u mnie tak było - tak czy inaczej kontakty w androidzie dużo uboższe niż w noki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majlo
    Jednak przeslalem wszystkie kontakty przez bt w formie wizytowek i dziala elegancko

Co to jest ten bt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio
    Co to jest ten bt?

Dajecie po garach. To jest Bałkański Traktor. Żartowałem, chodzi o bluetooth:-) Taka transmisja bezprzewodowa oznaczana zamkniętym białym zygzaczkiem na niebieskim owalnym tle:-)

---------- Post dołączono o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------

A z zamianą separatora przy pomocy xls najwygodniej można sobie poradzić nie otwierając pliku csv wprost w excelu (bo wtedy po prostu właduje do jednej linijki cały rekord tekstu nie dzieląc go na komórki) tylko otworzyć ten plik jako txt (można nawet zmienić rozszerzenie dla ułatwienia) i przy opcjach importu wskazać średnik jako separator. Wtedy każde pole znajdzie się w osobnej komórce tak jak powinno. Potem przy zapisie jako csv można wybrać oddzielenie pól przecinkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majlo
    Taka transmisja bezprzewodowa oznaczana zamkniętym białym zygzaczkiem na niebieskim owalnym tle:-)

Aaa, "blutacz". No to trzeba było tak od razu. ;-)

Wczoraj próbowałem metody z plikiem csv i tak jak zauważył przedmówca wiele kontaktów później widnieje jako "Nieznany". Teraz właśnie próbuje z wizytówkami, ale Bałkański Traktor nie chce przesłać wizytówek do lapka, Może mailem pójdzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mufaso

Powiem wam, że szybciej przepisałem ręcznie te kontakty z nokii na sgs, niż wynalazłem jakiś sposób na prawidłowy import...

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio
    Powiem wam, że szybciej przepisałem ręcznie te kontakty z nokii na sgs, niż wynalazłem jakiś sposób na prawidłowy import...

Wiesz, ale jak się ma kontaktów 500-600 to już nie jest tak prosto...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mufaso

No ja 483 kontakty ręcznie wprowadzałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi