Skocz do zawartości
maciek.zdw

[SGH-i337] Jak wgrać soft bez brandu AT&T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum to mój pierwszy post, o kilku godzin przeszukuje forum szukają tutoriala jak wgrać soft do Samsunga Galaxy S4 SGH-i337 AT&T. Jest to mój pierwszy telefon z androidem i mimo tego, że nie jest jakaś nogą w kwestii telefonów i oprogramowania to tutaj powiem szczerze mam problem z pojęciami :

- co to jest bootloader co daje jego odblokowanie

- wgrywanie rom'ów

- wipe z poziomu Download

i wiele innych nic nie rozumiem.

Czy może ktoś opisać tak na "gruszkach i jabłkach" jak odświeżyć telefon żeby nie miał brandu AT&T i było polskie menu.

Wiem już, że można odblokować bootloader'a programem towertool i na tym sie moja wiedza kończy tym bardziej, że nie wiem co to daje.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Szymon035
Poprawiłem prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mari0o

Oficjalnego oprogramowania bez brandu od Samsunga do SGH-i337 nie znajdziesz. To jest telefon typowo wydany dla operatora AT&T. Można by spróbować z systemem alternatywnym Cyanogenmod lub pochodnym, który będzie miał Język Polski, ale do tego potrzebujesz kilku zmian w telefonie:

1. Odlokowanie bootloader - czyli swoistego biosu w telefonie, by można było cokolwiek zmodyfikować w systemie (może być odblokowany, zależy od wersji softu, który masz)

2. Wgranie dodatkowego recovery np. CWM, PhilZ w celu wgrania nieoficjalnego oprogramowania - czyli dodatkowe menu użytkownika, przed uruchomieniem androida

3. Wipe jest wymagany, ale to z poziomu recovery, nie download mode.

Link do ściągnięcia systemów nieoficjalnych i recovery znajdziesz na XDA:

AT&T Samsung Galaxy S 4 Android Development - XDA Forums

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam pytanie jak zrobić aktualizacje androida w i337? bo widziałem na stronie at&t ze jest aktualizacja na wersję kit kat lecz gdy chce z pozycji telefonu dokonać aktualizacji wyświetla mi ze brak obecnie aktualizacji i każe mi próbować za 24godz a obecnie mam androida 4.2

[Dodano: 14 marzec 2015 - 01:34]

Witam mam pytanie jak zrobić aktualizacje androida w i337? bo widziałem na stronie at&t ze jest aktualizacja na wersję kit kat lecz gdy chce z pozycji telefonu dokonać aktualizacji wyświetla mi ze brak obecnie aktualizacji i każe mi próbować za 24godz a obecnie mam androida 4.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stół

Hej. też mam ten sam model z at&t i chciała bym wgrać system z polskim językiem, ewentualnie chociaż zaaktualizować na nowszy mam teraz 4.4.2 a ponoć jest już dostepny 5.0.1 dla tego modelu z tym że jak wchodzę w aktualizację tak samo pokazuje mi żeby sprobować za 24h. ogarną może już ktoś ten problem i wie co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
brzytew

Trzeba wgrywać ręcznie programem odin. Soft jest na stronie sammobile. Oficjalnego z językiem polskim nie ma. Jak masz roota pobierasz apke z marketu more Locale 2 i masz trochę spolszone choć mało. Żeby mieć język polski trzeba wgrać custom Rom czy nieoficjalny. Polecam postępować analogicznie co do poradników tutaj. Lub odwiedzić forum tego modelu na xda

Wysłane z mojego SPH-L720T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stół

wlasnie proboje wgrac 5.0.1 z xda ale niestety nie mam jak dziwna sprawa bo niby najpierw trzeba miec 4.4.4 zeby wgrywac 5.0.1 a ja mam 4.4.3 wiec proboje to zrobic wszystko ale chce wdadzic w odin plik ale niestety nie ma go w wydaniu tar tylko dziwacznie jakos zaraz pokaze zdjecie. porabane to jest dla mnie eh :(

a robie to ze stronki http://sgh-i337lollipop501.blogspot.com/2015/05/samsung-galaxy-s4-sgh-i337-442-to-501.html?m=1

i tam jest przekierowanie na xda. i niestety jak pobieram to nc1 to mam wlasnie takie pliki

Wysłane z mojego SAMSUNG-SGH-I337 przy użyciu Tapatalka

co do jezyka polskiego juz mam i obiawia sie on w calosci telefonu, wszystkie aplikacje ustawienia itp sa w jezyku polskim. zainstalowalam wlasnie podany wyzej morelocale2 :)

Wysłane z mojego SAMSUNG-SGH-I337 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przede wszystkim musisz wiedzieć jaki masz bootloader: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2496517

następnie z tego tematu: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=56453108&postcount=2 dobierasz dany rom z końcówką twojego bootloadera.

właśnie przed chwilką wgrałem 5.0.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi