Skocz do zawartości
MarjoAg

Samoistne pęknięcie wyświetlacza

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i śledzę cały czas wątek pękniętych wyświetlaczy w telefonach serii xperia Z i wnioskuję że w większości przypadków odnosi się głównie do róznicy temperatur (np kręcenie filmu 4K na dworze przy temp ok -5 stopni) ewentualnie samego przegrzewania się telefonu w warunkach domowych (np granie w jakąś wymagającą grę która bardzo rozgrzała telefon). Także przypadki że komuś pęknie panel dotykowy z powodu ziarnka piasku na wyświetlaczu lub podczas samego czyszczenia jest dosyć wyjątkowy aczkolwiek jak widać spotykany ;) 

Edytowane przez DeviS_90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnica temperatur nie ma tu nic do rzeczy, nagrywając film w temperaturze -5 stopni spokojnie telefon ogarnia i nic sie z nim nie dzieje. Nie zapominajmy, że wtedy telefon jest chłodniejszy, procek sie tak nie grzeje więc nie ma takich różnić jakich moglibyśmy się spodziewać. W mojej starej Xperii Z digitizer pękł tylko z mojej winy, tak by jeszcze ta zetka pochodziła rok, albo i dłużej. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, ja czytam tylko opinie innych użytkowników. Ale muszę się też z nimi zgodzić, myślę że różnica temperatur może też wpłynąć na pęknięcie wyświetlacza (chodzi mi tutaj o szok termiczny szkła). Myślę że te naprężenia termiczne wynikające ze wzrostu temperatury powodują nierównomierny rozkład na całą powierzchnie wyswietlacza/digitizera/plecków co doprowadza do pęknięcia w dość typowych miejscach dla tego telefonu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak ? Koniec przypadków z pęknięciami ? Bo w innym wątku klepano mnie po plecach, że tak :)

Tak się zastanawiam, czy case Ringke poprawiłby sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miejmy nadzieję że uporali się z tą wadą i był to tylko grzech "młodości" ;p Case myślę że co jedynie mógłby chronić podczas upadku telefonu, raczej na te "typowe" pęknięcia nie miał by wpływu ;) aczkolwiek cieszmy się z braku wpisów odnośnie pękających wyświetlaczy ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Niestety mi dzisiaj samoistnie pękł wyświetlacz w moim compakcie :(. Używałem telefonu przed wyjściem z domu, po jakiejś godzinie dostałem powiadomienie o mailu ale już nie byłem w stanie odblokować telefonu. Po dokładnym przyjrzeniu się okazało się że pękł dotyk - jedna kreska od rogu telefonu. Co śmieszniejsze miałem na nim naklejone szkło hartowane które jest całe... Po prostu jakaś masakra. Telefon noszony w skórzanym etui, nie ma opcji żebym go w jakikolwiek sposób naprężył albo nacisnął na niego bo siedziałem głównie w aucie i byłem na 10 minutowym spacerze. Czy jest jakaś szansa na naprawę u sony?

Najgorsze że róg od którego poszło pęknięcie jest delikatnie porysowany - efekt tego że kiedyś wsadziłem telefon do kieszeni z kluczami - podejrzewam że się do tego przyczepią i powiedzą że upadł...

Wrzucę później foty jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@wiktorsam  podobno jak pęknięcie jest pojedyncze to nie robią problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon w serwisie, po 5 dniach zadzwonili żeby upewnić się co do adresu do odesłania telefonu - myślałem że może naprawili a oni go dopiero rejestrowali w systemie!!!. Ten serwis to jakaś porażka...

Teraz od 2 dni mam status - urządzenie w trakcie naprawy.. W tym tempie to może za kolejne 2 tyg go odzyskam o ile w ogóle go naprawią...

Jak oddawałem lg g2 do serwisu z powodu cichego głośnika multimediów i praktycznie niewidocznych przebarwień na LCD to cała naprawa, z wymianą całego LCD, głośniczka multimediów i rozmów trwała 1 dzień - w poniedziałek wysłałem kurierem a w środę miałem telefon u siebie.

Jak odzyskam compacta to chyba wystawiam go na sprzedaż i szukam alternatywy u innego producenta - może galaxy s5?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj w końcu pojawił mi się taki status: Szanowny Kliencie, Naprawa urządzenia była niemożliwa. Zgodnie z warunkami gwarancji urządzenie zostało wymienione na nowe. Informujemy, że jest ono objęte gwarancją przez pozostały czas oryginalnej gwarancji (24 miesiące od daty zakupu) lub przez dziewięćdziesiąt (90) dni od daty wymiany, w zależności od tego, który okres jest dłuższy.

Zastanawiam się więc czy nie zostawić sobie jednak compacta - czy możecie potwierdzić że w nowych już nie pęka samoistnie wyświetlacz?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Ja pierwszy egzemplarz miałem 5 miesięcy i wyświetlacz nie uległ pęknięciu. Z1c mam od 15 m-cy niby ludziom też pekaly "samoistnie" wyświetlacze a mój ciągle cały.Chyba nie masz takiego pecha że znów ci się przytrafi taka usterka.

Edytowane przez sroczkin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi