Skocz do zawartości
MarjoAg

Samoistne pęknięcie wyświetlacza

Rekomendowane odpowiedzi

No do tej pory też byłem przekonany, że to niemożliwe, że na pewno ktoś nieumyślnie uszkodził np przez uderzenie w coś gdy telefon był w kieszeni a potem pisał że pękło samoistnie, no ale u mnie nie było żadnej najmniejszej szansy na to żebym w jakiś sposób wpłynął na pęknięcie ekranu. 

Dodam że telefon miałem od stycznia a więc też już dosyć długo - ponad pół roku. Mam jedno podejrzenie co do przyczyny - jako że jak kupowałem telefon głośno było o bend gate w iphonach jak tylko dostałem compacta to położyłem go na płaskiej powierzchni żeby sprawdzić czy jest prosty - no i mój był po przekątnej delikatnie przekoszony. Z tego co pamiętam po tej właśnie przekątnej poszło pęknięcie na ekranie. Może to jest właśnie problem - np krzywa rama telefonu do której przyklejone zostaje szkło przez co na szkło działa przez cały czas siła, aż w końcu materiał nie wytrzymuje. 

Dzisiaj w końcu odzyskam telefon to od razu sprawdzę czy jest prosty ;)

Nowy jest dokładnie tak samo krzywy jak stary - kolebie się po przekątnej jak się go położy na płaskiej powierzchni - jak pęknie mi znowu ekran to to może być przyczyną.

Edytowane przez wiktorsam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam .

Odnowię trochę temat , Przed godziną wróciłem do domu i wyjęciu sony z z kieszeni stwierdziłem ,że panel coś nie reaguje w górnej części . Pod kątem widoczna jest kreska pęknięcia wyświetlacza od przycisku po przekatnej ku górze. Telefon jest na gwarancji . Zawsze jak noszę telefon w kieszeni to nigdy z innymi przedmiotami i wyświetlaczem do ciała. Moje pytanie jest następujące czy jest szansa aby na gwarancji wymienili ekran?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gerwazy01

Up@ nie szansa ale stu%owa pewność, i podejrzewam że dostaniesz nowy telefon..,parę tyg. temu znajomy miał pęknięcie na tylnym panelu i bez problemu wymieniono mu tel na nowy, bo w sony obowiązuje zasada jedna kreska nie pajączek to jest gwarancja:-)

Połączony post:

sony potwierdza to info, swoją drogą dobre podejście do klienta

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu dzisiejszym na stronie w-support pojawiła się informacja odnośnie naprawy : "pęknięty panel przedni rysy na foliach, na panelu przednim i tylnym<br />W telefonie wykonano naprawę mechaniczną. Wgrano nowe oprogramowanie, wykonano wszystkie testy. Parametry telefonu są zgodne ze specyfikacją producenta." Czyli serwis stanął na wysokości zadania . Nadmienię ,ze w dniu wczorajszym otrzymali telefon a dziś już był naprawiony . Solidna firma :) . Robili też badanie szczelności wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

szok a przed wczoraj na ich stronie pisali zw 10 dni i schodzi mam nadzieje ze w przyszłym tygodniu równie szybko mój zrobią jak twój :-)

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a mi po raz kolejny pekla samoczynnie tylna obudowa :/

masakra jakas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na szczęście też naprawa przebiegła gwarancyjnie i szybko. Naprawa mechaniczna - tyle, że nie wiadomo coś pod tym pojęciem kryje. U mnie telefon miał odklejony jak już wyżej pisałem. Wrócił naprawiony z folią taką jak po kupnie przyklejoną do ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Wam że dziwna sprawa z tym pękaniem tyłu. Mnie chyba udało się ustalić, że te pęknięcia nie powoduje temperatura. Mianowicie zrobiłem kilka testów: na początku włączyłem koło grzejnika stability test, po ok. 30 min telefon miał temperature ok 46 stopni, telefon sprawny. Później położyłem telefon przy otwartym oknie na parapecie, na dworze temperatura oscylowała w granicach -6 i włączyłem nagrywanie 4k, po ok. 30 min z telefonem wszystko ok. Następnie zrobiłem to samo przy oknie, tylko pozostawiłem telefon w deep sleep. Z3C przeżyła testy bez problemów, dlatego też wydaje mi się że osoby które spotkała taka nieprzyjemność musiały trafić po prostu na wadliwy telefon.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez arekk_89
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

u mnie póki co bez pęknięcia ale zobaczymy jak będzie w lecie bo nie mam zamiaru testować :-) może - 6 to było za mało :D

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi